Arkadaş Arama:

C 0

Rüyada cadde görmek nedir?


Rüyada ana cadde görmek; doğrulukla tabir olunur. Rüyada büyük cadde üzerinde yürüdüğünü görmek, doğru yolda olduğunu gösterir. Bir caddede yürümek sorunların üstesinden gelerek mutlu olacağınıza yorumlanır. Caddeden ayrılmak içinde bulunduğunuz zor durumları atlatacağınız anlamına gelir. Rüyada caddede yürüdüğünü görmek, rızık için çalışmaya ve gayret göstermeye delâlet eder.
Rüyada cadde görmek, doğruluk anlamına gelmektedir. İşlek cadde üzerinde yürüdüğünüzü görmek, doğru yolda olduğunuza ve herkesin sizi iyi bir kişi olarak tanıdığına işarettir. Cadde üzerinde giderken bir çıkmaz sokağa saptığınızı görmek, bazı dolambaçlı isler yapmayı düşündüğünüze, çıkmaz sokaktan çıkmayıp geri döndüğünüzü görmek, düşüncenizi uygulayamayacağınıza delalet eder.

Bir caddede yürürken bir arkadaşınıza rastlayıp, onunla kol kola birlikte yürüdüğünüzü görmek, bir iş için veya ticaret maksadı ile birileriyle ortak olacağınıza delildir. Caddede tanımadığınız birisi ile herhangi bir iş hususunda tartıştığınızı görmek kısa bir hastalık geçirerek bir müddet için isinize devam edemeyeceğinize yorumlanır.
îbn-i Sirin’e göre; Rüyada cadde görmek dürüstlükle yorumlanır. Rüyada geniş bir caddede yürüdüğünü görmek iş arkadaşları arasında iyi ve mert kişi olarak tanındığına; caddede kaybolduğunu görmek bir isten dolayı başına bir dert açılacağına; caddede yürürken birden bire caddenin daraldığını ve adeta küçük bir sokağa dönüştüğünü görmek ömrünün kısalığına; yürüdüğü caddenin birdenbire gereğinden fazla aydınlandığını görmek ibadetinin ve zekâtının Allah (C.C.) Teâlâ katında makbul olduğuna işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada cadde görmek, doğrulukla tabir olunur. Bir cadde üzerinde yürüdüğünü görmek, doğru yolda olduğunu gösterir.
Rüyada caddelerin sulandığını görmesi, cadde temizlemek, cadde süpürmek bolluk, bereket ve feraha işarettir. Kalabalık bir cadde temiz bir yaşayış ve güzel bir geçim ile tâbir olunur. Rüyada görülen caddeler, sanatça bir takım meslek ve yollara da âlemettir. Rüyada caddede dolaşan birini görmek, hayır ve iyilik yapan, şer ve kötülükten sakınan ve insanları sakındıran birine delâlet eder. Bazende rüyada caddede yürüdüğünü görmek, erkek çocuk ile tâbir olunur. Cadedede bağıran birini görmek, o senenin bereketli olacağının işaretidir.