Arkadaş Arama:

A 0

Rüyada Adiyat Suresi Okumak, Görmek, Dinlemek Ne Demek Neye Yorumlanır?


Âdiyât, hızlı koşan atlar demektir. Bu nedenle Rüyada Adiyat Suresi okumak veya ondan bir ayeti okuduğunu görmek; Allahu Teâlâ’yı çok zikretmeye yorumlanır. Rüyasında Adiyat suresini okuyan güzel atları sever ve at sahibi olur, gazaya gider. Rüyada Adiyat suresini okuduğunu görmek uzun ömre, hayır ve iyilik yapmak anlamına gelir.
İbn-i Sîrîn’e göre rüyada Adiyat suresi okumak; Ehlibeyt’i (a.s) sevdiğinize delildir. Kirmanî’nin tabiri ise şu şekildedir: Bir matem meclisine gidip orada matem tutacağınıza işarettir. Bir kimse rüyada adiyat suresini ezberlediğini görse, o kimse Allah’tan bir rahmete, ikram ve nimete nail olur.

Rüya esnasında, Adiyat suresini okumak hayırlara yorulur. Adiyat suresini okumaya çalışmak, hayır ve iyilikle müjdelenmeye işarettir.
Rüyada Adiyat Suresi Dinlemek; İbn-i Kesir’e göre; rüyasında Adiyat suresini dinleyen kişi, Peygamber (SAV) Efendimizin ashabına yakın olur. Rüyada Adiyat Suresini dinlemek; mülk sahibi olmaya, huzurlu ve sağlıklı bir hayata, ehil kimse için saltanata, diğerleri için zenginlik ve varlığa işarettir.