Arkadaş Arama:

E 0

Rüyada Ekşi Görmek


Rüyada ekşi bir şey yenildiğinin görülmesi acı bir haber alınacağına işaret sayılır.
Rüyada ekşi bir şey yemek kötü bir havadis demektir.

Rüyasında ekşi şeyler giyen kişi kendisi hakkında dedikodu duyar ve hatta kavga eder.
Rüyada eksi bir sey yemek veya çignemek, zahmete ve mesakkate yorumlanir. Rüyasinda eksi bir sey yedigini gören hayatta çok zahmet çeker. Bir baska rivayete görede: Rüyasinda eksi olan yiyecekleri (limon vs. gibi) yedigini gören kimse geçimini zorlukla karsilayacagina ve sikintili bir ömür sürecegine isarettir.
Rüyada ekşi veya acı şeyler yemek; sıkıntı, kötü haber ve uğursuzluk olarak yorumlanır veya tabir edilir. Rüyayı görenin sıkıntılı bir ömür süreceği, kötü bir haber alınacağına da işarettir.
Başka bir tabire göre de Rüyasında acı bir şey yiyen kimse, birden sevinir. Bu sevince de söylenecek bir söz veya işiteceği şeyler neden olabilir. Rüyada acı çekmek tam aksi olarak yorumlanır. Duyulan acı büyük huzur ve mutluluğa işaret eder. Ellerdeki acı da bolluk olarak yorumlanır.

bir kimsenin, rüyada sigir eti iie eksili corba pisirdigini ve ondan yedigini görmesi, o sahsin faydali ve iyilik sahibi bir adam olduguna ve elde edilecek malla güzel bir sekilde gecinmesine isarettir. corba koyun eti ile pismisse halkin ileri gelen ve büyükleri yaninda serefli ve izzetli bir hayat sürmesine isarettir. eger serce kusu etiyle pisirilmis olursa, o sahsin devlet ricali tarafindan ihtiram edilmeye, ferahlik, sevinc ve vücut sihatligi ile halkin ileri gelenlerine hükmetmesine isarettir. eger diger kuslarin elleriyle pisirilmis olursa, memuriyete veya ticarete yahut o corbadaki yagin coklugu nisbetinde muhterem bir cemaatla helal mal kazanmaya isarettir. eksili corba hastaliga isarettir. ancak corba serce kuslarinin etiyle pisirilmis olursa memur olmaya, arzu ve istegine nail olmaya isarettir.