Arkadaş Arama:

E 0

Rüyada Ebe Görmek


Rüyada ebe (Doğum işini yaptıran kadın) görmek iyiliksever, cömert ve yiğit bir kimseye, evine ebe gelmek hayırsever birinden iyilik görmeye tabir edilir. Rüyada ebe çağırmak cömert ve iyiliksever birinden yardım istiyeceğine yorumlanır. Rüyada çağrılan ebe eve gelirse bu amacın gerçekleşmesine alamettir. Rüyada ebe ile dost olmak büyük bir zatla yakınlık kurmaya tabir edilir. Rüyada ebe görmek, iyiliksever, cömert ve yiğit bir kimseye de işaret eder. Rüyada ebeyle bozuşmak önemli bir kimseyle aralarının açılmasına işarettir. Rüyada ebe görülmesi güler yüzlü ve sempatik ebe Salih ve cömert bir kimseden yardım ve ihsana tabir edilir. Ebe rüyası bazen kentlerin ve kalelerin fethine, kale ve kent içinde olup bitenlerden haber veren iyilik sahibi asil bir kimseye delalet eder.
Rüyada ebe ve onun gibi doğum yaptıran birini görmek, hayır ve esenliğe işarettir. Rüyada ebe kurtulmak, rahata çıkmak olarak yorumlanır. Ama ebe pis ve çirkinse sorunlar daha ciddi bir hal alır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ebe görmek hayırdır. Evine bir ebenin geldiğini görmek, hayır sahibi bir kişiden menfaat göreceğine işaret eder. Rüyada bir ebeyi evine çağırdığını görmek, bir kişiden yardım isteyeceğine, çağırdığı ebenin geldiğini görmek, isteğinin olacağına işarettir. Güzel bir ebe görmek, rüya sahibinin bir kızı olacağına yaşlı ve çirkin bir ebe görmek de, rüya sahibinin çok zeki evlatlara sahip olacağına işarettir.

Rüyada genç bir ebe görmek, orta yaşlı ebe görmekten daha hayırlıdır. Evine ebe geldiğini görmek, hayırsever birinden iyilik görmeye işarettir. Rüyada ebe çağırmak, cömert ve iyiliksever birinden yardım istemeye; çağrılan ebe eve gelirse, beklediği yardımı görmeye işarettir. Ebe ile dost olmak, büyük bir zata yakın olmaya; ebeyle bozuştuğunu görmek, önemli bir kimseyle aralarının açılmasına işarettir. Rüyada çirkin ve ihtiyar bir ebe görmek, üzüntü ve kedere işarettir. Güler yüzlü ve sempatik ebe görmek, salih ve cömert bir kimseden yardım ve iyilik görmeye işarettir. Bazan ebe görmek, şehirlerin ve kalelerin fethine, kale ve kent içinde olup bitenlerden haber veren iyilik sahibi asil bir kimseye işaret eder.
Rüyada ebe görmek, kendisinden söz edilen bir kimseyi çağrıştırır. Bazen da düşünülen bir şeyin yerine getirileceği olarak da yorumlanır. Bazen da, ferahlandırıcı bir haberin geleceğine işaret sayılır. Bazen ise, hamile bir kadın için ağrısız doğuma işarettir. Bir kimse rüyada bir ebenin evine geldiğini görürse, rüyayı görenin hayır sever biri tarafından yardım göreceğine hükmedilir. Bir ebeyi evine çağırdığını görmek ise, rüya sahibinin birinden yardım dileneceğine işaret sayılır. Eğer çağırdığı ebenin geldiğini görürse, dileyeceği yardımın kabul edileceğine, Ebenin gelmemesi durumunda ise, dileyeceği yardımın karşılanamayacağına yorumlanır.
Rüyada güler yüzlü ebe görmek, beklenen sevinçli haberin geleceğine işaret eder. Eğer görülen ebe asık yüzlü ise aksi olarak yorumlanır. Erkek bir kimsenin kendini ebe olduğunu görmesi ise, o kişinin işlerinin ters gideceğine hükmedilir. Yeni bir işe girişecekse o işte başarı sağlayamaz. Her hangi bir isteği varsa, isteklerini yerine getiremeyeceğine uyan sayılır.
Bir kimse rüyada ebeyi kucağında yeni doğmuş bir bebekle görür ve ebenin kucağındaki çocuğu kendisine verdiğini görürse, rüya sahibinin yeni mülkler elde edeceğine hükmedilir. Eğer ebenin kucağında görülen bebek erkekse, rüya sahibinin yüksek bir mevkiye geleceğine işaret eder. Bebek, kız ise o kişinin gelir getiren bir mirasa konacağına yorumlanır.