Arkadaş Arama:

Ç 0

Rüyada Çilek Görmek Ne Anlama Gelir? Çilek Görmenin Tabiri!


Rüyada çilek görmek, kolay ve çabucak elde edilen helal mal ile hastalık ve kötülüklerine gitmesine yorulur. Çilek ferahlık ve sevinçle tabir edilir. Hoş ve latif yiyeceğe tabir edilen çilek rüyası, güzel elbiseye ve buruklukla beraber sevinç anlamına da gelir. Mevsiminde olgun ve güzel renkli çilek görmek mutluluk ve sevinç demektir. Dağ yada yaban çileği de normal çilek rüyasının anlamına gelmektedir.
Çilek görülmesi değişik manalar taşıyan meyvelerden biridir. Pek çok kişi rüyasında görmüş olduğu çileğin ne demek olduğunu öğrenmek için rüya tabirlerine başvuruyor. Çilek görmek ile ilgili rüya tabirleri genel anlamda hayırlara yorulmaktadır. Biz de sizler için çilek görmek ile ilgili ve çilekle alakalı rüya tabirlerini derledik. İşte rüyasında çilek gören için 13 maddede farklı anlam ve yorumu bulunan çilek görmenin tabiri:

1- Rüyada Çilek Bahçesi Ne Demektir?
Rüyada çilek bahçesi görmek, varlıklı ve cömert kimse ile birlikte, rüya sahibinin eş ve çocuklarına olan düşkünlüğünü işarettir. Aynı zamanda çilek bahçesi zengin bir kimseye işarettir. Rüyada çilek bahçesi, cömertliğe; kendini bir çilek bahçesinde görüp burada çalışmak, cömert olmaya işaret eder.
Rüyasında bir çileklerle ekili bir tarlaya sahip sahip olmak, bekar için kısa zamanda evlenmeye, evli için mutlu bir aile hayatına ve güzel günlere işarettir. Çilek bahçesinde çilek diktiğini görmek, makam sahibi olmaya, sevinmeye işarettir. Rüyada çilek koklamak halkın övgüsünü kazanacağınıza işarettir. Çilek bahçesinde kırmızı çilekler görmek

2- Rüyada Çilek Tarlası Görmek Neye İşaret Eder?
Kişinin rüyasında çilek tarlası görmesi, birbirini takiben meydana gelecek rızık ve fayda anlamına gelir. Çilek tarlasına sahip olmak mülke sahip olmak demektir. Kişinin çilek tarlasını görmesi, fayda ve netice hasıl olacak bir işle yorumlanır. Çilek tarlasında gezinmek, rüyayı gören kişi için bereketli bir hayat mevsimine ve mutluluğa işarettir.

3 – Rüyada çilek ekmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada çilek ektiğini gören kimse, uzun bir ömür sürer ve dini yaşantısına önem verir. Çilek ekmek, çocuk ile tabir edilir. Bazı kere de rüyasında çilek ektiğini gören, rızka, bol geçime ve genişliğe kavuşur, kazanç elde eder.

Rüyanızda bir tarlaya çilek tohumu ektiğini görmek, izzet ve şerefe delalettir. Zira çilek tohumu toprakta kalınca ancak boy verir. Rüyada çilekleri ektiğini görmek aynı zamanda, akla gelmeyen bir yerden gelecek fayda ve menfaate işaret eder. Çilek tarlası son derece mutluluğa işarettir.

4 – Rüyada çilek koparmak Nasıl Tabir Edilir?
Çilek ağacından çilek kopardığını gören kimse, asil, şöhret sahibi ve cömert birinden fayda görür, dünyalık elde eder. Evli bir kimsenin çilek koparması bir çocuğunun olmasına alamettir.
Bir kimsenin rüyasında dalından çilek kopardığını görmesi, bir tüccar veya iş adamından fayda göreceğine işaret sayılır. Çilek kopararak yiyen kadının çocuğu güzel olur. Bekar biri çilek koparırsa bir süre sonra kısmeti açılır. Çilek toplamak başladığı işten istifade etmeye işarettir.

5 – Rüyada Çilek Reçeli Görmek Neye Alamettir?
Çilek reçeli kolaylıkla ele geçen bereketli mala işaret eder. Bazen da umulmadık bir yerden gelecek sevinçli, müjdeli bir haber olarak tabir edilir.

Çilek reçeli kimi zaman kurulacak, sonu evliliğe varacak bir ilişkiye işaret eder. Kimi zaman da aile arasında ki mutluluğa işaret sayılır. Çelik reçeli bazen sağlıklı bir yaşama, bol kazançlı bir işe veya zenginliğe de tabir edilmektedir.

