Arkadaş Arama:

E 0

Rüyada Eldiven Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada eldiven görmek, rüyayı gören şahsın seçkin birtakım şahsiyetlerin çevrelerinde daima mümtaz bir yer işgal edeceğine işarettir. Ayrıca eldiven saygınlık kazanacağınızı gösterir. Kişinin rüyasında güzel bir eldiveni görmesi, o şahsın ücreti hayli yüksek yeni bir işin başına getirileceği anlamına gelir. Çift eldiven aynı zamanda yardımcı bir kimseye tabir edilir.
Rüyada soğuk mevsimde özellikle kaş aylarında eldiven görmek, bunu giymek veya bir iş yaparken ellerine eldiven takmak, kolay kazanılacak rızka, hayırlı yardımcıya işarettir. Dar eldiven, üzüntü ve kedere işaret eder.

Rüyada yırtık, kirli eldiven görmek, pek hayra alamet sayılmaz. Başkasına ait eldivenleri almak, yerde bulmak veya eldiveni yanlış ele giymek iyiye alamet değildir.

Rüyada Eldiven Görmenin Anlamı ve Yorumu
Rüyada görülen eldiven, işe sıkı sıkıya sarılıp o işi bitiren kimseyi ifade eder. Bazen iş bulmak anlamındadır, bazen barınaktır.
Kendisine yeni bir eldiven verildiğini görse, rüyayı görenin eldiveni verenle ortak bir sırra sahip olacağına hükmedilir. Eğer eldivenleri ellerinden çıkarırsa, sırrın ortaya çıkacağına işaret sayılır.

Rüyada Beyaz Eldiven Görmek
Eldiven rengine ve temizliğine göre yorulabilir. Beyaz eldiven görmek yenilikle yorumlanır. Rüyasında beyaz bir eldiven gören, yeni kimselerle tanışır, yeni arkadaşlar edinir.

Beyaz eldivenli bir eli sıktığını gören, o kişiyi dinleyip ona çare bulacağına delalet eder.

Rüyada Siyah Eldiven Görmek
Kişinin rüyasında eski siyah eldivenleri görmesi, o kişinin eski dostlarıyla yeniden görüşeceğine, eğer yeni siyah eldivenlerini giydiğini görürse, yeni yeni dostlar edineceğini gösterir.
Rüyada siyah eldivenleri elinden çıkarıp cebe koyduğunu görmek, o kişinin bir an için olsun kaygılarını bırakıp ailesiyle veya dostlarıyla bir yolculuğa çıkacağına hükmedilir. Rüyada siyah eldiven görmek kimi zamanda rüya sahibinin eşini, çocuklarını veya kardeşlerini işaret etmektedir.

Rüyada Eldiven Almak
Dükkândan eldiven satın aldığınızı görmek, iyi durumla karşılaşacağınıza, eldiveninizi kaybettiğinizi görmek, davanız varsa kazanacağınıza veya bataktaki malınızı kurtaracağınıza delalettir.

Biri eldiveninin tekinin kaybolduğunu görse, o kimsenin aile fertlerinden birinin gurbete gideceğine hükmedilir.
Kişi eldiveninin ateşte yandığını görse, o kimsenin aile fertlerinden birinin yakın bir zamanda ateşli bir hastalığa yakalanacağını gösterir. Eğer eldiven tamamen yanmamış ise, bir süre sonra hastanın şifa bulacağına hükmedilir.

Rüyada Eldiven Bulmak
Rüyada yolda giderken bir eldiven teki bulduğunu görmek, rüya sahibinin biri aleyhinde tanıklık yapacağını gösterir. Eğer eldivenin tekini düşürdüğünü görür ise, rüya sahibinin aleyhinde tanıklık yapılacağına hükmedilir. Şayet ikisini birden kaybettiğini görürse, eşinden ve çocuğundan ayrı kalacağına yorumlanır.

Eldiven Görmekle İlgili Diğer Tabirler
Rüyada eldiven giydiğini gören kişi kendine seçkin ortamlarda yer bulur. Rüyada yeni bir eldiveni ilk defa giymek, maaşı yüksek bir işin yöneticisi olacağını bildirir. Yırtık veya kirli eldiven görmek, pek iyiye yorulmaz.
Başkasına ait eldivenleri almak da pek hayırlı değildir. Eldiveninizi kaybettiğinizi görürseniz, sevdikleriniz sizi terk edecek demektir. Yeni eldivenler, zor günlerden sonra feraha kavuşmaktır.
Rüyada eldiven takmak sıkıntılı günlerden sonra işte başarılı olacağınız anlamına gelir. Rüyada eski eldiven görmek ihanete uğrayacağınızın işaretidir.
Rüyada eldiven hediye almak, bir an için üzüntüsünü bir tarafa bırakarak eğlenmek istediğine işarettir. Rüyada eldiven hediye etmek müjdeli bir haberi göstermektedir.

Eldiveninin tekini kaybettiğini görmek, eşiyle arasında küçük bir kavganın yapılacağına, ikisini birden kaybetmekse arkadaşlarından ayrılacağına alamettir.
İmam Nablusi’ye göre; Rüyada eldiven sır saklamaya yorumlanır. Rüyada eldiven giydiğinizi görmek, sırrı sakladığınıza, eldiveni çıkarmak, sırrı açıkladığınıza işarettir.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada eldiven giymek mümtaz şahsiyetler arasında mühim bir yer edineceğine işarettir. Yeni eldivenler, sıkıntılı günlerden sonra huzura kavuşacağınız anlamındadır. Eldiven rüya tabiri genel anlamda kişinin hayatı olumlu yönde değişeceğine işaret etmektedir.