Arkadaş Arama:

C 0

Rüyada Cenaze Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada cenaze görmek, uzun zamandır haber alamadığınız kişiden haber alacağınıza veya o kişiyle yakın zamanda karşılaşacağınıza işarettir. Kişinin rüyasında cenaze görmesi, uzun bir ömür süreceği anlamına gelir. Cenaze bazen gurbete çıkmayı işaret eder.
Cenaze rüyası görülme şekline göre kimi zaman hastalık veya yokluğa, kimi zaman ise, sağlık yönünde iyi olmaya veya beklenmeyen bir mirasa konmaya yorumlanır. Rüyada kefenlenip tabuta konulmuş, gömülmeye hazır durumdaki cenaze görmek, yakın zamanda evinde bir düğün töreni hazırlayacağı demektir. Sanılanın aksine cenaze görmek iyi ve hayırdır.

Rüyada Cenaze Görmenin Anlamı ve Yorumu
Rüyada cenaze gören kişi, uzun zamandır haber alamadığı bir kişiden haber alacak veya karşılaşacaktır. Cenaze rüyası daima sağlığa ve uzun ömre yorumlanır.
Rüyada cenaze görmek çoktandır haber almadığınız biriyle yüz yüze gelmek anlamındadır. Çarşı ve pazarda bir cenaze görmek, buralarda satılan şeylerin tükeneceğine işarettir.
Rüyada bir sokakta görülen cenaze, buradaki dükkân ve mağazalarda bulunan malların tamamının satılmasına işarettir. Ayrıca sokakta cenaze görülmesi, o sokaktaki dükkanların kârlı alış veriş yapacaklarını gösterir.
Rüyada bir kimse kendi cenazesini görürse, rüyayı görenin sağlıklı mutlu bir yaşam süreceğine hükmedilir. Cenazesinde kalabalık ne kadar çok olursa yaşamı da o nispette rahat olur.

Bir kimse kendi cenazesinin arkasından yabancıların ağladığını görürse, o kişinin adı hayırla anılır. Eğer üzerine hayırla dua edilirse, o kişinin sonu da hayırlı olur.

Rüyada Cenaze Evi Görmek
Düğün evi olarak tabir edilir. Kişinin rüyasında cenaze evi görmesi yakın zamanda bir düğünde olacağına işarettir. Rüyada cenaze evi görmek, rüyayı gören kişinin eğlencenin bol olduğu çok kalabalık bir yerde düzenlenen bir programa katılacağını ifade eder. Görenin düğün hazırlıklarına girişeceğine işarettir.
Cenaze evi aynı zamanda yüksek makam sahibi birinden fayda görmeye, ona tâbi olup sözünü dinlemeye, halkın kendisine muhtaç olmasına işarettir.

Rüyada Cenaze Namazı Kılmak
Namazı kılınan kimseye şefaatte bulunmaya, o kimsenin lehinde konuşmaya, onu gözetip kayırmaya işaret eder. Cenaze namazı, rüyayı görenin dualarının kabul edileceğine yorumlanır. Rüyada tanınmayan bir kimsenin cenaze namazı kılmak, işsiz kimsenin iş bulmasına işarettir.

Rüyada cenaze namazı kıldığını görmek, dini bozuk bir kimse hakkında aracılık yapmaya işarettir. Bazen rüyada cenaze namazı kılmak, farz namazları kılarken noksanlık yapmaya işaret eder.
Rüyada ölü üzerine namaz kıldığını görmek, o kimse için çok dua etmeye, istiğfar getirmeye işarettir. Rüyada bir cenaze namazında imam olduğunu görmek, münafık bir yönetici tarafından bir göreve getirilmeye işarettir.
Bir cenaze namazında veya başka bir yerde, “Allah filanca kimseye rahmet etsin” dediğini gören kimsenin, günahları affedilir, hataları bağışlanır.

