Arkadaş Arama:

B 0

Rüyada Badem Görmek


Rüyada mevsiminde görülen yeşil badem (çağla badem) temiz kazanca, badem yemek sıhhate ve mala, kar ve berekete, işaret eder.
Rüyasında tatlı badem yediğini gören, yediği miktar kadar helal para ya da kazanç elde eder. Rüyada badem görmek kazanç anlamına gelir.

Yine rüyada badem ağacından badem toplamak iş hayatında başarı için mücadeleye ve rüyayı gören kişinin para kazanamına işarettir.
Rüyada tatlı badem yemek de kişinin iman tatlılığı tatması demektir. Rüyada acı badem gerçeği ifade eder. Rüyada badem yemek para,sıhhat ve sağlık demektir.
Bir badem ağacı da bir yabancı temsil eder. Rüyada badem agaci görmek; ahmak bir kimseye, bazen da garip bir adama, bazen aci, bazen tatli konu san, bir halde durmayan bir kisiye isarettir. Bazilarina göre; rüyada badem agaci görmek, degisik tabiatli, giybeti seven bir ahbaba tefsir olunur.
Kendini bir rüyada badem kabukları yağmuruna görünce yeni bir giysi alma anlamına gelir. Bir rüya Kuru badem üzüntü, öfke ve yaygara demektir. Bir rüyada badem ağacından bir yaprak Yeme makam birinden para alma ve hediye zevk anlamına gelir.

Kuru badem muhabbete, Badem yemek mal elde etmeye, Badem ağacından badem toplamak ya da almak bir dava sebebiyle bir kimseden mal elde etmeye, Badem ağacı ev halkınaa karşı cömert, insanlara karşı cimri birine, Tatlı badem iman güzelliğine, Acı badem doğru söze, Badem yaprağı yemek devlet kapısından istifadeye delalet eder.
Rüyasında badem yediğini gören kimse bolluğa kavuşur. Badem acı ise kısmet yüzünden kıskançlık olacağına işaret eder.
Cabir ül Magribî ye göre: rüyada badem görmek mal ve nimettir. Eger kabuklu ise mesakkate, iç ise kolayliga ve mala yorumlanir,
Ibn i Sirin e göre, rüyada badem görmek mal, saglik ve rahatliktir. Tatli badem helal mala, aci badem ise haram mala delalet eder. Üzerine badem kabugu döküldügünü gören yeni elbise giyer.

Bir baska rivayete görede: Rüyada badem görmek, kisinin hastaliklarinin sona ermesine veya vazifeden alinmasina isaret eder.
Badem yesil olur ve mevsiminde görülürse hayra isaret eder. Tatli badem azligi ve çoklugu nisberince helal mala isaret eder.
Rüyada badem yedigini gören kimse, cimri birinden mal elde eder. Rüyada agaçtan bir badem kopardigini gören kimse, dava ederek cimri bir kimseden mal elde eder. Badem agaci görmenin tabiri ise etrafindaki insanlara cimri ve kendi çolukçocugu hakkinda cömert davranan bir kimsedir.

Bademin tatlisi imanin halavetine, açisi da dogru söze isaret eder.
Rüyada badem yiyen kimse vücudunun sihhatli olmasiyla beraber bir mala erisir. Badem agaci, yabanci bir kimsedir.
Rüyada kendi üzerine badem kabugu saçildigini gören kimse elbise alir. Bazi tabirciler, kuru badem, ser ve üzüntüye isaret eder, dediler.
Rüyada badem görmek, yakalanılan hastalığın tamamen geçeceğine, kimine görede büyük bir felekete, hırsızlarla karşı karşıya geleceğinize, badem yemek, mutluluk ve berekete işarettir.

Rüyada badem görmek, yakalanılan hastalığın tamamen geçeceğine, kimine görede büyük bir felekete, hırsızlarla karşı karşıya geleceğinize, badem yemek, mutluluk ve berekete işarettir.
Bir kimsenin rüyada badem görmesi veya badem şerbeti içmesi, rahatlık ve geniş rızka delâlet eder. Bazı kere de badem ağacı görmek, cimri ve galip bir adama işarettir
Cabirül-Mağribî demiştir ki:”- Rüyada badem görmek, mal ve nimettir. Badem eğer kabuklu ise meşakkate, iç ise kolaylığa ve mala işarettir.”

İbn-i Sîrîn de demiştir ki:”- Rüyada badem görmek, mal, afiyet ve rahatlığa delâlet eder . Tatlı badem helâl mala, acı badem ise haram mala işarettir.
Rüyada badem yediğini görmek, vücudun sıhhatine ve ele geçecek bir mala delâlet eder.