Arkadaş Arama:

B 0

Rüyada Balık Görmek


Rüyada balık görmek; mal, ganimetle, büyük balık, salih kimselerin mescidi, âbidlerin meclisi, küçük balık üzüntü, birarada balık görülmesi, mal, parayla tabir edilir. Rüyada balık rızık demektir. Rüyada tuzlu “balık” görmek keder, gamdır. Rüyada tuzlu balığın pişirilmiş yada kızartılmış şekilde görmek, o pişirilmiş balıklardan yemek, para kazanma, rızık, eğitim için sefere çıkmaya işaret eder.
Rüyada balık yemek

Balık yemek zenginlik, mutluluk, mal, para, mülk, çocuk sahibi olunacağına yorumlanır. Balığı canlı canlı yemek mülk edinmeye tabir, canlı balık yediğini görmek, mülke nail olcağı anlamını taşır.
Balığı rüyasında canlı yediğini görenin kişinin mülk sahibi olacağına, deniz veya nehirde toplanmış büyük balıkları yediğini gören, yediği miktarca menfaate, ganimet malına kavuşacağına, avladığı balığı yediğini gören kişinin sevineceğine delalettir.
Rüyada Balık Pişirmek
Rüyada balık pişirmek rüyayı gören kişinin yakın zamanda kendisine yüklü miktarda para kazandıracak, sıkıntılarını giderecek, uğradığı zararı karşılayacak ve çok daha fazla sorun yaşamasının önüne geçecek bir işe gireceğine ve bu iş sayesinde çok daha güzel yerlere gelerek çok büyük bir rahatlığa kavuşacağına işaret eder.

Büyük balık görmek
Salih kimselerin mescidi olarak yorumlanır. Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Balık rüyası altı vech ile tâbir olunur:

Vezir (bakan),
Asker,
Bakire kız,
Ganimet,
Gam,
Hizmetçi.

Havadan kızartılmış balık
Rüyada gökten kendisine kızartılmış balıkxx indiğini görmek, duasının kabulune, düşmanlarına karşı zafere, kadr ve kıymeti ile şanının büyüyeceğine işarettir.

rüyada balık görmek ne demektir - balıkxx
Büyük balık tutmak
Balık tuttuğunu gören kimsenin eline toplu para geçer. Çok sayıda balık tutmak büyük servet demektir. Suda yüzen balıklarda yaklaşan kısmetlerdir. İbn-i Kesir (rh.a.) demiştir ki: “Rüyasında gayet büyük ve cesim bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir ailenin zengin kızı ile evlenmeye delâlet eder.”

rüyada balık
Rüyada balık tutmak, büyük kısmet olarak tabir edilir. Rüya sahibinin uzun yıllar çalışmasının ve emeğinin karşılığı olarak maddi anlamda eline rahat edeceği oranda mal ve kazanç geçeceği şeklinde ifade edilir. bazı rüya tabirleri, rüyada balık tutmayı, rüya sahibinin çalışmadan elde edeceği ama hak etmiş olduğu kazanç olarak tabir eder. Rüyada hamile kadının karnından balık çıkması, bir kız çocuğu doğuracağına işarettir.

rüyada balık satmak
Balık satmak
İsmail el-Eş’aş der ki: Rüyasında balık sattığını gören, kendisi, çoluk çocuğu ve ailesi için menfat ve hayıra yorumlanır. Yine rüyada balık satmak, rüya gören ile ailesi için hayır, rızık, fayda ve menfaatte işaret eder.
balık
Balık satın almak
Rüyada bir balıkçıdan veya herhangi bir yerden balık satın aldığını gören bekarsa evleneceğine işarettir. Rüyayı gören kişi evliyse rızkının artacağına delalet eder. Bir su yolundan balık tuttuğunu gören kimse mekr ve hile ile halkın malını elinden alır. Rüyada balık satın almak, balığı satın alan kişinin yakın zamanda evleneceği anlamına gelmektedir.