İmamın arkasında cenaze namazı kıldığını gören kimse, ölüler için dua edilen bir mecliste bulunur. Bir cenaze üzerine namaz kıldığını gören kimse Allah için bir kavimle kardeşlik eder.

Rüyada Cenaze Kalabalığı Görmek
Cenaze sahibinin bir işte en üst düzeye geleceğine, yaptığı işlerde büyük kazanç sağlayacağını işaret eder. Rüyada bir cenaze merasiminde halk kalabalığı görmek cenaze sahibinin o topluluğa başkan olacağına yahut başka bir topluluğa başkan olup, onlara liderlik edeceğine delalettir.

Rüyada cenaze taşımak
Bir cenazeyi taşıdığını gören, dinden sapmış bir kişiye yardım eder. Rüyasında bir cenazeyi taşıdığını gören mal ile faydalanır. Herkes ona muhtaç olur.
Bir kimse rüyasında cenaze taşıdığını görürse, o kişinin zengin olacağını ve çevresinin kendisine muhtaç olacaklarına işaret eder. (Bakınız cenaze tabutu görmek: rüyada tabut taşımak.)

Rüyada Cenaze Arabası Görmek
Hayatında güzel bir yenilik yapmaya, yapılacak çalışmalarla mal ve para kazanılacağını ifade etmektedir. Rüyasında cenaze arabası gören yüksek bir mevkiye erişir. Cenaze arabası görülmesi rüyayı görenin uzun ömürlü olacağını ifade eder.

Rüyada Cenaze Yıkamak
Cenazeyi yıkayan kimse, sevap kazanacağına alamettir. Cenazeyi yıkayan kimse, sevaptan bir kırat kazanır.
Defninde hazır bulunduğunu gören iki kırat kazanır. Kıratın ve sevabının çokluğu ve büyüklüğünü Allah’tan başka kimse sayamaz. Bakınız rüyada ölü yıkamak.)

Rüyada Cenaze Haberi Almak
(Bakınız rüyada ölüm haberi almak.)

Rüyada Kefenli Cenaze Görmek
Dünya nimetlerinden faydalanacağına, rüyayı gören yaşlı bir kişi ise ibadetle meşgul olacağına, genç biri ise, huzur içinde ailesiyle birlikte hayata bağlı bir kimse olarak yaşamına devam edeceğine delalet eder. Rüyasında kefenli bir cenaze gören kişi büyük bir nüfuza sahip olur.

Rüyada Cenaze Töreni Görmek
Hava güneşliyse yakında evlenip çocuk sahibi olacağınızın, yağmur yağıyorsa kötü haber ve hastalığın işaretidir. Cenaze töreninde ki cenazenin kendi ailesinden biriyse, hastası varsa iyileşeceğine, çocuk bekliyorsa çocuğu olacağına, mutlu ve sağlıklı bir hayat süreceğine delalet eder.
Bir cenaze törenine katılan kimse, yaşantısında güzel bir değişiklik yapar. Rüyada cenazenin alayını takip etmek; Yeni bir hayat kurmaya, yeni bir eşle tanışarak çocuk sahibi olmaya alamettir.

Rüyada Cenaze Defnetmek
Uzun bir ömür süreceğinize delalet eder. Bir komşunuzun cenazesini gömülmeye hazırlamak için, onun cenaze işlerini yaptığınızı görmek, komşularınızın sizden hoşnut olduğuna işarettir.
Rüyada cenazeyi defnetmek rüya sahibinin yolculuğuna; bu rüyayı gören kadınsa evleneceğine; eğer evli ise mutluluğuna; makamda yükselmeye ve işlerinin düzelmesine delalet eder. O kimse halkın lideri olur.

Rüyada Cenaze Yemeği Yemek
Yenilen yemeğin kıymeti ve nispetinde rütbeye yahut deniz ve kara yolculuğuna işarettir. Cenaze yemeği yiyenin sonu iyi olur, iyi bir sona erişir, malı çok olur.
Kirmani’ye göre: bir cenazenin işlerini yapmaya memur olan bir düğün tertibine de memur olur.