Arkadaş Arama:

A 0

Rüyada Acur Görmek


Rüyada Acur Görmek: Kişinin rüyasında mevsiminde taze acur görmesi hoş söz işitmeye, sevince, mal için sermaye temin etmeye işarettir. Bir kimsenin rüyasında mevsimi içinde taze acur görmesi; o kimsenin güzel sözler işiteceğine veya bir kimsenin kendisine aşık olup seveceğine işaret eder. Rüyada acur görmek hayır ve bereketi ifade eder. Aynı zamanda Acur helal ve bereketli rızk anlamına da gelmektedir.

1- Rüyada Acur Yemek
Kişinin rüyasında bu acurdan yediğini görmesi; muradına ereceğine işaret eder. Rüyada acur yenilmesi her bakımdan hayırlı olup menfaat ve bol kazanca delalet eder. Mevsiminde olmak şartıyla taze acur yemek; güzel sözler işitmeye veya sevdiğin biri tarafından sevilmektir. Bu rüya her bakımdan hayır ve menfaattir. Acur yemek helal rızka, bozulmuş acurdan yemek üzüntüye yahut şüpheli kazanca işaret eder.

2- Rüyada Acur Toplamak
Rüyada hıtta acur toplandığını görmek hasta için şifaya, onu ikram eden ve ikram olunan için hayır ve iyiliğe yorulur. Rüyada acur ikram etmek bazen zahmet çekilmeden, kolay elde edilen rızka yorulur. Kişinin rüyasında hıtta acur toplaması, asil ve cömert birinden dünyalığa yorulur. Bazende rüyasında acur toplayan kimse, meth edilmeye ve layık, şerefli ve aziz bir kimseden mala erişir.

3- Rüyada acur tarlası görmek
Acur tarlası rüyayı görenin ailesine yorulur. Kişinin dünyalığına yahut temiz yüzlü, temiz yürekli insanlara işaret eder. Kişinin rüyasında acur tarlası görmesi kişiye yakın olan Müslüman kardeşine tabir olunur.

4- Rüyada Bahçede Acur Görmek
Bahçede bolca acur görülmesi kazanç, fayda ve menfaate çıkar. Bahçede acur görülmesi rüyayı gören kişinin arzusuna nail olmaya delalettir. Bahçeye acurları dikmekse bir yetimin bakım ve terbiyesini üstlenmeye delalet eder. Rüyada görülen acur bahçesi bolluk ve bereket anlamındadır.

5- Rüyada pazardan acur almak
Rüyada bir semt pazarından acul almak büyük bir kimseden gelecek menfaate yorulmaktadır. Aynı zamanda rüya sahibinin ticarî işlerden gelecek kazancının bolluğuna işaret etmektedir.

6- Rüyada bostanda acur toplamak
Bostandan acur toplanması bütün rüya tabircilerinin ittifakıyla hayra ve mala yorumlanır. Bostandan acur toplanması toplumla iyi geçinmeye ve ibadeti seven bir kişiye delalet eder. Ayrıca rüyayı gören kimsenin çalışkanlığına işaret eder.

7- Rüyada yeşil acur görmek
Kişinin rüyasında yeşil acur görmesi, o kişinin evladına yorulur. Aynı zamanda yeşil acur görülmesi ticari işlerden gelecek kazanca da işaret eder.

8- Rüyada acur satın almak
Rüyada acur satın alınması o kimsenin elde etmeye çalıştığı şeye nail olacağına ve maddi yönden menfaat göreceğine yorulur.

9- Rüyada acur koparmak
Nablusi’ye göre acur koparılması, evlada ve güzel yüzlülere delalet eder. Kendisinin tüylü acuru kopardığını görmesi vasıf olunduğu kadar arzu ve isteği sebebiyle bir şeye nail olur.

10- Rüyada acur ekmek
Acur ekilmesi, insana yakın mümin bir kimsesidir. Bundan dolayı bir kimse acur ektiğini görse, maddi durumu kötü olanlara yardım eder. Sayılı acur ekilmesi, sayılı paraya delalet eder. Rüyada acur ekilmesi hayır ve ihsana, kazanca, faydaya ve menfaate kavuşmaktır.

11- Rüyada acur turşusu görmek
Bir kimsenin rüyasında acur turşusu görmesi, rüyayı gören için hayra yorumlanır. Örneğin bu tür rüyayı gören bekarsa nişan hazırlığı yapacağına, acur turşusundan yemek nişanının çok güzel geçeceğine işaret eder. Acur turşusu görmek aynı zamanda girişimde bulunacağı çalışmalarda fayda göreceğine tabir edilir. Rüyada acur turşusu yemek veya suyundan içmek, sıhhat ve sağlığa işarettir.