Arkadaş Arama:

H 0

Rüyada Eşinin Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlam Gelir?

Rüyada eşinin hamile olduğunu görmek işinizin ve bahtınızın açılacağına işarettir. Kişinin rüyasında eşini hamile görmesi malının, mülkünün artacağına, sevindirici haberler alacağına işaret eder. Ayrıca eşini hamile olarak gören için, müjdeli haberler almaya da delalet eder. Eşinin hamile olduğunu görmek sürpriz bir gelişme anlamına da gelmektedir.
Rüyanızda eşinizin hamile olduğunu gördüyseniz bu rüyanız bolluğa işarettir. Neşe, mutluluk, huzur ve saadete yönelik yorumlanır.

Rüyada eşinin hamile olduğunu görmek, şekline göre farklı anlam ve açıklaması bulunmaktadır. Rüya sahibinin eşi gerçekten de hamileyse, sorunsuz bir dönem geçireceğine ve sağlıklı bir çocuk dünyaya getireceğine delalet eder.
Bir kimsenin rüyada eşinin hamile olduğunu görmesi, o kimsenin malının artacağına yorulur. Bu kimsenin başkaları tarafından övülüp saygı göreceğini ifade eder. Ayrıca rüya sahibi için izzet ve şerefe nail olmaya yorumlanır. Eşinin karnı büyüklüğü oranında dünya nimetlerine nail olacağına yorumlanır.
Kirmani’ye göre rüyada eşinin hamile olduğunu gören kişinin malı ve mülkü artar. Rüyada eşini hamile olarak gören erkeğin malı mülkü artar.

1- Dul Erkek için Rüyada Eşinin Hamile Olduğunu Görmek
Boşanmış bir erkeğin eşini gebe görmesi, evlenmelerine işaret eder. Kirmânî’ye göre: Boşanmış birinin rüyasında eşinin gebe olduğunu görmesi mal ve mülkünün artacağına delalet etmektedir.

2- Bekar Birinin Eşini Hamile Görmesi
Olumlu anlamda bu rüya, öncü bi2r şahsiyet olacağına işarettir. Evlilik çağındaysa sevdiği kişiyle yakında nikah kıyıp evleneceğine işaret etmektedir.

3- Rüyada Eşinin Kız Çocuğuna Hamile Olduğunu Görmek
Bu rüyayı görenin eline mal ve nimet geçeceğine işarettir. Eşini bir kız çocuğuna hamile olduğunu görenin dünya metasından bir şey arzu etmesine işarettir.
Bu arzunuzun gerçekleşeceğine yorulur. Eşini kız çocuğuna hamile olduğunu gören kimsenin mal ve dünyasındaki zenginliğe işaret eder.

4- Rüyada Eşinin Hamile Kaldığını Görmek
Rüyada eşini hamile kaldığını gören kimsenin malının artmasına, övülmeye, izzet ve medhe nail olmaya delalet eder.

Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Kişinin eşini hamile kaldığını görmesi; maldır. Aynı rüyayı kadın görürse, hüzün ve kederle yorumlanır.
Henüz buluğ çağına girmemiş erkek çocuğun bu rüyayı görmesi babası ile, böyle küçük bir kızın aynı rüyayı görmesi annesi ile tabir olunur.