Arkadaş Arama:

Ç 0

Rüyada Çakal Görmek


Rüyada çakal görmek, halkın hakkını gasp eden, merhametsiz ve sefil bir adama da işaret eder. Bazen Rüyada çakal borçlu bir iş adamı olarak tanımlanır. Rüyada çakal avlamak rakiplerinize karşı üstün geleceğinize, çakalı sevmek çevrenizdeki kötü insanlardan kurtulacağınızı gösterir.
Bazen de, çakal komşudan kurnaz biri olarak yorumlanır. Kimi zaman da, iş ortağı veya alacaklı bir kimseyi ifade eder.

Rüyada çakal görmek, bencil, zalim, kötü kalpli ve kötü niyetli kimseler olduğu demektir. Rüya sahibinin bu kimselerden çeşitli sıkıntılar göreceği anlamına gelir. Rüyada çakal görmenin manası kötü huylu, oyun bozan kimseler olarak ta tabir edilir.
Rüyada Çakal Avlamak
Rüyasında çakal avladığını gören kimse mal ve ganimete erişir, emniyete erer ve şöhreti artar. Bir kimse rüyada çakal avladığını görse, bu rüya bütün insanlar hakkında hayır ve onun yapacağı bir iş ve harekete delalet eder.
Çakalın eti, kemiği, derisi ve kılı, mala işarettir. Rüyada çakal avladığını görmek, hayra yorulmaktadır. Rüya sahibinin hayatının kısa bir süre içerisinde ferahlayacağına işaret eder.
Rüyada çakal dövmek
Çakal saldırgan ve zarar verici bir hayvan türü olması nedeniyle hayra alamet etmez. Kişinin çakal dövdüğünü görmesi ise, rüya sahibinin çevresinde kendisine zarar vermek isteyen kimselere karşı temkinli olmasının ve bu kimselere yerini ve haddini bildireceğini gösterir. Kişinin rahata ereceğine tabir edilir.

Rüyada bir çakalla boğuştuğunu görmek, akrabalardan biriyle kavga etmeye işarettir.
Rüyada aslanın bir çakalı yediğini gören, borcunu öder, sıkıntıdan kurtulur, hasta ise şifa bulur.
Rüyada Çakal Yavrusu Görmek
Çakal yavrusu, kişinin güçlü ve asaletli bir birey olacağı demektir. Rüya sahibinin derdini anlatabileceği ve her zaman yanında olan dostları olacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada çakal yavrusu görmek, kişinin uzun bir aradan tekrardan huzura ve rahata kavuşacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada çakal kovalamak
Rüyasında çakal kovaladığını gören kimse için rakipleri karşısında üstünlük sağlayacak gelişmelerden bahsedilir. Eğer çakal yakalanırsa sağlıktır fakat yakalanamazsa hastalıktır.
Çakalın kendine yüz vermeyip uzaklaştığını görmek, kefalet yüzünden zarara uğramaya işarettir. Çakalın kendinden kaçtığını görmek, borçlunun kaçmasına işarettir.

Rüyada Beyaz Çakal Görmek
Rüyada beyaz çakal görmenin anlamı; rüya sahibinin çalışkanlığı ile hayattan arzu ettiği her şeyi alacağına, isteklerine ve dileklerine kavuşacağına işarettir. Sıkıntıların atlatılmasına, rahatlamaya, hafiflemeye, sakin ve huzurlu olmaya delalet eder. Rüyayı gören kişinin bulunduğu noktaya ve sağladığı her şeye, kimsenin yardımı, desteği olmadan kendi çabasıyla, emekleriyle kavuşması demektir.
Rüyada çakal beslemek
Rüyada çakal beslediğini gören, eşi, ailesi, dostları ve çevresi tarafından sevilen bir kişi olduğuna işarettir. Rüyada çakal beslemek, kişinin hem sosyal hem de iş dünyasında çok başarılı olduğuna ya da olacağına işaret eder. Aynı zamanda çevresindeki düşmanlarına ve sinsi kişilere karşı dikkatli olması gerektiğine dair de bir uyarı niteliği taşımaktadır.

RÜYADA ÇAKAL SÜRÜSÜ GÖRMEK
Rüyada çakal sürüsü, farklı şekillerde yorumlanır. Bazen böyle bir rüya kadınların sembolüdür bazen de hizmetkârlar anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi kendisine hizmet edecek kişiler bulur veya öyle bir saltanata sahip olur ki çalışmak zorunda kalmaz. Bu rüya rahatlığın, güzel yaşamanın da habercisidir.
Çakal sürüsünün kendisini kovaladığını görmek, düşmanlar tarafından kuşatılıp onlardan zarar görme anlamına gelir. Çakal sürüsü görmek rüyası bazen de kötü niyetli bir grup insana delalet eder. Çakal sürüsünü kendi evinde gören kişi akrabaları ile birtakım sorunlar yaşar. Bu rüya aynı zamanda onlardan gelecek tehlikeye de işaret etmektedir.
Rüyada Çakal Sevmek

Çakalı kucaklayıp öptüğünü görmek, düşmanı yenmeye işarettir.
Rüyada Çakal Yakalamak
Rüyada bir çakalın arkasından onu yakalamak için koştuğunu, fakat buna muvaffak olamadığını görmek, romatizma veya siyatik hastalığına yakalanmaya işarettir.
Rüyada Çakalla Oynamak
Rüyada bir çakalın kendisiyle oynadığını görmek, hanımı tarafından sevilmeye işarettir.
Rüyada Çakal Bulmak
Rüyada bir çakal bulduğunu, tuttuğunu veya kendisine verildiğini görmek, akrabasından akıllı bir düşmanla sohbet etmeye işarettir.
Rüyada Çakal Tutmak
Bir kimse rüyada bir çakal tuttuğunu ve o çakalın elinden kaçtığını görse, o kişinin borçlusu varsa elinden kaçıracağına işarettir. Eğer bir çakalın bahçesinde olduğunu ve kendisini gördüğü halde kaçmıyorsa, ailesinin içinde bir düşmanı olduğunu gösterir.
Bir çakal kovaladığını fakat tutamadığını görürse, rüya sahibinin işlerinin yolunda gitmediğine işaret eder. Eğer bir çakalın kendisiyle oynadığını görse, rüyayı gören evli ise eşinin kendisine aşık olduğuna işarettir. Şayet tuttuğu çakalın renginin birdenbire sarı renge dönüştüğünü görürse o kişinin hastalanacağına hükmedilir.
Rüyada Çakal Yemek
Hasta bir kimse rüyada bir arslanın çakalı parçalayıp yediğini görse, rüyayı görenin iyileşeceğine işaret sayılır. Eğer rüya sahibi kederli ve sıkıntılı ise ferahlar. Düşmanı varsa onu yener. Bir kimse tuttuğu çakalın birden bire yeşil renge dönüştüğünü görürse, o kimsenin çok ünlü bir âlimden ders alacağına ve bu sayede ün kazanacağına işaret sayılır.