Arkadaş Arama:

B 0

Rüyada Balıkçı Teknesi Görmek


Rüyada balıkçı teknesi görmek, bazı kimselerin yardımı ile işlerin yola gireceğine işarettir. Balıkçı teknesi, rızık, nimet ve menfaat demektir. Çünkü balıkçılar o tekneyle rızıklarını temin ederler. Balıkçı teknesi rızık, hayır, lütuf, sıkıntıların gitmesi, lütuf ve merhamet, dost ve arkadaş demektir.
Kirmani demiştir ki:Rüyada balıkçı teknesi görmek, rüya sahibinin rızkı, maişeti, işi ve evi ile tâbir olunur. Rüyada yelkenli balıkçı teknesi görmek, üzüntü, keder, sıkıntının gitmesine ve gönül ferahlığına delâlet eder. Rüyada balıkçı teknesine bindiğini görmek, Allahu Teâlâ’nın lütuf ve merhametine delâlet eder. Çünkü gemiler ve kayıklar Allah’ın kudretiyle su üzerinde akıp giderler. Rüyada balıkçı teknesinde balık görmek, bir hizmetçi almaya delâlet eder.

Balıkçı teknesine yakın görülen şey, rüya sahibinin yakınları ile tâbir olunur. Rüyada balıkçı teknesi küreği görmek, korku ve tehlikelerden selâmete kavuşmaya işarettir. Yine kürek görmek, güç işlerde kendisine yardım edecek dost ve arkadaşa işarettir. Rüyada bir balıkçı teknesi aldığını görmek, kendisini kendi eliyle gam ve kedere atmaya delâlet eder.