Arkadaş Arama:

D 0

Rüyada Davul Görmek Ne Anlama Gelir? Davul Çalmak Nedir?


Rüyada davul görmek boş habere, gürültücü kimselere ve ayak takımına tabir edilir. Rüyada görülen davul rehberlik görevi yapan ya da gaza için çalınan davul hayırlı iş ve habere delalet eder. Rüyada davul, asılsız haberlere, gürültücü kimselere ve ayak takımı anlamına gelir.
Günümüz rüya yorumcularına göre rüyada davul görmek kibirli zengin bir kimseyi ifade etmektedir. Yorumcular bu rüyayı bazen de hoş bir habere işaret saymışlardır. Tabirciler rüyada davulu uzaktan gelecek bir habere yada beklenen bir misafirin geleceğine tabir etmişlerdir.

Davul görmek, rüya sahibinin iş hayatında insanlarla iyi ilişkiler kurup birçok arkadaş sahibi olacağınız anlamındadır. Uzaktaki bir akrabanızdan mutluluk veren haber geleceğine ve yaşamınızı değiştirecek aynı zamanda kişinin iş hayatında beklenmedik bir olayla karşılaşacaksınız demektir.
Rüyada Bando Davul Görmek
Bando davulunu görmek, yalan habere, işarettir. Bazı tabirciler bando davulunu görmek, her halinde Allah (C.C.) a şükür ve hamt eden kimseyi görmeye işaret eder, dediler.
Rüyada Davul Sesi Duymak Ne Anlama Gelir?
Rüyada davul sesi duymak, rüya sahibini çevresine veya uzaklarda yaşayan bir arkadaşınızın sizin yardımınıza ihtiyacı olduğunun işaretidir.
Rüyada Davul sesi çaldığını görmek kişinin önemli ve değerli şeyleri öğreneceğine ve bunlara dayanarak ciddi kararlar vereceğine işaret eder.

Davul sesi duymak, uzakta yaşayan bir arkadaşınızın sizin yardımınıza ihtiyacı olduğunun işaretidir. Davul görmek, insan ilişkilerinde başarılı olup birçok arkadaş edineceğiniz anlamındadır.
Davul sesi cimri ve tutucu ve halkın gözüne çarpan birtakım zenginlere işarettir. Her türlü ses. Şamata ve gürültü çıkaran şeyler rüyada, cimri bir takım zenginlere işarettir.
Ramazan davulunun sesini duymak, rüyayı görenin günah işlediğine tövbe etmesi için bir uyarı sayılır.
Rüyada Evin Önünde Davul Görmek Nedir?
Bir kimse kapısının önünde tanıdığı birinin davul çaldığını görse, rüya sahibinin evinden birinin ayrılacağını gösterir. Eğer rüya sahibinin yetişkin oğlu varsa askere, kızı varsa gelin olacağına işarettir. Bu tür bir rüyayı bekâr kimse görürse, o kişinin başka bir yerde rızkını arayacağına hükmedilir.

Rüyada Davul Çalmak Ne Demektir?
Bazı tabircilere göre rüyada davul görmek boş bir habere alamet eder. Davulu olan bir kimse, kogucu veya şarap satan bir kimse ile tabir edilir. Evinde davulla oynadığını ve çağırıp bağırdığını gören kimseye, bir musibet erişir.
Rüyada Ramazan Davulu Çalmak
Sahur davulu gibi vakti unutturmamak için çalınan davulu görmek, haddinden fazla kibirlenen zengin bir kimseyi görmeye işarettir. Hac kafilesinde çalınan davulu görmek, rehber ve kılavuza işarettir. Gaziler için çalınan davulu görmek de, böyledir.
Rüyada davul çaldığını görmek yahut davul sesi duyup sahura kalktığını görmek, hayır ve berekete işarettir. Davul çalmak kişinin kazançlı bir iş yapacağını ifade eder. Rüyada rehberlik veya insanları savaşa çağırmak amacıyla çalınan davul (trampet) görülmesi, sevindirici habere, hayırlı bir işe işarettir.

Bir kimse rüyada davulun çaldığını ve kendisinin de davula uyarak oynadığını görse, rüya sahibinin mutlu bir haber alacağına işaret eder.