İmam Nablusi demiştir ki: Rüyada sayısı bilinen balık görmek, kadınlara, sayısı bilinmeyip çok olanlar, ise ganimetten elde edilen mala işarettir.” Rüyada çok sayıda balık görmek rüyayı gören kişinin kısmetinin açılacağı ve eline bol miktarda rızık geçeceği şeklinde yorulmaktadır.
Balık Ticareti Yapmak
Rüyanızda taze balıklar satmak yasal para, bilgi, sır, iftiraların veya hilelerin açığa çıkması gibi anlamlara gelmektedir. Rüyanızda balık satın almak ayrıca evlilik anlamın da gelmektedir.

balık-avlamak
Rüyada balık avlamak
Rüyada büyük bir balık avladığını görmek, fayda ve hayra, küçük balık avladığını görmek de, zevk ve menfaatinin gitmesine delâlet eder. Rüyada suda balık avlamak sevinçli haberlere, Nehir yada derede taze balık avlamak ise hayır ve faydaya işaret eder. Rüyada büyük balık avladığını germek yine menfaat ve hayır göreceğine yorumlanır. yine Suda balık avladığını gören kişi, ferahlanacağı bir sözü işiteceğine delalletir. Rüyada derede, nehirde yada her hangi bir suda balık avlamak iç açıcı, güzel bir haber duyacağına çıkar.
Seyyid Süleyman Demiştir ki : Balık avladığını gören, helalinden kazanır. yine balığı avlayıp yediğini görenin çok sevineceğine işaret eder. Devamlı ve hayırlı mala işarettir. Çünkü tuz, balığı kokmaktan beri kılar. Rüyada balıktan bir şey aldığını görmek, devletin askerinden bir nesneye nail olmaya işarettir.
rüyada yunus balığı görmek
Yunus balığı görmek
Rüyada Yunus balığını görmek, korkudan emin olmaya, fakirlikten zenginliğe, şiddet halinden selamete ve hayırlı bir mülke delâlet eder. Rüyada adaya benzeyen büyük bir balık görmek, salih bir kumandanın nezdinde cihada gitmeye ve ganimet malı elde etmeye alâmettir.
Sazan Balığı görmek
Bekâr ve evlenmeyi murad eden biri için hayra alâmettir. Bulanık su içinde balık avladığını görmek, ne türlü olursa olsun iyi değildir. Rüyada temiz ve güzel yemeği bırakıp kokmuş balık yemek, kendi hanımını bırakıp başkalarının peşine düşeceğine işarettir. Kişinin rüyada balığın karnında mühür bulması, devlet, şeref ve izette işaret eder.
Canlı balık görmek
Her zaman kısmet olarak yorumlanır. Rüyada canlı balık görmek, aşkta, ticarette, aile hayatında, kazancında ve işte şansının açıldığına yorumlanır.
deniz-gemi
Rüyada Balık Görmek ile ilgili diğer Tabirler

Kuyudan balık avlamak ve çıkarmak; livataya ve yakınlarından birine livata etmek istediğine delâlet eder.
Kay­nak sularında görülen balık, kolay olan hayra delâlet eder.
Bir ba­lık avladığını gören kimsenin eline helalinden mal geçer.
Uçan balık, kısmetlerinin değerini bilmeden geri çevirmeye işaret eder.
Balık olmak, şanslı ve kariyerli bir kimse olacağına ve iddaa ve kurmadan uzak durmaya işaret eder.
Ölü balık, nasip ve kısmetinin azalmasına yorumlanır.
Balık Kesmek, hasta için şifa bulacak bir kimseden yardım almaya delalet eder.
Kaygan balık, elinde bir miktar paranın eriyip gitmesine işarettir.
Yüzen balıklar, gelecek bir miktar paraya ve harcama, borç ödemeye işarettir.
Rüyada Balık kızartmak: şenlik ve eğlenceye veya düğüne delalet eder.
Balık Vermek, borç vermek veya elindeki bir işi başkasına vermek ile tabir olunur.
Balık Yetiştirme tesisi, bolluk ve genişlik ve büyük bir iş yeri kurmaya işaret eder.
Rüyada Kırmızı Balık Görmek:, bir teklif almaya işaret eder.
Rüyada ağzında Balık görmek, yaşam standarlarının iyileşeceine, geçimini rahaça yapacağına işlerinin yoluna gireceğie işaret eder.
Rüyada Balıkla Konuşmak, dertli bir kimsenin derdine derman olacağına, borç isteye borç vermeye,
Rüyada Balık Yutmak, kısa zamanda mal sahibi olacağına, miras veya mülk israfına delalet eder.
Rüyada taze Balık görmek, tanınmış ünlü bir kişi tarafından yardım yapılacağına, bu kişiden yardım görmeye yorumlanır.

