Arkadaş Arama:

E 0

Rüyada Birine Ekmek Vermek Ne Anlama Gelir?


Rüyada birine ekmek vermek bolluğa, bir kimsenin rüyada birine ekmek verdiğini görmesi; o bölgede aynı yıl içinde ucuzluk olacağına yorulur. Rüyada ekmek, bol rızk demektir. Ekmeği verdiğini gören kişi, nimete erişir. Taze ekmek vermek, zahmet çekmeden ele geçecek olan helal mala delalet eder.

1- Rüyada Birine Ekmek Vermenin Anlamı ve Yorumu
Rüyada zengin birine ekmek vermek bol rızka, birine ekmek yapmak, sıkıntıdan kurtulmaya yarım ekmek vermek, ömrün yarısına veya rızkın artmasına yorumlanır. Fakirlere ekmek vermek berekete ve iman kuvvetine, yağlı ekmek vermek, ilmin artmasına, huzurlu aileye, hidayete, hayata, mutlu günler anlamına gelir.

Rüyanda ölmüş birini ekmek yaparken görmek pahalılığa, ölmüş birini ekmek yerken görmek makam yüceliğine, birine yufka ekmek vermek ucuzluğa, etli ekmek vermek ilim ve hidayete işarettir. Birine peynir ekmek vermek saadetli geçime, ihlaslı ilme, birine ekmek uzatmak talebe için başarıya işarettir.

2- Rüyada Birine Ekmek Parası Vermek
Bir kimsenin rüyasında gariban birine ekmek parası verdiğini görmesi zahmetsiz helal kazanca ve bol rızk, nimete, ölmüş birine sıcak ekmek vermek ise uzun bir ömre işaret etmektedir. Rüyada birine ekmek pişirmek yolculuğa ve yolculuktan elde edilecek dünyalığa delalet eder.
Birçok ekmeği vermek uzun ömre, dostlarının artmasına ve bol rızka, Birkaç ekmek vermek gam ve kederden kurtulmaya alamet eder.

3- Rüyada Birine Ekmek Atmak
Rüyada bir kimseye ekmek atmak sevinçle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında tanımadığı herhangi birine bir, iki veya yarım ekmek attığını görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulacağına rüya sahibinin maddi sıkıntılarının biteceği şeklinde tabir olunur.

4- Rüyada Birine Taze Ekmek Vermek
Bir kimsenini rüyasında birine taze ekmek vermesi beklenmeyen bir yerden ele geçecek bereketli ve bol kazançlı mala işaret etmektedir. Rüyada birine tandır ekmeği vermek çok kazanç anlamına gelmektedir. Tanıdık birine ekmek vermek vücut sıhhatine işarettir. Birine sıcak ekmek vermek faydalı ilme, söz ve işte ihlasa işarettir.

5- Rüyada Birine Ekmek Yedirmek
Bir kimsenin rüyasında normal hayattta tanımadığı birine ekmek yedirdiğini görmesi; o senin bolluk, ucuzluk ve bereket içinde olacağına, kişinin rüyasında ekmek yedirmek için fırınları dolaşması; rüya sahibinin yolculuğa çıkacağına işaretle tabir edilmektedir.

6- Rüyada Birine Ekmek Bölüp Vermek
Rüyada birine ekmeğini bölüşmek hayat ve hayatı sürdürmek için elde edilen mala delalet eder. Ekmek bölüp vermek güzel ve hoş geçime, halis ilime delalet eder. İnsanlara yahut fakir kimselere ekmek verdiğini gören kimse talebeyse, ilimden muhtaç olduğu şeye nail olur. Eğer vaiz ise, dağıttığı ekmek, vaazları, nasihatlarıdır. Veren el alan elden daha üstündür.

7- Rüyada Birisine Ekmek Aldığını Görmek
Kişinin rüyasında tanımadığı herhangi yabancı bir kişiye ekmek aldığını görmesi kolaylıkla meydana gelen ve hazmı kolay olan rızka ve bol geçime delalet eder. Rüyada birisine ekmek almak uzun ömür demektir. Aynı zamanda bu rüya birtakım mal biriktirmeye işaret eder.