Arkadaş Arama:

D 0

Rüyada Dere Görmek


Rüyada dere görmek, beklenen sevinçli haberin geleceğini müjdeler. Rüyada derede yüzmek kısa bir yolculuğa işaret sayılır. Rüyada dere içinde yürümek ailenin mutlu, sakin bir ömür süreceğini tanımlar. Rüyada dere taşması hırçınlığı, öfkeyi çağrıştırır. Rüyada dere yatağı görmek ise, bereket ve bol kazanca işaret eder.
Rüyada dere görmek, hacca gitmeye, mala, nimete, ticarete, devlet başkanına, başkanlığa gelmeye, ilim öğrenmeye, zafere, başarıya ve ihtişama işarettir.

RÜYADA DERE GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?
Rüyada görülen derenin kıyılan ağaçlık ve yeşilliklerle bürünmüşse, rüyayı görenin yaşam boyu şen ve mutlu olacağını gösterir. Bir kimse bu tür bir dereyi rüyasında görür, ve o dereden su içtiğini görürse, rüya sahibinin helal rızk edineceğine işaret eder. Eğer bir dere görür ve bu dereden atlar karşıya geçerse, rüya sahibinin yakın bir zamanda karşılaşacağı zorlukları zararsız atlatacağını gösterir. Şayet derenin kuruduğunu görürse, o kişinin kısmetinin kesildiğine hükmedilir.
RÜYADA DEREYE GİRMEK
Rüyada kıyılan sarp, kayalık, çıplak veya kuru bir dereye girdiğini görmek, rüya sahibinin geçim sıkıntısı çekeceğine işaret eder. Böyle bir dereden çıktığını görmek ise tersi olarak yorumlanır.
Rüyada güzel duru ve pırıl pırıl bir dereye girmek, rüya sahibinin geçim sıkıntısından kurtulacağına, varlıklı bir kişi olacağına işaret eder.

RÜYADA DEREDE YIKANMAK
Rüyada temiz saf berrak derede boy abdesti aldığını görmek, o kişinin hayırlı ve cennetlik olduğuna işaret eder. Rüyada derede yıkanmak ise, rüya sahibinin büyük sevaplar işlediğini gösterir. Yada borçlan var ödemede sıkıntı çekiyorsa yardım göreceğine ve kısa bir zamanda borçlarından kurtulacağına işaret eder.
RÜYADA DEREDE YÜZMEK
Rüyada bir dere kenarında oturduğunu ve bu derede yüzdüğünü görmek, evinde rızkında bolluk ve bereket olacağına; evli ise bir erkek çocuğu doğacağına, bekâr ise evleneceğine işarettir. Bir kimsenin rüyada derede yüzdüğünü görmesi, arzu ve emeline kavuşmaya delâlet eder. Bir öğrencinin derede yüzmesi, o öğrencinin istediği ilmi elde etmeye alâmettir.

RÜYADA DERE İÇİNDE YÜRÜMEK
Bir dere içinde yürüdüğünü gören kimse, halka sürekli iyilik eder; bir rivayete göre büyük makam sahibi olur.
İçinden az bir su akan ve çevresi güzel manzaralı derede yürümek, dere kamuya ait bölgeden geçiyorsa, bölge halkının iyi bir hayat yaşamasına; dere özel mülkten geçiyorsa, bu kişinin hayatını ve geçiminin güzel olmasına işarettir.

RÜYADA DERENİN TAŞMASI
Rüyada derenin taşması, çocuk sahibi olmaya işarettir. Evler arasından veya yerleşim alanının içinden taşan dere, suyu berrak ve tatlı ise bolluk ve berekete işarettir. Bağ ve bostandan taşan dere (ark), kadının hamileliğine, bekârın evlenmesine işarettir.
Rüyada suyu tatlı ve yeşillik içinde yeşil bir dere görmek, geçim kolaylığına, akıllı ve huzurlu biri olmaya işarettir.
Hazan dere rüyası, kişinin hanımına, onda görülen güzellik ve kusurlara işaret eder.
Derenin suyunu kesmek, ev halkından biriyle münasebeti kesmeye işarettir.

Bahçesindeki derenin yatağında görülen tahribat, suyunun kesilmesi veya içine taş ve toprak doldurulması, kadının bir başkasıyla ilişki kurmasına işarettir.
Dereden su içmek veya almak, güzel bir hayata işarettir. Dereden bal, süt vb. akması, feyiz ve berekete işarettir. Dereden kan ve irin akması, iyiliği yanında kötü huyları da olan eşe işaret eder.
Suyun geçmesi için ark ve yatak açmak, halka iyilik yapmaya; kapatmak veya içini doldurmak, umuma zarar verecek bir iş yapmaya işaret eder

Dere bazen kişinin hanımına, onda görülen güzellik ve kusur eşte müşahede edilen hallere yorulur.
Derenin suyunu kesmek ev halkından biriyle münasebeti kesmeye, Dereden su içmek yahut almak güzel hayata, Suyolunun yahut derenin taşması evlada, buradan bal, süt vs. akması feyiz ve berekete alamettir.
Rüyada bir dere görmek sonunda çabalarınızın semeresini göreceğinizi ve başarıya ulaşacağınızı simgeler.
Bir derenin üzerinde kurulu bir köprüden geçtiğini görmek, gireceği bir sınavı kazanacağına, köprünün ortasında geçmekten vazgeçerek geri döndüğünü görmek, o sınavı kaybedeceğine delalet eder.
bir dere kenarinda oturdugunu ve su ile oynadigini görmek, evinde rizkinda bolluk ve bereket olacagina evli ise bir erkek cocuku dogacagina, bekar ise evlenecegine isarettir.