Arkadaş Arama:

B 0

Rüyada Bacak Görmek


Genel olarak rüyada bacak görmek insanın ömrü ve geçim vasıtalarıdır. Bacaktaki güzellik ve sağlamlık dünyalığının iyiliğine, ömrün bereketine delalettir. Kıllı bacak borçlanmaya, Eğri bacak harama göz dikmeye yorulmaktadır. Bacağın demirden olduğunu görmek uzun ömre, ağaçtan olduğunu görmek az geçime ve tembelliğe delalettir. Bacağın cam, porselen ve diğer çabuk kırılan şeylerden meydana geldiğini görmek sıkıntıların yaklaşmakta olduğunu gösterir. Ayrıca dünyalıktan bir zarara delalettir. İki bacağın kırılması dünyalığın gitmesine rivayettir. Ayağı yerden kesecek yolculuk yahut yapacağı hayra karşılık ilahi hoşnutluğa ermesine delildir.
Rüyada tek bacakla yürümek ve tek bacağın kırılması malın yarısına gelecek zarara ya da ömrün yarısına gelmiş olmaya yorulmaktadır. Rüyada güzel bacak görmek verilen hediyenin makbul olmasına ya da güzel bir hediye gelmesine delalettir.
Bacakların ecis bücüş olması ve birlerine dolaşması sıkıntı ve korkuya işaret etmektedir. Tanıdık bir kadının bacağını görmek, söz konusu kadınla ya da başka biriyle evlenmeye yorulmaktadır. Kadının kendi bacağını açık görmesi daha iyi bir duruma gelmesine delalet etmektedir. Ayrıca elde olanlardan daha hayırlı bir şeye nail olmaya delalettir.
Kadının bacağında gördüğü kıllar onun dünyalığına gelecek zarara yorulmaktadır. Ona yapılan hileye ya da uygunsuz halden hidayete ermeye alamettir. Hayvan bacaklarının etli yerleri mal ve ganimete, ince yerleri yetim malına delalet eder.
Rüyada güzel ve şekilli bacak görmek mutluluk ve dost edineceğinizin habercisidir. Hastalıklı veya özürlü bacaklar, fakirlik ve hayal kırıklığı demektir. Bacak temiz ve çıplak ise sıkıntıdan kurtulup, feraha çıkılacağına işarettir. Bacak kirli ve kıllıysa büyük sıkıntı olarak tabir edilmektedir.
Rüyada bacak görmek hayırlı rüyalardandır. Hayatınızda istediğiniz ve olmasını arzu ettiğiniz şeylere kavuşacağınıza yorulmaktadır. Rüyada zayıf ve kuru bacaklı KİŞİ görmek, zayıf ve kudretsiz duruma düşeceğinize yorumlanmaktadır.
Bacak incinmesi keder ve üzüntüye, kendinizi kesik bacaklı görmek neşeye ve sevince; güzel bacaklarınız olup da dostlarınızın ve ailenizin etrafında, eskisi gibi dolaştığınızı görmek; sevilmediğinize işarettir. Rüyada bacak ve baldır görmek; geçim, meslek ve kuvvet olarak tabir edilmektedir.
Cabir ül Magribî ye göre: erkeğin bacak ve baldırı kadın ile kadının bacak ve baldırı erkek ile kıyaslanır. Bacağının başka bir bacakla dolaştığını görmek sıkıntı alametidir.
Bacağın güzel olduğunu görmek, mekruh ve fena bir iş yapacağına delalet eder. Bacağının bir madenden veya tahtadan olduğunu görmek, geçim hususunda baş vurduğu yerlerden eli boş döneceğine, bacaklarını eğrilmiş olarak görmek, malının zayi olacağına, bacaklarını kalın ve kuvvetli görmek, başarıya; bacaklarını titrek görmek geçiminde aciz olduğuna işarettir.
Es Salimî ye göre: Rüyada bacak görmek yolculuğa alamettir. Rüyasında bacaklarının ağrıdığını görmek, düşündüğü yolculuğa çıkamayacağına, bacaklarında kırık olduğunu görmek çıkacağı yolculuktan geç döneceğine işarettir.
Bir bacağının kesik olduğunu görmek, bir yolcu bekliyorsa gelmeyeceğine veya geç geleceğine; iki bacağını kesik görmek beklediğinin sıkıntısına; koltuk değneği ile yürüdüğünü fakat bacaklarının titrediğini görmek, hastalanacağına; bacakları üzerine bir sargı sardığını görmek, uzak bir yerden bir haber alacağına ve bir yolcusunun geleceğine delalet eder.
Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada bir kadının bacağını görse ve sonra da onu tanısa, o kimse gördüğü kadınla veya başka bir kadınla evlenir.
Rüyada bacağının açıldığını gören kadın, bulunduğu durumdan daha iyi bir duruma ve elinde bulunan şeyden daha hayırlısına kavuşur. Bacağının eğri olduğunu görmek, rüya sahibinin zina etmesine işaret eder.
Rüyada bacağında noksanlık gören sahsın güvendiği malında meydana gelecek noksanlığa işaret eder. Bazen de bu noksanlık o sahsın ömründe olur. Rüyada tek ayağı üzerinde yürüdüğünü gören kimsenin, malının yarısı gider. İki bacağının da kırıldığını gören kimsenin bütün malı gider.
Bir sahsın rüyada bacaklarının güzel ve etli olduğunu görmesi, o sahsın hediye olarak birisine göndereceği veya bir başkasının kendisine göndereceği şeyin iyiliğine işaret eder.
Kadın rüyada bacakları üzerinde sık ve kalın kıllar görmesi, onun perişan olacağına, kocası veya mülkü hakkında, kendisine yapılacak hileye işaret eder.
Bazen de bu rüya sırların açığa çıkmasına ve kötü düşüncelerden sonra hidayete kavuşmasına işaret eder. Rüyada bacakların açılması ise rüya sahibinin namazını terk etmesine ve azizken zelil olmaya işaret eder.
Bir başka rivayete göre de; Rüyada bacak görmek, insanın ömrü ve geçiminde istinat edeceği yerdir.
Rüyanızda bacakları olmayan bir adam görmek, işlerinizin pek ağır yürüyeceğine ve başınızda bir felaketin dolaşmakta olduğuna işarettir.