Rüyada Tuzlu Su Balığı Görmek
Rüyada tuzlu su balığı görmek veya tuza bulanmış balık görmek kalıcı zenginlik anlamına gelmektedir çünkü balıklar tuz içerisinde korunur ve saklanır. Balık büyük veya küçük olsun, tuzlu içerisinde bir balık görmek yakınızdaki kardeşiniz gibi insanlar yüzünden keder ve üzüntü duyacağınız anlamına gelmektedir.
Rüyada Cinsel Organdan Balık Çıkması
Eğer hamile iseniz ve rüyanızda eşinizin erkeklik organından balık çıktığını görüyorsanız dünyaya bir erkek çocuk getireceğiniz anlamına gelmektedir.
Rüyada Kızarmış Balık Görmek
Eğer rüyanızda kızarmış bir balık gördüyseniz veya birinin balık kızarttığını gördüyseniz bu balık kızartan kişinin dualarının kabul olacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada kızarmış balık görmek yakın zamanda seyahate çıkılacağı anlamına da gelmektedir.
Rüyada büyük veya küçük balık görmek
Rüyada büyük balık görmek para anlamına gelmekte iken küçük balık görmek veya küçük balık tutmak zorluklar ve stres ile yüzleşeceğiniz anlamına gelmektedir çünkü küçük balıkların etten çok kılçıkları vardır aynı zamanda yemesi büyük balıklara kıyasla daha zordur.
Rüyanızda çeşitli büyüklükte birçok balık görmek ise para ve belayı aynı zamanda bulacağınız ve aynı zamanda iyi ve kötü insanlar ile uğraşacağınız anlamına gelmektedir.
Rüyada çürümüş, kokmuş balık görmek
Rüyanızda çürük balık yemeniz zinadan ve yasal olmayan ilişkilerden kaçınmanız gerektiği anlamına gelmektedir.
Rüyada Tatlı Su Balığı Görmek
Rüyada tatlı su veya havuz balığı görmek evlilik isteyen biri için pozitif bir anlama sahiptir veya kişinin yakın zamanda başarılı bir iş ortaklığına adım atacağı anlamına gelmektedir.
yılan-balığı
Rüyada Yılan Balığı veya Benzeri Balık Görmek
Rüyanızda yılan balığı veya yılana benzer balık görmek işlerinize kötü niyetli insanların karışacağı veya çok pişman olacağınız bir eylemde bulunacağınız anlamına gelmektedir.
Rüyada Gölde Balık Görmek
Rüyanızda göl içinde balık görmeniz yakın zaman içerisinde çok büyük olmasa da bazı küçük faydalar tecrübe edeceğiniz anlamına gelmektedir.
Rüyada Ölü Balık Görmek
Rüyada ölü balık görmek veya su üzerinde ölü balıklar görmenin uğursuz bir çağrışımı bulunmaktadır ve yaşacağınız bazı olaylardan ötürü umutsuzluğa kapılacağınız anlamına gelmektedir.
rüyada balık almak
Rüyada Sudan Balık Almak
Rüyanızda su içerisinden balık almak ve bunları canlı bir şekilde yemek karlı bir işe girişeceğiniz veya kariyerinizde terfi edebilmeniz için uyanık olmanız gerektiği anlamına gelmektedir.
Rüyada Yatakta Balık Görmek
Rüyanızda hasta bir adam veya bir gezgin ile birlikte yatağınızda balık bulursanız bu eklem ağrısı gibi bazı kötü rahatsızlıkların habercisidir.
İnsana Benzer Balık Görmek
Rüyanızda insan görünümünde bir balık görmek bir iş veya ticaret yapacağınız veya bir girişimci ile toplantı yapacağınız anlamına gelmektedir. Aynı zamanda iyi huylu insanlarla tanışacağınız anlamına da gelebilmektedir.
Eğer gördüğünüz balığın insan yüzü güzel ise kişi, iyi arkadaşlar edinecektir. ancak kişinin gördüğü yüz çirkin ise bu durumda kötü niyetli insanlarla tanışacağı ve farkında olmadan arkadaşlık edeceği anlamına gelmektedir.
Balık Dolu Akvaryum Görmek
