Arkadaş Arama:

Ç 0

Rüyada Çekyat Görmek


Rüyada çekyat görmek, itibar ve rağbete delâlet eder. Rüyada çekyat, kadınlara, evin hanımına, gelin ve kızlarına işaret etmekle birlikte ailenin alacağı haber sonrasında yaşayacağı mutluluk ve sevince delalet eder. Kişinin rüyasında güzel bir çekyat görmesi bu rüya asil, varlıklı ve zengin bir kadının varlığına işaret etmektedir. Rüyada görülen çekyat büyük hayra, iyiliğe, rüya sahibinin itibar kazancağı ve makam sahibi olacağına alamet eder. Bazı rüya tabircilerine göre rüyada çekyat görmek elinden çıkan bir şeyi bulmaya işarettir. Rüyada görülen çekyatlar bazen de sorumluluk gerektiren iş ve görevlere işaret eder. Gösterişli çekyat, makam ve mevki sevdasına; şarlatan, sözünün eri olmayan siyasetçiye işaret eder.
Kişinin rüyasında çekyat görmesi veya üzerinde oturması, yüksek mevki ve iyi yere delalet eder. Rüyada çekyatın kırılması, bulunduğu mevkiden düşmeye ve azledilmeye işarettir. Rüyada kırık çekyat görmek üzüntüye de işaret eder. Rüyasında kırık çekyat gören kişinin, etrafındaki arkadaşları ve çevresine karşı dikkatli olacağına rivayet edilir. Çekyat rüyası, kişinin ailesine daha çok zaman ayırması gerektiğine ve onlara daha çok zaman ayıracağına işarettir.

Rüyada çekyat örtüsü görmek, sırları gizlemeye delâlet eder. Kişinin rüyasında çekyat örtüsü görmesi otoriter, güzel ve güvenilir bir hanıma veya evin idarecisine işarettir. Çekyat örtüsü görmek, kudretli ve otoriter bir hanıma da işarettir. Rüyada çekyat taşımak bir işten başka bir işe geçmeye ve geçilecek bu iş sayesinde daha iyi bir duruma gelmeye işarettir. Rüyada çekyatta oturmak ve yatmak ise rüyayı gören kişinin çevresinden göreceği destekle gireceği işten büyük hayır göreceği, yapacağı işlerde kazanç elde edeceği şeklinde ifade edilir.