Arkadaş Arama:

A 0

Rüyada Aile Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada aile görmek, çoğunlukla göründüğü gibi yorumlanır. Ayrıca neşelenmeye, sevinmeye işaret eder.
Rüyada aile görmek mutluluğa, aile fertlerini bir arada görmek varlığa ve huzurlu bir hayata delalet eder.
Rüyasında ailesiyle birlikte oturduğunu gören kimse güçlü duruma gelir. Yani hemen her konuda kendini destekleyenler vardır. Aile karanlık bir yerde oturuyorsa, iş ve parayla ilgili sorunların halledilmesi için zaman gerekir; Aile aydınlık ve ferah bir yerdeyse, güçlü bir destek, başarılı bir girişim için yeterli olacaktır demektir.

Rüyada aile ile birlikte olduğunu görmek güçlü olmak demektir. Rüyanızda ailenizi görmeniz her konuda sizi destekleyen insanların varlığına işarettir. Rüyada görülen aile karanlık bir yerde görülüyorsa, iş ve parayla ilgili sorunların halledilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu bildirir. Aile güzel, aydınlık ve ferah bir yerde görüldüyse, her zaman yaptığınız işlerde destek göreceğinize ve yapacağınız işlerde başarı elde edeceğinize yorumlanır.
Rüyada mutlu bir aile görmek sağlıklı ve varlıklı bir yaşamın simgesidir. Eğer sorunlu bir aile gördüyseniz, hayal kırıklığına uğrayacağınızın işaretidir.
İslami tabirlerde Rüyada Aile Görmenin anlamı ve yorumu
Rüyada Aile görmek, zenginlik ve saadete işarettir. Rüyada kendi ev halkını görmek “Eğer fakirlikten korkarsanız Allah dilerse, sizi yakında kendi fazlından zenginleştirir.” (Tevbe, 28) mealindeki âyet-i kerime gereğince, zenginlikle tabir olunur.
Rüyasında ailesiyle birlikte açıklık bir yerde oturan kimse güçlü bir destek, iyi bir atılımdır. Ailesi ile karanlık, loş bir yerde oturuyorsa iş ve para ile ilgili bir sorunun halledilmesi için zaman gerekmektedir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada ev halkını ya da aile görmek, rüya sahibi için zenginliğe işaret eder. İnsanin kendi ailesine ait gördüğü rüyalar, aynen görüldüğü şekilde çıkar. Bu rüyalardaki semboller biraz karışık olmakla beraber, bunları çözmek pek de güç değildir. Bu bakımdan aile rüyalarının tabirleri, kendi iç problemleri kendileri tarafından bilindiği için, genellikle aile reisinin yardımı ile çok sağlıklı bir biçimde ve en iyi şekilde yorumlanabilir.
Rüyada kendi aileni görmek
Bir kimsenin rüyada kendi ailesini görmesi, bolluk ve zenginliğe işaret eder.
Aile bireylerini sevinçli görmek, dünya ve ahiret mutluluğuna; üzüntülü görmek, ailenin içinde bulunduğu sıkıntıdan kısa zamanda kurtulacağına işarettir.
Rüyada ailesinin kaybolduğunu görmek, bir kayıp yüzünden üzülmeye işarettir.

Rüyada tanınmayan başka bir aile görmek, yeni komşular edinmeye, kız vermek veya kız almak suretiyle bir aileyle akrabalık bağı kurmaya işarettir.
Rüyada aileyi üzüntülü görmek
Bazen üzüntü duymaya, mal sahibi olmaya; bazen de kısmetli bir iş bulmaya yorumlanır. Kimi zaman mutlu sürecek bir evliliğe çağrışım yapar.
Rüyada aile bireylerini toplu ve neşeli olduklarını görmek, rüya sahibinin ailesiyle birlikte mutlu bir yaşam süreceğine işaret eder. Yahut rüyayı görenin müjdeli bir haber alarak sevineceğine hükmedilir. Bir kimse rüyada aile bireylerinden birini üzüntülü görse, üzülen kişinin hastalanacağına işaret sayılır. Yahut o kişinin acı bir haber alarak üzüleceğine yorumlanır.

Bir kimse rüyada aile bireylerinden birinin gurbete veya askere gittiğini görse, o eve bir misafirin geleceğine işaret sayılır. Eğer aile bireylerinden birinin öldüğünü görürse, ölen kişinin uzun ömürlü olacağına işarettir.
Evli bir kimse rüyada eşinin evi bırakıp gittiğini görse, rüya sahibinin mutluluğunun hiç kimse tarafından bozulmayacağına yorumlanır. Eğer rüyada ailesiyle birlikte seyahate çıktığını ve bir daha evine dönmediğini görürse, rüya sahibinin eşiyle aralarında küçük bir anlaşmazlık çıkacağına işaret eder.
Ya da bu çiftin evlatlarından memnun kalmadıklarına hükmedilir. Bir kimse rüyada aile fertlerinden bir ölüyü rüyada görse, o ailede bir doğumun olacağına işaret sayılır.
Şayet sıkıntıda olan bir kimse, rüyada aile bireyleriyle birlikte yemek yediğini ve eğlendiklerini görse, rüya görenin sıkıntılardan kurtulacağına, sağlıklı bir ömür süreceğine hükmedilir.