Arkadaş Arama:

B 0

Rüyada bal yemek ne anlama gelir?


Rüyada bal yemek; zengin olmaya, müjdeli habere, arzu ve isteklere kavuşmaya yorulur. Rüyada bal yenilmesi mal, ganimet ve mirasa yorumlanır. Rüyasında bal yediğini görenin her şekilde eline toplu mal geçeceğini ifade eder. Bal yeme rüyası helalinden kazanılan paranın işaretidir.
Rüyada bal, ticaretle uğraşan için mala yorumlanır. Genç kimseler için de zihin açıklığını işaret eder. Rüyada evinde bal bulunduğunu görmek, beklenmedik yerden gelecek mala alamettir. Rüyada bal yediğini görmek: helal mala, helal mirasa ve sevdiği insanlardan iyi bir haber alacağına delalet eder.

Gerçek hayata hamile olan bir kadının rüyasında bal yemesi doğumu yaklaşan çocuğa işaret eder. Bazen de hamileyken rüyada bal yemek, rüya sahibinin hayırlı bir erkek çocuk doğuracağını müjdeler. Yine bekâr kimsenin rüyada bal yediğini görmesi sevdiğine kavuşmasına veya evlenmesine tabir edilir.
Rüyada hasta birinin bal yemesi hastalıktan kurtulacağına işarettir. Balla beraber ekmek yediğini gören kimse, ganimetten elde edilen malla geçinmeye çalışır. Zenginliğin işaretidir. İmam Cafer Sadık (a.s): İslami yönden rüyada bal yemek üç tabiri vardır:

Muradına erme
Helal rızk
Menfaat

Rüyada bal yiyen kimsenin arzu ve istekleri gerçekleşir. Yemesi için başkasına bal ikram etmek sevdiği insanları sevindirmek demektir. Rüyasında bal yiyen kimsenin eline geçecek helal paraya delalet eder. Kaymaklı veya cevizli bal yemek ev halkına gelecek güzel bir hediyeye işarettir.
Peki, rüyada bal yemek ne demektir ?
Bazı tabirciler rüyada bal yemeyi, kişinin sevdiğinin boynuna sarılmaya ve onu öpmeye işaret eder. Rüyada lokantada, zencefilli hakiki balla, ekmek batırıp yemek, ele geçecek helal mala yorumlanır. Birine bal yedirmek büyük bir nasip ile tabir olunur. Muz ve bal, güzel kadını ve rızkı temsil eder.

Rüyada petek bal yemek; zahmetsizce para kazanmaktır. Kovandan bal yerken arıların üzerine üşüşmesi, bazı kimselerin kendisi için fena şeyler düşündüklerine yorulur. Arı bir yerini sokarsa onlardan kötülük göreceğine yorulur. Petekten bal, sevdiklerine kavuşmaya veya onlardan iyi haber almaya işarettir.
Rüyada balı ekmeğe katık yaparak yemek ganimetten geçinmeye delalettir. Tereyağlı bal yemekse ele geçecek fazla para ve helâl kazanca yorulur. Hasta biri için hastalığın geçmesine yorumlanır. Süzme bal yemek mal demektir. Kavanozdan yenilen süzme bal, iş hayatındaki büyük yeniliklere yorumlanır.
Rüyada bal yemek hastalığın geçmesine, sevdiği kimseyle ülfet ve ünsiyete işarettir. Petekten bal yemek, sevdiği insanlardan müjdeli haber alacağına yorumlanır. Balı ekmeğe katık yaparak yemek ganimetten geçinmeye alamettir. Kaşıkla bal yenilmesi külfetsiz bir ganimete, zahmetsiz kazanca işarettir.
Bardakta balı şerbet yaparak içmek, büyük bir para alacağına ve bir mirasa konacağına yorumlanır. Bal yemek zengin olacağınız, hem de aşk hayatınızda şanslı olmak anlamındadır. Sağlık sorunundan kurtulup, neşeli, rahat bir ömür süreceğine işaret eder. Rüyada bal yemek hastalığa şifadır.