Arkadaş Arama:

Ç 0

Rüyada Çelik Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada çelik görmek, çok daha güçlü, varlık ve dirayet sahibi bir kimseye işarettir. Rüyada görülen çelik, bünyenin sıhhatli olmasına ve o kişinin uzun yaşayacağına yorumlanır. Kimi zaman samimi ve güçlü bir dosta işaret eder. Kimi zaman da, kuvvetli fakat mert bir düşmana çağrışım yapar. Bazen de çelik, korunması gereken değerli bir mal demektir.
Bir kimse rüyasında evinin önünde çelik yığını görse, rüya sahibinin mal varlığının eksilmeyeceğini gösterir. Çeliğin eridiğini görür ise, o kişinin düşmanına galip geleceğine hükmedilir. Şayet üzerinde çelikten bir elbisenin olduğunu görmek, rüyayı görür ise, üzün ömürlü olacağına işarettir. Elinde çelik bir çubuk görmek ise, rüyayı görenin kuvvetli birisiyle dost olacağına hükmedilir.

Rüyada çelik eşyalar görmek iyiye yorulur. Çelik cesurluk, atılganlık ve kendine güven olarak yorumlanır. Parlak çelik görülmesi iç huzurunuzun olduğunu ve sağlığınızın iyi olduğunu anlatır. Çelikten yapılmış eşyalar cesaret, atılganlık, güven olarak yorumlanır. Ayrıca çelik, sadık dost anlamına da gelir.
Çelik görmek, kuvvete delalet eder. Bu çelik, sevmediği ve kendisine düşmanlığıyla tanınmış birininse, düşmanının kuvvet bulacağına delildir. Çelik kendi elinde ise, rüya sahibi kuvvetlenecek demektir. Çelik, madeni cisimlerin sert halisi olduğu için çelik rüyası aynı şekilde tabir olunur.
Rüyada çelik görmek genel anlamda uzun ömür şeklinde tabir edilmektedir. Rüyasında çelik madeni kazdığını veya ocaktan çelik çıkardığını gören, zahmete katlanır. Çelik erittiğini gören, zengin olur. Rüyasında bir yerde topluca çelik bulan kimse, dünya malından birçok şeyler elde eder. Elinde bir Çelik olduğunu ve bunun yumuşadığını gören, geniş ve bereketli bir rızka sahip olur. Çelik dövdüğünü gören, ise yarar bir alet yapar. Bir başka rivayete göre de: Çelik gören, kuvvete işarettir.
Rüyada çelikten yapılmış eşyalar görmek iyidir. Çelik cesaret, atılganlık, güven olarak yorumlanır. Parlak çelik iç huzuru ve sağlığı temsil eder.