Arkadaş Arama:

E 1

Rüyada Esnemek


Genel olarak rüyada esnemek (ağzı genişçe açarak soluk alıp vermek) tembelliğe veya uyuşukluğa delalet eder. Esnemek; günah işlemeye ve namazı ihmal etmeye de delalettir. Rüyada esnediğini görmek ise çirkin bir iş yapmaya, günah işlemeye işarettir. Ayrıca herkesin kendinden şikâyetçi olması anlamına gelmektedir. Aynı zamanda namazı ihmal etmeye işarettir. Sonuç olarak rüyada esnemek ve esnerken eliyle ağzını kapatmak, hak yolunda gayretli olmaya işarettir. Rüyasında esnediğini gören sorundan feraha çıkmaktır. Ancak, rüyasında başkasının esnediğini görmek, maddi konularda zorluk olarak yorumlanmaktadır.
Rüyada sık, sık esnediğinizi görmek yahut esneyen bir kimse ile karşılaşmak, bu günlerde biraz canınızın sıkıldığına, kendinizi avutmazsanız bu can sıkıntınızın daha da artacağına işarettir. Bazılarına göre, rüyada esnemek mekruh olarak yorulmaktadır. Rüyasında esnediğini gören herkesin şikâyetine uğrar. Esnediği zaman elini ağzına tuttuğunu görmek hak yolun da olduğuna rivayet edilmektedir Çok esnemek uykusuzluğa ve ilgisizliğe delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada esnemek, günah islemeye yorulmaktadır. Ayrıca feryat edip ağlamak ve tembellikle namazı terk etmek gibi şeytanın razı olacağı amellere işarettir. Esnemek düşmana zafer bulma ve sevaba da işarettir.

Bazen de bu rüya halinin keşfedilmesiyle sırının ortaya çıkmasına, bazen de, sahibinin, iyi olmayacak bir hastalığa yakalanmasına işarettir. Esnemek düşmana zafer bulma ve sevaba da işarettir. Bazen de bu rüya halinin keşfedilmesiyle sırının ortaya çıkmasına işaret eder.