Arkadaş Arama:

H 0

Rüyada Hamam Görmek

Rüyada hamam görmek eş ve kadına, borca, sıkıntı ve kedere, piyasanın durgunluğuna, şefkat ve iyilik timsali dosta veya alacağa yorumlanır. Rüyada hamam yaptırmak kötü bir iş yapmaya, hamam görmek gam ve kedere, hamamda ılık su ile yıkanmak sevinç ve sürura, borcunu ödemeye ve günahlardan arınmaya yorumlanır. Rüyada hamamda çok sıcak su ile yıkanmak üzüntüye, soğuk su ile yıkanmak yahut soğuk su içmek hastalıktan kurtulmaya işaret eder. Rüyada hamamın kapı ve pencerelerini açmak üzüntü ve kederin gitmesine tabir edilir. Rüyada hamama elbise ile girmek keder, sıkıntı ve ıstıraba, üzerinde elbise olduğu halde yıkanmak kötü biriyle evlenerek çok acı çekmeye yahut aşırı derecede borçlanmaya işarettir. Rüyada hamamda kadın erkek birlikte yıkanmak musibet ve fenalığa işarettir.
Rüyada hamama gitmek, bazı rüyalar gibi bir çok şeyleri çağrıştırır. Kimi zaman iğrenç bir yeri simgeler. Çünkü hamam günah yeridir. Bazen da kuş yuvasıyla sembolize edilir. Çünkü kişi yıkanmakla temizlenir, kendini kuş gibi hafif hisseder. Bununla beraber rüyada hamama gittiğini görmek korku veya kederden kurtulmaya, hastalıktan şifa bulmaya ya da ferahlık olarak yorumlanır. Rüyada hamama gitmek, ilim yuvasına, mescite, camiye, çarşıya veya tevbeye işaret eder. Bir kimse rüyada hamama gittiğini görmesi, rüya sahibinin hamamın sıcaklığı oranında sıkıntıdan kurtulacağına işaret eder. Rüyada hamama gitmek, rüyayı gören kişinin de durumunun değişeceğine işarettir. Rüya sahibi iyi ve temiz bir yerden kötü ve pis bir yere gitmişse, onun da durumu iyiden kötüye dönüşür. Rüyada hamama gitmek; şayet iyi yerden kötü bir yere gitmişse, rüya görenin durumu aksi yönde gelişir.

Rüyada bir hamam gördüyseniz, bu, sağlık için bulunduğunuz ortam ve kişilerden bir süreliğine uzaklaşacağınız anlamına gelir. Yeni arkadaşlıklar olarak da yorumlanabilir. Rüyada hamamı mesken edinmek kötülüğü meslek edinmeye yorulur. Rüyada hamam görmek bazen eş, kız kardeş yahut kadın cihetinden gelecek meşakkate de işarettir. Rüyada hamamcı olduğunu görmek iyi biriyle evlenmeye, kadının hamamcı olduğunu görmesi emrindekilerin ıslahı ile uğraşmaya, hamamcıyı görmek üzüntü ve sıkıntının gitmesine ve borcunu ödemeye delalet eder. Rüyada hamam görmek eğer görülen hamam sıcak, sabunlu ve buharlı ise sıkıntı, büyük derttir. Sabunsuz, buharsız, temiz suyu akan hamam ise sıkıntıların geçeceğine işaret eder. Rüyada hamam yapmak veya tamir etmek hayır değildir. Bir hamamın yıkıldığını görmek ise hayırlıdır.
Rüyada Hamama Girdiğini Görmek
Rüyada hamam görmek kedere, orada yıkanmak, su ilik ise ferah ve sevince, sıcak ise, keder ve hüzne delalet eder. Hamama girdiğini gören, hamamın sıcaklığı derecesinde, sevince ve rahatlığa uğrar.
Ibni Kesir’e göre; hamamda ot tutunup temizlendiğini ve vücudunu gusül eylediğini gören, korkuyor ise emniyete erer, kederli ise ferahlanır, zayıf ise ve hasta ise iyi olur, borçlu ise borcunu öder, zengin ise mali artar, hamamda sıcak su içtiğini gören ağır bir hastalığa tutulur. Rüyada mahallesinde hamam olduğunu görmek, o civarda bir kötü bir kimsenin bulunduğuna işarettir.

