Arkadaş Arama:

E 0

Rüyada Ekmekçi Görmek


Ekmek yapan ya da satan kimse veya ekmek satılan dükkân anlamında olan bu rüya için ayrıca fırıncı tabirine de bakabilirsiniz. Genel olarak rüyada ekmekçi görmek herkese faydası dokunan ve hizmet eden bir kişi olarak tabir edilmektedir. Ekmekçi; bütün halkın sevgilisi olarak ta rivayet edilmektedir. Sonuç olarak rüyada ekmekçi görmek korkudan emin olmaya ve geçimin genişliğine işaret etmektedir. Rüyasında ekmekçi olduğunu gören, büyük mala ve ucuzluğa erişir. Rüyada ekmekçiden ekmek aldığını görmek ise rüya sahibi bolluk içinde olur. Ekmekçi özellikle şerefli ve mütevazı kimselere iyilik yapan kudretli bir amirdir.
Rüyada ekmekçide çalışmak da rüyayı gören kimsenin bir kalabalığa lider olacağını gösterir. Bazen de ekmekçide çalıştığını gören söz veya davranışlarıyla iyilik yapan birini de çağrıştırır.

Rüyada Ekmekçiden Ekmek Almak; yumuşak, şefkatli, adil ve adaletli bir yöneticinin varlığına delalet eder. Aynı zamanda rüyada ekmekçi görmek, çocuğu, sevgiyi ya da bolluğu gösterir. Parasını ödeyerek ekmekçiden ekmek aldığını görmek ise, ekmek alanın eline yakın bir zamanda büyük bir mal geçeceğini belirtir.
Rüyada ekmekçiye gitmek, kendisine kar getirmesi muhtemel işler yapmaya ve faydalı şeylere delildir. Aynı zamanda halkı helal olan işlere yöneltir. Rüyada ekmekçiye gitmek ise rüya sahibinin sözü sayılır, saygın ve yüksek bir mevkiye geleceğine delalettir. Bir kimse ekmekçiden ekmek aldığını görse iyi geçinir ve üzüntüsü gider.