Arkadaş Arama:

F 0

Rüyada Fecr Suresini Okumak, Dinlemek Ne Demek Neye Yorumlanır?


İslami tabirlerde yapılan yorumlara göre Rüyada Fecr suresini okumak veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmesi, ölüm anına kadar sünnet üzere yaşamaya, yetim ve fakirleri sevmeye, hem kendi hem müminler için dua etmeye ve bu dua sebebiyle menfaatlenmeye delâlet eder.
Rüyasında Fecr suresini görüp okuyan veya dinleyen kimse, ibadete devam eder. Hacca gider. Kendini bütün Müslümanlara adar ve onlara duada bulunur. Rüyada Fecr suresini dinlemek ölümüne kadar Sünnet-i seniyye’den (çok mühim ve kıymetli olan âli yol) ayrılmamaya delalettir. Rüyasında Fecr suresini duyan kişi yetimlere ve düşkünlere daima yardımda bulunur. Bir kimsenin rüyada Fecr suresini veya ondan bir ayeti okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmesi, ölüm anına kadar sünnet üzere yaşamaya, alamettir.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Fecr suresini okumak; saygınlığınızın artacağına delildir. İbn-i Sîrîn: Hayır işlerle meşgul olacağınıza, Kirmanî: Hacca gideceğinize işarettir. İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki Rüyada Fecr suresini okuduğunu gören kimse şanı yüce Allah’ın taat (İbadet etmek, Allah’ın emirlerini yerine getirmek, itaat etmek.) ve ibadetine devamlı olur ve Salihler zümresine karışır. Bazı kere de rüyada Fecr suresi okuduğunu görmek, hac ibadetine işarettir ve o kimse hacca gider.