Arkadaş Arama:

Ç 0

Rüyada Çavdar Görmek


Rüyada çavdar görmek çok mala, çavdar tarlasını dolu görmek ucuzluk ve bolluğa, bir tarladaki çavdar çokluğu bolluk ve berekete, çavdar yemek yolculuktan elde edilecek rızka delalet eder. Bir kimsenin Rüyada tarlasından çavdar biçtiğini ona sahip olduğunu görmesi, çok mala, ucuzluk ve bolluğa, menfaat ve rızka delalet eder. Genel anlamda çavdar rüyası rızka, mala, menfaata ve refaha delalet eder.
Rüyada yeşil çavdar tarlası görmek, aile içinde kazanç yönünden çeşitli gelişmelerin yaşanacağını ve başarılı bir kimseyi çağrıştırır. Çavdar tarlasında çalıştığını görmek sağlıklı, güçlü bir kimseye işaret eder. Bazen zenginlik ya da bolluğa yorumlanırken, kimi zaman da, bol kazançlı fakat zahmetli bir iş olarak tanımlanır. Genç bir kimse için rüyada çavdar tarlası, evleneceğine yorumlanır. Bazen da barışmaya, dargınlığın bitmesine çağrışım yapar.

Rüyada yeşil çavdar başağı görmek, birbiri üzerine yığılmış mala, mevsim yağmurlarına ve çarşı pazarda işlerin iyi gitmesine işarettir. Sapı üzerinde duran yeşil çavdar başağı, fazla mülke, rızka, ucuzluk ve bolluğa işarettir. Rüyada görülen çavdar başakları , sürekli hayır işleyerek katlanarak artan sevaplara da işaret eder.
Rüyada çavdar unu ve ekmeği görmek, ele geçecek dünyalığa, öğrenilecek ilme veya başkasının kazancından helal mal edinmeye işarettir. Çavdar ekmeği yediğini görmek ise kazancının azalacağına işaret sayılır. Hasta bir kimse rüyasında çavdar unu elediğini görür ise, o kimsenin iyileşeceğine işaret sayılır. Rüyada bayat çavdar ekmeği, itibar kaybetmeye işarettir.
Kişinin rüyasında çavdar hasat etmesi rızık temininde kolaylığa ve sürekliliğe yorumlanır. Rüyada mevsiminde çavdar hasat ettiğini görmek, hayır ve berekete işarettir. Rüyada çavdar hasat etmek ve biçmek, bekâr için evlenmeye, yoksul için zenginliğe, ailenin bütün bireylerinin sıkıntı ve darlıktan kurtulmalarına işarettir. Rüyada hasat mevsimi çavdar biçmek, zengin olup malının zekâtını vermeye ve hacca gitmeye işaret eder.
Rüyada çavdar yemek, iyi bir talih, hayır, mutluluk, mal ve menfaate yorumlanır. Rüyada çavdardan yemek, dâimi menfaate ve rızka, kanaatkâr olmaya işarettir. İnsanlar arasında çavdar yediğini görmek, şöhrete işarettir. Kişinin rüyasında çavdar yemesi müjdeye, sevinç ve mutluluğa işarettir.