ARKADAŞLIK SİTESİ NE DEMEKTİR? » arkadaş arıyorum

Eyşan

Balıkesir Arkadaşlık, Turkey

Yaş

25

Cinsiyet

Bayan

Eğitim

Lise

Aradığı İlişki

Sevgili

İlan Başlığı

ARKADAŞLIK SİTESİ NE DEMEKTİR?

İlan Açıklaması

ARKADAŞLIK SİTESİ NE DEMEKTİR?


Arkadaş arıyorum cümlesi son zamanlarda arama motorlarında sıkça arananlardan bir tanesi haline gelmiştir. Sosyal bir ortama sahip olunsa da olunmasa da teknolojinin hayatımıza kattığı internet sosyal ortamından arkadaş aramak son derece doğal bir durum olabilmektedir. Bu isteği karşılayacak arkadaşlık siteleri kurulmuştur. Bu sitelerden herhangi birine girildiğinde bireylerin kendi arayışlarına göre başka birileriyle tanışma imkânları bulunmaktadır.

Arkadaşlık Siteleri Güvenilir Midir?


Arkadaşlık sitelerinin güvenilir olmadığı yönündeki genel anlayışın aksine bu siteler arkadaş aramak için kurulmuş güvenilir sitelerdendir. Herhangi bir kişisel bilginin paylaşılmadığı bu sitelerde yapılan görüşmeler kimse ile paylaşılamamaktadır. Ayrıca https://www.bayanarkadasariyor.com/
üyelerini bu konuda özellikle uyarmaktadır. Üyenin karşısında bulunan insan ile kötüye kullanabileceği herhangi bir bilgiyi paylaşmaması kendisi için alabileceği bir güvenlik önlemi olacaktır. Arkadaş arıyorum araması yapan herkes bu sitelere yönlendirildiğinden birçok insan bu sitelerde arkadaş veya eş bulabilmektedir.
Arkadaşlık siteleri sadece arkadaş aramak için değil aynı zamanda sevgili veya eş aramak için de kullanılabilmektedir. Bu gibi özel durumlarda daha da dikkatli olmakta fayda vardır. Görüşülen insanla tamamen bir güven bağı kurulmadan önce kişisel bilgiler paylaşılmamalıdır. Sitenin sağladığı özel güvenlik önlemleri dışında bu gibi önlemler üyenin kendisi için alacağı özel önlemlerdir. Üyelerin diğer üyelerden aradığı özellikler hakkında kategorilerden faydalanması mümkündür. Site içerisinde bulunan arkadaş arıyorum veya eş arıyorum kategorileri tercih edilerek diğer üyelere arayışın ne yönde olduğu hakkında bilgi vermek mümkündür.

Arkadaşlık Siteleri İçerikleri Ne Şekilde Olur?


Arkadaş arama siteleri içerikleri genellikle aynıdır. Üyelerin diğer üyelerle özel konuşmalar yapmasını sağlayan mesaj atma seçenekleri bulunmaktadır. Böylece diğer üyelerin göremediği bir sohbet etme imkânı bulunmaktadır. Bunun dışında özel sohbet etmek istemeyenler için sohbet odaları mevcuttur. Sohbet odalarında tüm üyeler aynı anda yazışabilmektedir. Burada topluluk kurallarına aykırı yazışmalara kesinlikle izin verilmemektedir. Ayrıca sitenin moderatörleri tarafından bu kuralları ihlal edilenlerin siteye girişleri engellenmektedir.
Üyelerin diğer üyeler hakkında bilgi almasını sağlayacak özel sayfaları bulunmaktadır. Bu da üyenin kendi izin verdiği ölçüde bilgilere ulaşmasına imkan sağlamaktadır. Yaş, cinsiyet ve diğer bilgiler insanların kendi arayışlarına göre o üyeye mesaj atmasına yardımcı olabilmektedir.
Bir insanın bu siteye girip arkadaş arıyorum veya eş arıyorum gibi amacı olduğunu belirtmesi kesinlikle doğal bir durum olarak görülmektedir. Bu yüzden bir üyenin diğer bir üyeyi favori listesine eklemesine imkan sağlanmaktadır. Bu siteler özellikle herkes tarafından kullanılması açısından ücretsizdir. Üyenin kendi sayfasına bir başka üyenin giriş yaptığını gösteren buton bulunmaktadır. Bu sayede hangi üyenin ne kadar ilgili olduğuna dair bir fikir sahibi olunabilmektedir.
Bunlardan başka bu sitede fotoğraf paylaşma özelliği bulunmaktadır. Böylece sohbet edilen üyenin nasıl biri olduğu hakkında daha detaylı bilgi edinme imkanı bulunmaktadır. Sitenin arka planı beyaz olduğundan uzun süre bakılsa dahi herhangi bir şekilde göz yorulması yaşanmaması hedeflenmektedir. Bunun için yazı stilleri de basit bir şekilde seçilmiştir.