Eğer rüyanızda evinizde bir akvaryum varsa ve bu akvaryum kedi balığı, melek balığı veya benzer tipli balıklarla dolu ise hayırsever olmanız gerektiği veya yetimlere yardımcı olmanız gerektiği anlamına gelmektedir.
Denizden Balık Tutmak
Eğer biri rüyasında kendisini denizden eli ile balık tutarken görürse mesleğinde geniş bir bilgiye sahip olacağı ve işlerinde başarıya ulaşacağı anlamına gelmektedir. Balık tutmaya çalışırken, balığı kaçırırsa bu kişinin etrafında onun işlerini bozan kimseler olduğu anlamına gelmektedir.
Gölde Balina Yakalamak
Eğer rüyanızda küçük bir gölette özenle balina yakalamaya çalışırsanız bu para için mücadele edeceğiniz anlamına gelmektedir ama büyük engeller ve zorluklar ile karşılaşacaksınız ve bunları aşamadığınız sürece bu parayı elinizde tutamayacaksınızdır.
Balığın Karnında bir Şey Bulmak
Eğer rüyanızda balığın karnından bir inci bulursanız zengin biri ile evleneceğiniz ve bulduğunuz inci miktarı kadar çocuğunuz olacağı anlamına gelmektedir.
Eğer rüyanızda balığın karnında bir yüzük bulursanız güç ve otorite sahibi olacağınız anlamına gelmektedir. Rüyada balığın karnında yağ bulursanız birinden para alacağınız anlamına gelmektedir.
Karada Balık Tutmak
Rüyanızda karada balık tutmak, tutmaya çalışmak zina, günah işleyeceğiniz veya güzel haberler alacağınız anlamına gelmektedir. Eğer rüyanızda bol kılçıklı bir balık tutarsanız ödemeniz gereken borçları ödeyeceğiniz veya sahip olduğunuz varlıklar için sadaka vermeniz gerektiği anlamına gelmektedir çünkü balığınızın keyfini çıkarabilmek için onu tamamen temizlemeniz gerekmektedir.
Balığın Yüzmesi
Eğer rüyanızda bir tatlı su balığı denizde yüzüyorsa veya bir tuzlu su balığı tatlı suda yüzüyorsa bu ikiyüzlü, yalancı, sahtekâr ve riyakâr insanlarla uğraşmak zorunda kalacağınız anlamına gelmektedir.
renkli-balıklar
Rüyanızda suyun yüzünde balığın yüzdüğünü görürseniz sırlarınızın açığa çıkacağı, gizli geçmişinizin birileri tarafından öğrenileceği veya eski bir mirası dağıtacağınız anlamına gelmektedir.
denizde-balık-avlamak
Rüyada Denizde Balık Tutmak
Eğer rüyanızda denizde balık tutuyorsanız ve deniz kendi hazinelerini size sunuyorsa bu Yüce Allah’ın size yeni ruhani bilgileri sunacağı ve dinimizi anlamanız ve size rehberlik etmesi için size yardım edeceği anlamına gelmektedir.
Eğer tutacağınız balık elinizden kaçıp, denize geri dönerse doğru insanlarla arkadaşlık edeceğiniz ve içsel ruhani bilgiler öğreneceğiniz veya çıkmaya hazırlandığınız bir yolculuk için iyi bir yol arkadaşı bulacağınız anlamına gelmektedir.
Rüyada Balık YemekEğer rüyanızda pişirmeden veya temizlemeden balık yerseniz kendi arkadaşlarınız için kötü konuşacağınız, ortaklarınıza iftira atacağınız, zina yapacağınız, hile ve haksız kazanç ile para kazanacağınız veya tehlikeli bir hastalığa yakalayacağınız ya da bir inme yaşayacağınız anlamına gelmektedir.
Rüyada balık yemek aynı zamanda kolay, yasal ve keyifli bir kazanç elde edebileceğiniz anlamına da gelmektedir.
olta-balık-tutmak
Rüyada Kıyıda Balık Görmek
Rüyanızda suda değil de kıyıda veya karada balık görmek mesleğinizi değiştireceğiniz anlamına gelmektedir. Rüyanızda göreceğiniz değişik türdeki balıklar farklı insanları ve meslekleri temsil etmektedir.
Rüyada Kokan Balık Görmek
