Arkadaş Arama:

D 0

Rüyada Deve Kuşu Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada deve kuşu görmek, birbirleriyle sevgi ve sadakatle bağlanan, iyi geçinen karı- koca yahut anne ve babaya işaret eder. Bazı tabirciler, deve kuşu nimettir, dediler. Bazen, zahmetsiz mala, beklenmeyen sürpriz bir habere işaret eder. Bazen da, hizmetçi kişi ya da uçarı bir delikanlıya yorumlanır. Kimi yorumcular, Deve kuşunun sağır olduğunu bu nedenle de sağır bir kimseyi işaret saymışlardır. Bazı yorumcular ise, bir erkeğin genç bir kızla evleneceğini öne sürmüşlerdir.
Rüyada Deve Kuşunu Görmenin Anlamı ve Yorumu
Deve kuşu görmek; inzivaya çekilen ve insanlara karışmayan kimseye işaret edilmiştir. Rüyada dişi deve kuşu ise dindar bir kimseyle evlilik anlamına gelmektedir. İbn-i Sîrîn’e göre: Erkek devekuşu; bedevi erkeğe, dişi devekuşu ise bedevi kadına işaret eder.

Rüyada Dişi ve Erkek Deve Kuşu Görmek
Dişi bir deve kuşu görmek, cömert ve iyiliksever bir kadına veya bu özellikteki bir kadınla evlenmeye işarettir. Dişi devekuşu yakalamak veya bir başkasının size dişi devekuşu verdiğini görmek; evlilikle tabir edilmektedir. Bazen deve kuşu görmek, mal ve nimete işarettir. Erkek deve kuşu, hayırsever bir adama işarettir. Deve kuşunun kanatları, dünyalığa işarettir. Rüyada uçamayan fakat uzun bacaklarıyla çok hızlı koşabilen iri bir kuş olan deve kuşu görmek aynı zamanda kısmet demektir.
Rüyada deve kuşuna bindiğini görmek, yolculuğa veya harama işarettir.
Devekuşu öldürmek; büyük bir şahsiyeti alt edeceğinize…
Rüyasında bir deve kuşu bulan, satın alan veya ona sahip olan kimse, cömert bir kimseyle evlenir.

Rüyada deve kuşunu arkasına yüklediğini gören kimsenin, kısmeti ayağına gelir.
Rüyada Deve Kuşuna Binmek
Bir deve kuşuna binip uçtuğunu ve bir yere indiğini görmek, yolculuğa çıkıp salimen geri dönmeye, eğer yere inmezse yolculuktan dönememeye işarettir. Deve kuşuna binmek; çöl yolculuğuna çıkacağınıza işarettir. Rüyada deve kuşuna bindiğini gören kimse, posta bineğine biner.
Rüyada devlet adamlarından kendine bir deve kuşu geldiğini görmek, ehli için hâkim tayin edilmeye, değilse bir devlet görevine getirilmeye işarettir.
Rüyada deve kuşunu kestiğini görmek, bir kadına sahip olmaya işarettir.

Rüyada deve kuşunun yumurtasına rastlamak, bir kadınla karşılaşmaya işarettir.
Evinde bir deve kuşunun bulunduğunu gören kimsenin ömrü uzun olur.
Deve kuşunun kanatlarına sahip olduğunu gören kimse, bir adamdan mal elde eder.

Deve Kuşu nimete,
Deve Kuşuna binmek yolculuğa,
Devlet adamlarından gelen deve kuşu ehli için hakim tayin edilmeye, değilse devlet görevine,
Deve kuşunun kanatları dünyalığa,
Deve Kuşu yumurtasına rastlamak sevdiği biriyle karşılaşamaya,
Deve kuşu sağır bir hayvan olduğu için sağır ve söz dinlemek kimseye de delalet eder.

Genel anlamda rüyada deve kuşu görmek herkesten habersiz bol para kazanacak ve zengin olacaksınız anlamındadır. Bazı insanlar paranız için sizinle ilişki kurmaya çalışabilir.