Arkadaş Arama:

Ç 0

Rüyada Çiçek Dikmek Ne Demek?


Genel olarak rüyada çiçek dikmek hayatını insanların iyiliğine adayan, iyilik ve hayır sever birine işarettir. Genellikle sevinçli haberi belirtir. Her ne şekilde görülürse görülsün bu rüya zenginliğe, çoluk çocuğunu yedirip içirmeye delaletle birlikte hayra erişmeye delalet etmektedir. Ayrıca rüyada mezara çiçek dikmek, adından övgüyle bahsedilen bir isim bırakacağınız anlamına gelmektedir. Sonuç olarak rüyada çiçek ektiğini görmek rüya sahibinin dünyasının güzelliğine işarettir. Bazen çiçek dikmek aynı zamanda üzüntü ve kederin biteceğini gösterir. Rüyada toprağa diktiği çiçeği sulamak ise kişinin bolluğa kavuşacağı demektir. Bu rüya aynı zamanda refah ve berekete de delildir. Bahçeye çiçek dikmek ise ümit ve beklentilerin gerçekleşmesidir. Rüya tabiri yapanlara göre rüyada saksıya çiçek ekmek iyilik yapmaya, doğru ve güzel söz söylemeye delalettir.
Rüyada Çiçek Ektiğini Görmek

Kişinin rüyasında toprağa çiçek ekmesi sevinçli bir olayla karşılaşacağını gösterir. Bu rüya her zaman iyiliğe alamettir. Rüyasında çiçek ektiğini gören sevineceği bir durumla karşılaşır. Genel olarak Rüyada çiçek dikmek ve ya dikildiğini görmek içinde bulunulan sıkıntılı durumların kısa süre içerisinde biteceği anlamına gelir. Ayrıca diktiği çiçeği suladığını görenin sevincin uzun süreceğine rivayet edilmektedir.
Rüyada Mezara Çiçek Dikmek
Bu rüya uzak bir yere yolculuk yapmaya işaretle birlikte ev satın almaya da işaret etmektedir. Rüyayı gören için huzur ve güveni ifade etmektedir. Ayrıca olup bitenden ibret almaya da alamettir. Genel olarak uzun ve sağlıklı bir ömür sürmek anlamına gelmektedir. Bekar için evlenmesine işarettir.
Rüyada Saksıya Çiçek Ekmek

Bu rüya genellikle, çocuk ile tabir edilmektedir. Rüyasında saksıya çiçek ektiğini gören, geniş rızka kavuşur. Ayrıca bu rüya ilme vâkıf olmaya ve güzel sanata delâlet etmektedir. Sonuç olarak rüyada saksıya çiçek ekmek, izzet ve şerefe delâlet eder. Ayrıca, rüya sahibi için keder ve üzüntünün bitmesi demektir. Ayrıca bereketli mal sahibi olmayı da ifade etmektedir.