6 -Rüyada çilek vermek Nedir?
Kişinin rüyasında birine birine çilek vermesi faydalı ilme, bereketli bir kazanca, yorulur. Aynı şekilde iyi bir şöhrete, yüksek bir makama ve uzun ömre işarettir. Çilek vermek, aynı zamanda rüya sahibinin mutluluğuna, hayır ve menfaate, nimet ve servete işarettir. Çilek vermek mutluluk yaşanacak özel hayat olarak ta tanımlanabilir. Çilek vermek aynı zamanda ummadığınız yerden bol rızk elde edeceğinize ve işlerinizin düzene gireceğine işarettir.

7 – Rüyada çilek fidesi görmek Ne Anlama Gelir?
Kişinin rüyasında belli bir büyüklüğe varmamış çilek fidesi görmesi, bolluk ve berekete, arzu ve ümitlerin gerçekleşmesine delalet eder. Her türlü çilek fidesi, sevinç ve mutlulukla demektir. Bazı kere de çilek fidesi, genişliğe, bol rızka delalet eder. Çilek ağacı, herkes tarafından sevilen hayır işlerini seven, kendi halinde yaşayan sağlıklı bir kimseye işarettir. Rüya yorumcuları ağaçta çileği durumunuzun iyi olacağı şeklinde tabir ederler.

8 – Rüyada Çilek Yemek Tabiri Nasıldır?
Çilek yemek gönül hayatınızda mutluluklar yaşayacaksınız demektir. Rüyada çilek yemek aşkta mutlu olunacağına işarettir . Rüyada mevsiminde olgun ve yaprakları üzerinde ki çilekten koparıp yemek, güzel elbiseye işarettir.
Çilek yediğini görmek, hoş ve latif söze, helal rızka, devamı olan helal mala işarettir. Yeşil ve ekşi çilek, üzüntü ve kedere işarettir. Mevsiminde yenilen çilek, sıkıntıdan kurtulmaya, ferahlık ve sevince işarettir. Rüyasında çilek yediğini gören kimse güzel nimetlere kavuşur ve mutlu olacak gelişmelere tabir edilir.
Mevsiminde taze çilek yemek, helal rızk, şifa, üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir. Bu sebeple bir kimsenin rüyasında mevsimsiz olarak çileği yediğini görmesi, şifa ve berekete delalet eder.

9 – Rüyada çilek hoşafı görmek ve İçmek Ne Demektir?
Çilek hoşafı, kolay ve çabuk meydana gelecek fayda ve menfaate işarettir. Çilek hoşafı yemek, içmek, övülmeye de işaret eder. Tadı ekşi çilek hoşafı, üzüntü ve zarara işarettir. Çilek suyu veye çilek hoşafı aynı zamanda söz sahibi birinden menfaat ve fayda elde edeceğiniz anlamına gelir. Çileğin hoşaf olarak görülmesi hayırlıdır.

10 – Rüyada çilek satın almak Neye Alamettir?
Rüyasında birinin kendisine çilek satın aldığını görmek, o kimseden gelecek yardım veya dünyalığa işaret eder. Rüyada çilekler satın almak, halk tarafından methedilmeye ve saygın bir kimse olmaya işarettir. Bazen de çilek almak, hayır ve berekete, sağlık ve afiyete işarettir.

11 – Rüyada çilek dağıtmak
Rüyada çileği dağıttığını gören kişi, hastalıktan şifa bulur. Rüyada çileği dağıtmak kişi ve akrabalarına yardım etmekten zevk duyan kimseye yorumlanmaktadır. Çilek dağıtmak, her kese karşı güler yüz gösteren, tatlı dilli ve yüksek mevkide bulunan bir kimseye işaret sayılır.

12 – Rüyada çilek satmak
Rüyada çileklerden sattığını görmek sevince, müjdeli bir haberin geleceğine çağrışım yapar. Bazen da, çilek satmak evlenme çağma gelmiş bir genç kız olarak da yorumlanır. Taneleri kırmızı, olgunlaşmış çilek satmak, katlanılan zahmetlerin karşılığını almak demektir. Çilek satmak iyiye yorulmakla birlikte yapacağınız bir ticarette kar elde edeceğinize işarettir.

13 – Rüyada Ham Çilek Görmek
Rüyada görülen ham çilekler gönül ilişkisine yorulur. Olgunlaşmamış ham bir çilek rüya sahibi için, büyük bir mutluluk anlamına gelir. Bekar kimsenin bu rüyayı görmesi uzun süreli bir aşk ilişkisine yorulur. Bazı tabircilere göre olgunlaşmamış ham çilek görülmesi, iş hayatında mutlu ve huzurlu bir döneme delalet eder.