Arkadaş Arama:

A 0

Rüyada Ahzab Suresi Okumak, Dinlemek Ne Demek Neye Yorumlanır?


Rüyada Ahzab Suresi baştan sona okumak veya kısmen okuduğunu yahut kendi üzerine okunduğunu görmek veya bir başkasının okuması, takva sahibi olmaya, kabir azabından kurtulmaya, batıldan uzak durmaya ve salihleri, âlimleri sevmeye delâlet eder. Ahzab rüyasını gören kişi ümit etmediği bir haberle karşılaşır. Rüyada Ahzab suresi okumanın anlamı özetle şu şekildedir:

Rüyayı gören hayır işleri yapar,
Para bulup sahibine geri vereceğinize,
Ahzab suresi Resûl-i Ekrem (s.a.v) rüyanızda göreceğinize işarettir.
Beklemediğiniz yerden rızk gelir,
Kişi takva sahibi olur,
Batıldan uzak durur.

İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki rüyada Ahzab suresi okumak, rüyayı gören o kimse emanet ehli olur. Ve birinin zayi ettiği şeyi bulup sahibine teslim eder. Ahzab Suresini okuyan o kimseye Peygamberlerden birini Rüyada görmek nimeti bahşedilir, bilmediği ve beklemediği yerden rızkı gelir ve zafere ulaşır.

Rüyada Ahzab Suresini Dinlemek;
Bir başka rivayete göre de: rüyada Ahzab Suresi okumak veya ondan bir ayeti okuduğunu yahut dinlediğini görmek, takva sahibi olmaya, kabir azabından kurtulmaya, batıldan uzak durmaya ve salihleri sevmeye işarettir. İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Ahzab suresini dinlemek; hayır işler yapacağınıza alamettir.
Ahzab suresini rüyasında okuyan veya dinleyen kimse, dost ve akrabalarına yardım edici olur. Ahzab suresini okuyan kimse rüyasında enbiyadan birini görür, bilmediği bir yerden yardım alır.
İbn-i Sîrîn yaptığı rüya yorumuna göre rüyada Ahzab suresini işitmeniz para bulacağınıza ve bunu sahibine iade edeceğinize delalettir. Kirmanî ise Resul-i Ekrem’i (s.a.v) rüyanızda göreceğinize işarettir, demiştir.