Arkadaş Arama:

B 0

Rüyada Beytullah Görmek

Rüyada Mescidi i Haram adini verdigimiz Beytullah i görmek, orada oturup ibadet etmek, günahlarinizin affedilecegine sebep olacak büyük bir sevap islediginize veya böyle bir nimete nail olacaginiza isarettir.
rüyada Beyt ül Mukaddesi ve kutsal topraklari görmek, hayra delalet eder.

Kendisini mukaddes topraklarda görmek hacca gitmege, selamet ve emniyet içinde bulunmaga, Beyt ül Mukaddes de namaz kildigini görmek nebilerle birlikte anilacagina, Beyt ül Mukad des de Kur an okudugunu görmek, Müslümanlarla din hususunda konusma yapacagina, Beyt ül Mukaddesten içeriye girmeyip etrafinda dolasmak, Hakkin rahmetinden uzaklasmaya delalet eder.
Cafer i Sadik a göre; rüyada hac ettigini görmek, bes sekilde yorumlanir: Emniyet, selamet, adalet, hac ve rahat. Abdulgani Nablusî ye göre; makam i Ibrahimde namaz kildigini gören, seriatin emirlerine uyar. îmani kuvvetlenerek hacca gitmege nail olur. Makam i Ibrahim e giren her türlü korku ve endiseden kurtulur. Anne ve babasindan miras alir. Seriat ilmini ögrenir. Rüyada kendini Müzdelifede görmek, ibadete alismasi sebe biyle övgüye ve üne nail olmaya, borcu varsa ödeyecegine isaret tir.
Beytullah’ın rüyada görülmesi, günahların af ve ağfiretine, rızık ve nimetin bereketine, dünya ve ahiret selâmetine delâlet eder.