Arkadaş Arama:

F 0

Rüyada Felak Nas Suresi Okumak, Dinlemek ve Ezberlemek Ne Demek?


Rüyada Felak ve Nas iki koruyucu demektir. Rüyada Felak Nas Suresi Okumak, kişinin işlerinde Allah’ın inayetine nail olacağı anlamına gelir, kişi tüm meşakkatli durumlarından kurtulur ve huzurlu bir hayata sahip olur. Rüyada Felak Nas okumak hayırlara vesiledir. Bu rüyayı gören kişilerin duaları Allah katında kabul olur ve istekleri yerine gelir. Felak Nas dünya ve ahiret saadetine ermeye işarettir. Rüyada birine nas suresi okuduğunu görmek, kişinin sorun sıkıntılarının biteceğine hemde kazançlı bir işe sahip olacağı demektir. Kişinin işinde büyük kazançlar elde edeceği manasına gelir.
Bazı yorumcular, Yüce Allah o kimsenin ismini yüceltir ve onu şerefli kılar, duası da kabul olunur demişlerdir.

Rüyada Felak Nas Suresi Okumak bütün kötülüklerden muhafızaya ve İsmi Azam ile rızıklanmaya işarettir. Felak Nas okuyan kimseyi Hak Teala (C.C.), hasetlerin ve kötülerin şerrinden emin kılar. Ayrıca mutsuz günlerin geride kalacağını gösterir. Kişinin hayatını kötü yönde etkileyen gelişmelerin sona ereceğine delalettir. Rüyada Felak’ı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, o kimsenin halinin güzelliğine ve düşmanlarına karşı üstün geleceğine işaret eder.
Felâk suresini rüyada okuyan bir kimse şeytanın hile ve kuşkularından emin olur ve ayrıca kıskanılacak kadar çok mal sahibi olacağına hükmedilir.
Rüyada Felak Nas suresi görmek, bereketli hayırlı işler yapmaya, kötü düşüncelerin ve umutsuzluğun biteceği demektir. Felak Nas rüyayı gören kişinin, mutsuzluğunun dağılmasına, hayata daha umut dolu bakacağı, kendisine verilen hayatın her anının tadını çıkaracağı anlamına gelmektedir.
Rüyada Cin Görüp Felak Nas Suresi okumak haset edenlerin, insanların göğüslerine kötü düşünceler getiren vesveselerden korunacağının işaretidir. Ayrıca Felak Nas suresi hasta olan kişilerin iyileşmesine vesile olacak sevinçli bir haberi ifade eder. Kişinin isteklerini gerçekleşeceğine de rivayet edilir.

Rüyada Felak suresini okumak, kişi için çok hayırlı ve güzel bir rüyadır. İslami açıdan gerek cinler, gerekse kötü insanlardan ve karanlığı çöktüğü gecenin şerrinden korunduğuna yorumlanır. Abdülgani Nablusî ye göre; Felak süresini rüyasında okuyan kişi sihirden korunur.
Rüyada Felak Nas Suresi okumak ve ezberlemek düşmana galip gelmeye, Allah tarafından namının yüceltilmesine alamettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Felak süresini veya ondan bir parçayı ezberleyen veya kendi üzerine okuduğunu görmek, halinin güzelliğine tabir edilir.
Kimi zamanda rüyayı görenin bozulduktan sonra halinin düzelmesine ve kalbinde tam bir inancın oluşacağına hükmedilir. Veya Yüce Allah’ı çok anar, ömrü uzun olur, iyilik ve hayırla anılır.
Rüyada korkup Felek Nas Okumak yaratıkların, karanlık gecelerin, büyücülerin şerrinden Allah’a sığınmaktır. Bir kimsenin rüyasında korkup Felak Nas okuması fısıldayan cin ve insan vesvesecilerinin şerrinden insanların ilahı, meliki ve Rabbi olan Allah’a sığınılması tavsiye edilmektedir.