Arkadaş Arama:

H 0

Rüyada Hacamat Olmak


Rüyada hacamat olmak, rüya sahibinin geçmişten gelen ya da şu an içerisinde bulunan sağlık sorunlarından şifa bulacağına yorulur. Deriden vakum yolu ile kan alınması(hacamat) hayırlıdır. Rüyayı gören kişinin, sağlığında bir problem varsa yakın zamanda şifaya kavuşacağına delalettir. Rüya tabiri yorumcularından bazılarına göre, hacamat olmak malın fazlaca artması anlamına da gelir. Rüyada vücudun herhangi bir yerinden bardak veya boynuzla kan alınması ile hacamat yapılması rüyayı gören kişinin rahatlayacağı bir döneme gireceğinin işaretedir. Rüyada hacamat olmak emanet, şart, azil, hürriyet ve mektup gibi şeyleri çağrıştırır. Rüyanızda tanıdığınız birinin size hacamat yaptığını görmek, ailenizle birlikte huzurlu bir döneme gireceğinize; korkularınızdan güvende olacağınıza delalet eder.
Birinin hacamat yaptığını görmek, kişinin üzüntüleri ve sıkıntılarının son ererek huzura kavuşacağının habercisidir. Hacamat olmanın anlamı kişinin selamete erişeceğine delalettir. Bir kimsenin rüyasında hacamat yaptırdığını görmesi iş hayatında yapacağı mücadelede zafer kazanması manasına gelir. Rüyada hacamat olmak, olumlu ve hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Kar amacıyla mal satmak hacamat yaptırmak rüyasının yorumları arasındadır. Rüyada hacamat yapan kimseyi görmek, hastalıktan kurtulmaya işaret eder. Doktorun hacamat yaptığını görmek, o doktorun elinden birçok hastaların şifa bulduğunu işarettir.

Kirmani demiştir ki: Rüyada hacamat olduğunu gören; bir emaneti yerine getirir ve bununla ilgili bir mektup yazar. Bazı tabircilere göre, rüyasında hacamat olan veya birini hacamat eden layıksa büyük bir memuriyete gelir yahut evlenir veyahut ta bir sözleşme imzalar yahut bir emanet alır. Hastalık çeken biri için hacamat olmak rüyayı gören kişinin şifaya kavuşacağına işaret eder. Rüyanızda ihtiyar biri tarafından hacamat edilmek; hayırlıdır. Hacamat eden meçhul biriyse yorum daha kuvvetlidir. Orta yaşlı hacamatçı; arkadaşı, genç hacamatçı; düşmanı temsil eder. Bir yöneticiyi veya üst kademedeki bir idareciyi hacamat etmek; zaferdir. Bir genci hacamat eden düşmanına galip gelir. Rüyada hacamat olmak ve hacamat olduğunu, kan çıktığını gören kişi o sene hasta olmaz. Hasta ise iyi olur. İhtiyar birini hacamat eden, büyüklerinden daha muteber olur.
Hacamat olduğu yerde bir şey çıkmadığını gören ya sakladığı malını bulamaz veya hain bir adama emanet verir. Hacamat aletinin kırıldığını gören, sıkıntı çeker. Rüyada hacamat olmak korku ve şerden kurtulmaktır. Cabir’ül Mağribi diyor ki: Hacamatçı olmadığı halde, hacamat ettiğini gören; ehilse, büyük makama gelir ve bundan çok hayır görür. Lakin rüya sahibi böyle bir vazifeye uygun değilse; borçlanır ve mahkemeye düşer. Cafer-i Sadık (R.A.) hacamat rüyasını şunlarla ifade ediyor: Emaneti eda, mukavele yazmak, yüksek memuriyet, sevinç, büyük memurlarla arkadaşlık, sünnete uygun ameller ve adalet. Bir rivayete göre hacamatçı, vergi memurunu ve halkın işlerini düzenleyen birini ifade eder.
Rüyada bir agrinizdan dolayi bir yerinize vantuz çektirmek, sirlarinizi hep içinize attiginiza, halbuki içinizi dökecek bir yakin kimseniz olursa daha fazla bir iç ferahina kavusup. hayatinizi da bu nispette iyi geçireceginize isarettir.