Arkadaş Arama:

A 0

Rüyada Akarsu Görmek


Bakınız; Dere, Suyolu, Nehir. Rüyada herhangi bir su akıntısı ve akarsu görmek, maddi kazanca işarettir. Dereden nehre kadar bütün akar sular tertemiz, saydam ise bütün dertlerin geride kalacağına işarettir. Aynı zamanda bilgi, kültür, hikmettir. Rüyada akarsu görmek, ömürle yorumlanır. Rüyasında akar bir suyun başında olduğunu görmek, hayatının düzgün bir şekilde pürüzsüz olarak süreceğine işarettir. Akarsuyun berrak bir şekilde akıp gitmesi, ömrünün neşe içinde geçeceğine delildir.
Rüyada akar su sakin, sakin akarken, birden bire suyun kesilip yatağının kuruduğunu görmek, ömrünün hastalık içinde geçeceğine; suyun şiddetle ve kenarlarına taşarcasına delice aktığını görmek, hayatinin çok üzücü olaylarla devam edeceğine işarettir. Rüyada akarsu görmek, bütün insanlar için hayır ve berekettir. Bir akarsuda suların çöp ve ağaç parçalarını ve ağaç yapraklarını sürükleyerek bulanık bir halde aktığını görmek, hayatında hastalıklı günlerin çok olacağına delalet eder. Durgun akarsu ruh dinginliğine, iç huzura işarettir.

Rüyada akarsuda bir kayıkla gezdiğini görmek, geçimini kolaylıkla kazanacağına; kayığın su aldığını ve tehlikeli anlar yaşadığını görmek, geçimini zorlukla kazanacağına delildir. Akarsuda ki suların birdenbire değiştiğini, su yerine dereden kan aktığını görmek, o yere felaketin geleceğine işarettir.Akarsudan su içtiğini görmek, sağlığa; içerken birden bire dereye düşüp boğulduğunu görmek, sağlığının bozulacağına delalet eder.
Rüyada akarsu görmek bazen devlet başkanına, toplum hayatına, kişinin özel yaşantısına veya hanımına işarettir. Buna göre, akarsuda görülen olumlu ve olumsuz durumlar, suyun temsil ettiği şeyle ilgilidir. Çevresine taşarak akan su, o bölge için berekettir. Bulanık ve çevresine taşarak akan su, musibete işaret eder. Akarsu; sağlık ve afiyete, rızık ve uzun ömre de işarettir Caferi i Sadik (RA) rüyada akarsu görmeyi üç şekilde yorumlamaktadır: Ömür, geçim ve sağlık. Rüyada akarsuya düşmek, rüyayı gören kişinin kendi iradesi dışındaki olaylarla karşılaşacağına ve ne kadar müdahale etmeye çalışırsa çalışsın işin altından kalkamayacağına tabir edilir.