Arkadaş Arama:

C 0

Rüyada Cezve Görmek


Rüyada cezve görmek aynı zamanda cömert, hem maddi hem de hem de manevi açıdan paylaşmayı seven ve sevgi dolu bir kişi ile de tabir edilir. Rüyada cezve gören kişinin hayatında güzel değişiklikler olacağına, iyi gelişmeler ile hayatının daha güzel bir duruma geleceğine işaret eder.
Rüyada cezve; dedikoduya maruz kalmaya, zengin olmaya ve bir yakının düğününde bulunmaya işarettir. Kişinin rüyasında içi kahve dolu cezve görmesi, sevinç ve mutluluk demektir. Rüyada cezve görmek, eve misafir geleceğine veya sevinçli bir haber alınacağına delalet eder. Rüyada cezveden kahvenin taştığını görmek, dedikodu yapmaya, lüzumsuz konuşmaya işarettir. Ocaktaki cezvenin devrildiğini görmek ise, sakarlık yaşamaya veya küçük bir üzüntü anlamına da gelmektedir.

Rüyada görülen cezve, şuh bir kadını simgeler. Ayrıca yeni bir dosta işarettir. Kimi zaman fal bakan bir kimseyi tanımlar. Kimi zaman da uzaktan gelecek bir haberin işareti sayılır. Bazen da misafirin geleceğine yorumlanır. Cezve görmek gaipten haber almaya yorumlanır. Rüyada cezve görmek dedikodu, buluşmak ve sohbet demektir. Cezve bakırsa bu dedikodulardan sonra müjdeli bir haber gelebilir anlamındadır. Rüyada cezve dedikodu, türlü tatsız söz, söylenti anlamına gelir.
Rüyada cezvede kahve pişirdiğini görmek, uzak yoldan bir haber alacağına; kahveyi fincana koyup misafirine verdiğini görmek, yeni bir dost kazanacağına yorumlanır. Rüyada kendisine cezvede kahve ikram edildiğini görmek, bir yakını tarafından ödüllendirileceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada cezve dedikodu yapacağınıza işarettir. Rüyada görülen cezve renkliyse, arkasından sevinçli haberler gelebilir.