Arkadaş Arama:

C 0

Rüyada Ceket Görmek


Rüyada yeni ve güzel ceket görmek iyi bir fırsat demektir. Yeni ceket rüyasını görenler güzel bir işe girer. Ceketinin söküldüğünü görmek iş değişikliğini belirtir. Ceketin aniden yırtılması işten hemen para kazanılacağına işarettir. Ceket çıkarmak işte ve çevrede değişikliği belirtir. Kişinin rüyasında ceket görmesi mal ve can için emniyet ve güvene işarettir.
Rüyada Ceket Giymek
Rüyada ceket görmek, uzun ve mutlu bir yaşayışa; ceket giymek, ailenizle aranızın seker renk olacağına veya kısa ve geçici bir hastalığa yakalanacağınıza işarettir. Üzerinizden ceketinizi çıkardığınızı görmek, uzun zamandan beri sizi yeren ve üzen bir dertten ummadığınız bir şekilde kurtulacağınıza işaret sayılır. Rüyada bir dükkândan ceket satın aldığınızı görmek, yeni tanıyacağınız bir kimsenin hayatınızda değişiklik yapacağına delalet eder. Pamuk ceket giymek, din güzelliğine; yün ceket giyilmesi, zenginlik, asalet ve zarafete işarettir.

Rüyada yeni süslü ceket görülmesi güzel bir fırsattır. Böyle bir rüyayı gören kadın veya erkek güzel bir işe girer. Ceketinin söküldüğünü gören iş değişikliği yapar. Birden yırtılan ceket işten birden fazla para geleceğine işarettir. Ceket çıkarmak iş ve çevre değişikliği anlamına gelir. Birden yırtılan ceket işten birden fazla para geleceğine işarettir.
Rüyada ceket görmek, rengine, modeline ve durumuna göre tabir edilir. Yeni bir ceket yeni bir işe işaret eder. Eski bir ceket ise, fakirliği simgeler. Sarı renk ceket hastalık olarak tanımlanır. Rüyada kırmızı ceket zenginliği, hırsı ya da iktidarı çağrıştırır. Soluk renkli ceket ise zayıflığı, kimsesizliği ifade eder.
Yazın ceket giydiğini görmek, üzüntü ve kedere,sıcak havada ceketini çıkardığını görmek, sıkıntı ve üzüntüden kurtulmaya işarettir. Soğuk havada üzerindeki ceketi çıkardığını görmek, tedbirsiz davranarak zarar görmeye işarettir.
Rüyada Üzerinde Ceket Görmek
Rüyada yeni bir ceket giymek, hayır, bereket ve afiyettir. Üzerinde eski ve kirli bir ceket olduğunu görmek, yoksulluk ve hastalığa işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada ceket görmek, mesut bir ömre, ceketi çıkarmak üzüntü ve dertten kurtulmaya, ceket giymek ise hastalığa yakalanmaya işarettir.
Rüyada siyah renkli ceket umulmadık acı bir haber olarak yorumlanır. Yeşil renkli ceket de murada ermeye yahut dini inancın sağlamlığına işaret eder. Beyaz renkli ceket hazan mevsimini, kimi zaman da hayırlı bir haber olarak tanımlanır.
Rüyada ceket almak, uzun ömre yorumlanır. Kişinin rüyasında ceket satın alması, zenginliğe, sevinç ve mutluluğa, evin hanımına veya evlenilecek kişiye işarettir. Desenli ve renkli ceket giymek, evlenilecek kişinin varlıklı bir kişi olacağını ve eşini seven biri olmasına işarettir. (Ayrıca bakınız kaban, kürk, palto, mont )
Rüyada ceket dikmek güzel bir fırsattır. Böyle bir rüyayı gören kadın veya erkek güzel bir işe girer. Sökük ceketi diktiğini gören iş değişikliği yapar. Birden yırtılan ceket işten birden fazla para gelecegine işarettir.

Rüyada ceket dikmek hayırlı ve güzel iş demektir. Kendisinin yırtık ceket diktiğini görmek, emin, sağlam ve metanetli olmaya delalettir.
Rüyada ceket diktiğini görmek, dost ve akraba arasında mevkinin artacağına ve helâl mala delâlet eder. Ceket diken birini görmekse, işlerde yardımcıya işarettir.