Arkadaşlık Sitelerine Kimler Üye Olmaktadır?


Arkadaşlık sitelerine üye olan herkes 18 yaşını tamamlamış olmalıdır. Site üyelerine bunun dışında bir yaş sınırı koymamaktır. Arkadaş arıyorum gibi bir arayış içerisinde olan üyelerin kendi yaş gurubundan birini bulması bu açıdan daha kolay olmaktadır.
Arkadaşlık sitelerine genel olarak herkes tarafından rağbet olduğu bilindik bir gerçektir. Bu siteler üzerinden arkadaş olan birçok insan vardır. Arkadaşlık sitesinden tanışıp arkadaş olup bu arkadaşlığı evliliğe taşıyan pek çok örnek bulunmaktadır. Niyetleri evlenmek olan insanların dışında sadece hoş sohbet ederek zaman geçirmek isteyen insanlar da bulunmaktadır. Bu insanlar zamanlarını burada geçirip herhangi bir ilişki istemeyebilirler. Bu yüzden üyelerin baştan hangi arayış içerisinde olduklarını belirtmeleri daha sonrasında yaşanacak hayal kırıklıklarını önleyebilmektedir. Yapılan araştırmalar her insanın bu arkadaşlık sitelerine üye olabildiklerini göstermektedir.
Arkadaşlık sitelerine üye olan kişilerin asosyal olduğu yönünde bir algı bulunmaktadır. Aslında bu oldukça yanlış olabilmektedir. Arkadaş arıyorum ya da eş arıyorum gibi bir düşünce içerisinde olan ancak etrafındaki insanlar dışında yeni insanlarla tanışmak isteyen herkes bu sitelere üye olabilmektedir. Bu yüzden arkadaşlık sitesine üye olan her insan asosyaldir demek yanlış olacaktır.

Eyşan kullanıcısına mesaj gönder

Gönderilen Mesajlar
image Alper : Slm Eyşan senden etkilendim seninle ciddi anlamda sohbet etmek istiyorum
image BURAK : Slm çok hoş sunuz mesajlaşalımı Yaşım 26 boyum 1.98 göz rengim ela
image BURAK : Slm çok hoş sunuz mesajlaşalımı Yaşım 26 boyum 1.98 göz rengim ela
image Mustafa : Mrb sizinle tanışmak istiyorum telefon numaramı yaziyom istersen watsapdan yaz 5931575
image Yılmaz : Sevgili olarak belirtmişsinde uzak olsak nasıl olacak Eyşan...?
image abuzer : sahte kaşar senii
image Muhammed : Meraba eysan
image Emrah : Merhaba hanımefendi sizinle tanışmak istiyorum ben ist bagcilar da oturuyorum sarışın mavi gozluyum
image Ferhat : Merhaba Eyşan hanım çok tatlisiniz sizinle iletişime geçmek isterim
image Ertugrul : Slm
image Ferhat : Slm
image Okan : Merhaba tanışsbilirmiyiz
image Nejdet : Selam Çerkezķöydeyim Gürüşebilirmiyiz Nejdet
image Neymet : Selam iyigünler tanşa birmiyis
image Hasan demir : Meraba tanışabilirmiyiz
image Selim Arslan : Eyşan
image Ersoy : Yuva kurmak
image Ali : Numaranı ver
image MEHMET : MERHABA
image Mert : Beni ekle sekerim 06 38 78 06 26
image Eyşan emre : 22yaşındayım ve hiç bir kere sevgilim oldu sonra ayrıldı bende n 7yıl aşka dair hiçbir duygu hissetmedim aynı duyguları yaşayabilirsin bana
image Taner : Slm cnm
image Dogancan : Ben dogancan 19 yaşındayım sporcuyum çok iyi giyinirim çokta olmasa bi tipim var bekliyorum
image mecit : eyşan merhaba seninletanışmak cok isterim mecit0 @gmail.com mail adresinden veya facebook adresinden bana ulaşabilirsin eyer gerçekten tanışma ihtimalimiz olursa sana gerçek kimliğimi açıklarım ve web de beni görebilirsin ismim mecit 25 yaşındayım İstanbul da oturuyorum
image Orlando : Merhabalar tanışmak istermisiniz..
image Kürşat : Mrb ben kürşat 22 yasinda istanbulda yasiyorum ailemle fakat ailemden ayrilmak istiyorum kendime ait bi yuva istiyorum bunuda esimle beraber yapmak isterim
image Emre : Merhabalar eyşan hanım nasılsınız tanışmak istiyorum
image Ömer : Eyşan hanım meraba çok güzelsiniz
image alp : merhaba nasılsın