Arkadaş Arama:

A 0

Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada abdest almak nur üzerine nura ve gönlün aydınlığına işarettir. Rüyada abdest alıp hacca gitmek ise Allah’ın size haccı nasip edeceğine işarettir. Rüyada abdest alıp hacca gittiğini görmek hayırla yorumlanır. Tamamlayıcı başlık için bakınız rüyada abdest almak.)
İbn-i Sîrîn: Rüyada abdest alıp hacca gitmeyi şu şekilde yorumlamıştır: Hacca gittiğinizi görmek; Allah’ın size haccı nasip edeceğine delalettir. Hastaysanız iyileşecek, borçluysanız borcunuz ödeyeceksiniz. Bu rüyayı gören herhangi bir korusu varsa korkularından kurtulup güven içinde olacaktır.

Abdest alıp Hacca gittiğinizi, ancak hac ziyaretini kaçırdığınızı görmek; uzun ömre ve işinizin düzene girmesine işarettir. Abdest alıp hacca gittiğini gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur.
Yolcu olan biri için rüyada abdest alıp hacca gitmek: Yukarıdaki yorumlara ilaveten yolculuk yapan biri bu rüyayı görürse selametle gideceği yere varacaktır. Eğer sahih ve güzel bir rüya görmek istiyorsanız uykuya yatarken abdestli olarak yatmalısınız ve Allah’a çok dua etmelisiniz.
Hacca gitmek için abdest aldığını görmek, maneviyat ve kudsiyete yorumlanır. Maksat ve muradına ermeye tabir edilir.
İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada abdest alıp hacca gitmeyi evlenmek, insanlara iyilik etmek, sevap işlemek, hayır işler için çaba sarf etmek şeklinde yorumlamıştır.

İşinden çıkarılan yada işsiz bir kimse, rüyada hac zamanında abdest alarak hacca gitmek için yola çıktığınıgörse, bu rüya, onun tekrar işine döneceğine yada yeni bir iş bulacağına işaret eder.