Arkadaş Arama:

E 0

Rüyada Ejderha Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada ejderha denen efsanevi hayvanı görmek, dehşet ve şiddet ehli yöneticiye veya yakıcı ateşe işarettir. Çok başlı ejderha görmek, halka zulüm ve kötülük yapmakta haddi aşan yöneticiye, düşmanlıkta aşırı giden kimseye işarettir.
Ejderhanın kişiyi suya doğru çekmesi, dünyada sıkıntı ve ahirette azap görmeye işarettir. Ejderha olduğunu veya bir ejderhaya bindiğini görmek, ehil kimseler için yöneticiliğe, devletten görülecek iyiliğe veya uzun ömre işarettir.

Kadının ejderha görmesi takva ehli, dindar biri ise, şerefli ve hatip bir erkek çocuğu dünyaya getirmesine işarettir.
Genel olarak Rüyada ejderha, güç ve itibarın artması demektir. Rüyada bir ejderhaya sahip olduğunu görmek, bir makama gelmek anlamındadır.
Rüyada Ejderha Görmenin Anlamı ve Yorumu

Bu efsanevi hayvan dehşet ve şiddet ehli yöneticiye
yakıcı ateşe,
Birkaç başlı ejderha kötülük ve zararda aşırı giden sultana,
Ejderhanın kişiyi suya doğru çekmesi dünyevi yahut uhrevi azaba,
Rüyada zararsız, insanla konuşan yahut ona bir şey veren ejderha görmek hayra,
Ejderha olduğunu yahut ona bindiğini görmek ehil olanlar için yöneticiliğe sultan tarafından gelecek dünyalığa yahut uzun ömre,
kadın takva ehli ise şerefli ve hatip bir oğlan çocuğu olmasına,
Bu yaratık bazen düşmanlığını gizleyen kimseye,
Çok başlı ejderha şerde ve kötülükte aşırı giden bir düşmana delalet eder.

Ejderha veya buna benzer korkunç bir hayvan görmek, düşmanının hakkından gelebileceğine işarettir.Kişinin büyük istekleri olduğunu ve bunlara nasıl erişeceğini bilmemektedir. Ejderha saldırırsa kişi, istediği şey ile ilgili yardım alacak demektir.
Rüyada Ejderha Görmek Neye İşarettir?
Bir ejderhayı bir vuruşta ikiye bölüp öldürdüğünüzü görmek, beklenmeyen bir yerden bir müjdeli haber alacağınıza işarettir. Bir başka rivayete göre de: Hastanın ejderha görmesi, ölümüne işarettir. Bir kadın rüyada ejderha doğurduğunu görse, hayatına çeki düzen vermesi gerektiğini belirtir.

Rüyada ejderha görmek zafere işarettir. Rüyanızda bir ejderha görmek, düşmanlarınıza karşı üstün geleceğinize, ejderha ile savaşıp onu öldürdüğünüzü görmek, rakiplerinize karşı zafer kazanacağınıza, ejderhanın size hücum ettiğini sizin de kaçtığınızı görmek, rakiplerinizin sözlerine kandığınıza delalet eder.
Ejderhanın kendisini suya çektiğini gören kimseye, devlet büyüğü tarafından yahut Allah (C.C.) tarafından ya da amiri tarafından eziyet edilir. Kendisinin ejderha olduğunu gören kimsenin ömrü uzun olur. Yahut güç ve otorite elde eder. Ejderhanın etini yediğini gören kimse, bir mala sahip olur.
Zararsız olarak ejderhanın kendisine doğru geldiğini veya kendisine bir şeyler verdiğini yahut kendisiyle konuştuğunu görse, o kimse için meydana çıkacak çok hayra işarettir. Ejderhanın adam olduğunu görmek, ordudan bir askere, ejderhanın kadın olduğunu görmek, kadın askerden bir askere işarettir.
Rüyada zararsız, insanlarla konuşan, onlara bir şeyler veren ejderha görmek, hayır ve esenliktir. Bazen ejderha görmek, düşmanlığını gizleyen kimseye işaret eder.

Ejderha, gözle görülen ve düşmanlığını gizleyen, her türlü ser ve kötülüklerin sahibi olan bir düşmana işarettir. Bir ejderhaya sahip olduğunu gören, akılsız bir kimseye zafer bulur.