Rüyanızda kokan, ağır bir balık görmek yakın zamanda sorumluluğun altındaki birini kaybedebileceğiniz anlamına gelmektedir.
Rüyada Balık Sayısı, Miktarı
Rüyada gördüğünüz balıkların sayısını biliyorsanız, balıklar kadınları temsil etmektedir. ayrıca miktarı bilinen balık sayısı bir kadın ile iletişime geçeceğiniz ve bir kadınla evleneceğiniz anlamına gelmektedir. Ama eğer miktarını bilmiyorsanız şüpheli bir kaynaktan gelecek parayı veya zenginlik ya da ganimet elde etmeyi temsil etmektedir.
balıklar
Rüyada Balık Sürüsü Görmek
Rüyada balık sürüsü görmek ise yönetici ve amir konumuna geleceğine yorumlanır. Rüyanızda balık tuttuğunuz denizin dibinde bir balık sürüsü görürseniz ve onları su yüzeyine getirip çiğ çiğ yerseniz veya bir sepette toplarsanız bu farklı girişimler ve tasarruf planları ile servetinize yatırım yapacağınız anlamına gelmektedir.
balıklar
Rüyada Yumuşak Derili Balık Görmek
Rüyanızda yumuşak derili bir balık görmek sizi kandırmaya çalışan veya insanların parasını çalmaya çalışan birinden fayda göreceğiniz anlamına gelmektedir.
Taze Balık Görmek
Eğer rüyanızda gördüğünüz taze balıklar büyük ve sayısı çok ise balıklar sizin zenginliğinizi ve varlıklarınızı sembolize etmektedir. eğer balıklar küçük ve sayısı az ise keder ve üzüntüye kapılacağınız anlamına gelmektedir. eğer balıkların sayısı bir veya iki ise, o kadar miktarda kadından fayda göreceğinizi temsil etmektedir.
Balık Filetosu Görmek
Rüyanızda balık filetosu görmek, yemek veya kişi tarafından satın alınması birinin yardımıyla zenginlik ve varlığa kavuşacağınız anlamına gelmektedir. bu kişi büyük ihtimalle yetkili bir makam veya bir kadındır.
Rüyada Köpekbalığı Görmek
Rüyada köpekbalığı görmek ulu bir ruhu temsil etmektedir veya işinizde terfi edeceğiniz anlamına gelmektedir.
balık-avlamak
Rüyada Balıkçı Görmek
Rüyanızda balıkçı, balık lokantası görmek zorluklardan, olumsuzluklardan, kavgalardan, kötü duygulardan, stres ve depresyondan kurtulma anlamına gelmektedir.
Rüyada Balık ile İlgili Ticaret Görmek
Rüyanızda balık ticareti cami veya tam tersi anlamına gelmektedir çünkü insanlar ticaret yapar ve kazanır. ayrıca kimilerinin kazandığı ve kimilerinin kaybettiği bir savaş anlamına gelir.
Kur’an-ı Kerim’de ticaret Cihad (kutsal mücadele) ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır. “Ey iman edenler! Size bu acı azaptan kurtaracak bir ticaret göstermeli miyim?” yine aynı şekilde pazaryeri, pazaryerinin büyüklüğüyle doğru orantılı olarak kişinin şansını; öğrenme durumunu; sığınması gerektiğini veya haccı ima edebilir.
Genellikle et pazarları savaş bölgesini simgelemektedir. Mücevher ve kumaş pazarları anma törenlerini ve eğitim kurumlarını temsil etmektedir. kimi zamanlar pazar yerleri yalanları, adaletsizlikleri, endişeleri ve sefaleti temsil eder.
Aynı zamanda büyük balığın, küçük balığı yuttuğu denizleri de ima etmektedir ve genellikle eşlerin neden olduğu zorunlu harcamalara veya evliliklere ya da yeni çocukların doğumuna delalettir.
Nitekim her türlü pazar yerinin farklı yorumu vardır. Şunu belirtmek gerekir ki Peygamberimizin pazaryerini şeytanların meskeni olarak adlandırdığını da unutmamak gerekir. Hz. Muhammed Müslümanlara her zaman pazar yerine ilk giden ve son ayrılan kişi olmamalarını öğütlemiştir.