Cafer i Sadik (RA) a göre; rüyada hamam görmek altı şekilde yorumlanır: Karı koca, gam ve keder, borç, tatil yani işlerinde durgunluk ve bozukluk, iyi bir dost, alacak. Bir rivayete göre rüyada hamam görmek, hamamda hizmet eden kadın veya evin en büyük kadını ile tabir olunur. Rüyasında hamamcı olduğunu gören, iyi biriyle evlenir, bir kadın hamamcı olduğunu görse, evinin idaresini yoluna koyacağına delildir.
Ibni Kesir e göre; bir hamam yaptığını gören, evlenir. Hamamda bir yerden bir yere gittiğini gören halden hale girer, iyi ve temiz bir yerden kötü ve pis bir yere gelmek, iyi halden kötü hale ve aksi de bunun aksine işarettir. Hamamda yalnız kaldığını gören, kadınların diline düşer. Elbisesi ile hamamda bulunduğunu gören annesi, kız kardeşi veya yakını bir kadın yüzünden sıkıntıya düşer. Kadınlar hamamına girdiğini gören, haram işler.
Hamamın kapısına kadar gelip içeriye girmediğini gören, bir adamla kavga eder. Hamamda bir şeyinin çalındığını gören, hükümete karşı davacı olur ve dava açar. Hamama girip, orada kalmaktan zarar görecek kadar soğuk olduğunu görmekte hayır yoktur. Hamam temiz ve sıcak soğuk suyu bol ve sıcaklığı orta derecede olup kendisi de temiz olursa, böyle bir rüya daima iyidir. Hamama girip her tarafı pis görmek, kederin fazlalığına, hamamda kadınların avret mahallerini açık görmek dinsizliğe ve suç işleyeceğine işarettir.
Ebu Said El Vaiz e göre; rüyada hamam görmek iyilik evidir. Oraya girdiğini gören, kederli ise, Allah in (C.C.) izniyle feraha çıkar. Hamamda gusül ettiğini gören, sıkıntıdan ve kederden kurtulur. Hamama girip orada içeriye girmesi yasak olan bir şeye rastladığını görmek, eğer bu iyi bir şey ise, zarar yoktur. Eğer fena ve mekruh bir şey ise hayırsızdır. Hamamın kapısını, penceresini, camını açmak, kederin azalmasına işarettir. Hamamda kandil yaktığını veya yendiğini görmek hayır değildir. Bazı yorumculara göre rüyada hamam görmek iyilik evidir, oraya girdiğini gören feraha çıkar. diye işaret etmişlerdir. Bir kimse hamamda boy abdesti aldığını görse, rüya sahibinin tüm sıkıntı ve üzüntülerden kurtulacağına işarettir. Eğer hamamın kapısını, penceresini, camını açtığını görse ve o kişinin üzüntüleri varsa, üzüntülerinin azalacağına yorumlanır. Bir kimse rüyada hamam girdiğini, orada içeriye girmesi yasak olan birşeye rastladığını görse, hayra yorumlanmaz. Şayet hamam da bir ışık yaktığını görse, rüya sahibinin günahkâr olduğuna hükmedilir.

Abdülgani Nablusi (RA) e göre: rüyada hamama girip çok sıcak su ile yıkandığını gören kedere ve vehme düşer veya hasta olur. Hamamda bir içki meclisi kurduğunu gören, zina yapar, bu da halk arasında işitilir. Hamamın halvetine girip musluğun akmakta olduğunu, bunu kapatmak istediği halde kapanmadığını görmek, başa gelecek bir sıkıntıya ve kendisi bunu engellemek istediği halde başaramadığına, kurnadan taşan sıcak suların akıp gittiğini görmek, eşi ile aralarında kavga olmasına delalet eder.
Bazı yorumculara göre rüyada hamam görmek şöyle yorumlamaktadır: Hamama girip yıkandıktan sonra, üzerine beyaz elbise ve ayaklarına nalın giydiğini gören sıkıntıya düşer. Bir hastanın hamama girip yıkanarak çıktığını görmesi, hastalıktan kurtulmaktır. Mahkemede davası olan bir adam hamama girip yıkandığını görse davasını kazanır. Hamamda ayağı kayar yahut bayılır veya orada kalıp çıkamazsa bu davayı kaybeder. Hamama elbisesi ile girdiğini görmek keder, zorluk ve hastalıktır. Hamama su yolundan veya pencereden girdiğini görmek, kötü bir kimsenin evine girmektir.
Hamamda vahşi hayvanlar veya haşarat ile birlikte bulunduğunu gören, bir takım kötü kişilerle birlikte bulunur. Hamama girip pak ve temiz ve gusül ederek çıkan hidayete ulaşır veya borcunu ödeyip kurtulur veya Allah in (C.C.) affına nail olur. Bu rüya sahibi bekâr ise evlenir, fakir ise zengin olur. Hamamda elbisesi ile yıkandığını gören, adi çıkmış bir kadına âşık olur veya borca girer. Hamamın sıcak halvetinde elbisesi ile ve avret yeri açık olarak bir ölüyü görmek, onun ahirette azapta olduğuna, üzerinde güzel elbise ve güzel koku sürmüş ise ve bu halde hamamdan çıkıyor görmek, af ve gufran yolunda olduğuna işarettir. Hamamda, erkek kadın karışık yıkandığını görmek, halkın isyan halinde bulunduğuna, asayişin bozulduğuna, bir rivayete göre de, o yerde kadın ve erkek birbirlerine karşı çok kızgın olduklarına ve birbirlerine fenalık yapacaklarına delalet eder.

Hamamın suyunun kana dönüştüğünü, herkesin bu su ile yıkandıklarını görmek, orada hükümetin halka zulüm ettiğine yahut şeriat dışı işler yapıldığına delalet eder. Hamamda türkü söylediğini gören, cevabini alacağı fena bir söz söyler. Karanlık hamam, zindan, hamamın su hazinesi de hırsız kadınla yorumlanır.
Rüyada hamam külhani zalim, gad dar bir devlet adami ile tabir olunur. Külhanin yaninda oturdugunu gören, bir takim kötü kisilerle arkadaslik eder. Onlarla birlikte kötülük isler. Külhandan ates aldigini görenin eline haram mal geçer. Külhana bir sey attigini gören para cezasi verir.
Rüyada hamamda oldugunuzu ve bir natira kendinizi yikattiginizi görmek, bu günlerde ibadetlerinizde ihmalkar davrandiginiza ve bu yüzden tövbe ve istigfar etmeniz gerektigine isarettir.