Arkadaş Arama:

H 0

Rüyada Hamur Görmek

Rüyada hamur görmek pek yakında görülecek olan rahat ve bolluğa yorulur. Hamur, hamile kadın için doğumunun yaklaştığına yorumlanır. Rüyasında hamur görenin yapacağı işlerde önemli bir konuma geleceğine yorumlanır. Rüyasında hamur görenin işlerinde başarılı olacağını ifade eder. Hamur şefkatin ve murada ermenin işaretidir.
Rüyada görülen hamur evin hanımının becerikliliğini temsil eder. Görme şekil ve durumuna göre İşlerin kolaylaşmasına, pek yakında görülecek rahat ve bolluğa delalet eder. Rüyada hamur görmek aynı zamanda ticarette kazanılacak bereketli mala işarettir. Rüyada hamur görmenin detaylı tabir ve yorumu bulunuyor.

Hamur rüyası işlerin kolaylaşmasını, pek yakında görülecek rahat ve bolluğa alamet eder. Mahkûm kimsenin hürriyete kavuşması, hamile kadının doğumunun yaklaşmasıdır. Hamurun mayalanarak taşması ticarette görülecek kardır, ekşiyerek taşması zarar etmektir. Rüyasında Hamur yoğuranın misafiri gelir.
Dar yerde hamur yoğurmak haram işlemeye rahat ve geniş ortamda hamur yoğurmak refaha yahut evlenmeye tabir edilir. Arpa hamuru yoğurmak dinde takvaya, düşmana galip gelmeye yahut memuriyete çıkar. Fırında hamur yoğuran kimseyi görmek insanların gönlünde yer etmeye işarettir. Hamur teknesi ya da hamur leğeni, adil ve şefkatli yöneticiye delalet eder. Hamur yoğuran birini görmek ihtiyaçlarının karşılanmasına, hastalıklardan şifa bulmaya ve hayra delâlet eder. Fırında hamur yoğurduğunu görmek, yaptığı bir işten dolayı kazanç elde etmek ile tabir olunur.
İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada hamur görmenin üç tabir vardır:1-Dini inancın çoğalması2-Az menfaat3-Helal rızkİbn-i Sîrîn: Hamur yoğurmak inancın doğruluğuna işarettir.Kirmanî: Hamur satın almak veya birinin size hamur verdiğini görmek; aldığınız hamur miktarınca, yapacağınız bir ticarette helal mal elde edeceğinize işarettir.
Rüyada hamur görmek ne demek?
Hamur yoğurduğunu gören kimse kendi gayreti sayesinde büyük kazanç ve başarılar elde eder. Tek başına girişim yaparak arzu ettiği konuma geleceğini işaret eder. Hamur mayalamak aileden aldığı parayı, sermayeyi artıracak ve bir servet sahibi olacak. Hamur kızartmak, murada ermeyi belirtir. Hamur yoğurmak, kişinin kendi gayreti sayesinde başarıya ulaşacağına işarettir.

Arpa unundan hamur yoğurduğunu görenin dini inancı bütündür. Eğer yoğurduğu hamur, buğday unundan ise, malinin çoğalacağına ve kazancının artacağına delalet eder.
Bir rivayete göre hamur görmek, akrabalarına kavuşmak için yolculuğa çıkacağına, başka bir rivayete göre de ticaret maksadıyla yolculuğa çıkmaya işarettir.
Rüyada Hamur görmek, maksadına erişmek için insanın düşündüğü çarelere işarettir. Eğer hamur mayalı ise bu çareye yakında kavuşur, eğer mayasız ise bu çare gecikir. Bu hamurdan ekmek pişirdiğini görse maksadına ulaşır.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada hamur görmek, kolay işlere, yakın bir gelecekte rahatlığa kavuşmaya alamet eder. Zindanda bulunan bir kimsenin veya hamile bir kadının kurtulmasına işaret eder.

Hamur, elde edilecek maldır. Bir kimse evinde hamur görse, yaptığı ticaretten mal kazanır. Hamurun ekşidiğini ve kabından dışarı taştığını gören kimse, ticaretinde zarar eder. Hamur yoğurduğunu gören kimseye, misafir gelir.
Hamur yoğurduğunu gören kimse tek başına atılım yaparak istediği konuma gelecektir. Hamuru mayalayan insan, aileden aldığı parayı, sermayeyi çoğaltacak ve bir servet yapacaktır. Hamuru kızartan kimse, muradına erer. Hamuru atmak parayla ilgili zarardır. Bu rüyayı gören kimse şans oyunlarından uzak durmalıdır.
Rüyada görülen hamur ile ilgili soru ve cevaplar
Rüyada hamur açmak akrabalara kavuşturacak bir yolculuğa yahut eve gelecek misafirlere işarettir. Rüyada hamur işi ile uğraşmak, rızkın artacağına, herkes tarafından sayılan bir kimse olmaya delâlet eder. Detayları pek fark etmeksizin genel anlamda rüyada hamur görmek, çok hayırlı bir rüyadır. İslami veya dini rüya tabirlerinde hep olumlu şekilde tabir edilmiştir.

Hamur yoğurduğunu gören kimse kendi gayreti sayesinde başarıya gidecektir. Tek başına atılım yaparak istediği konuma gelecektir. Hamuru mayalayan insan, aileden aldığı parayı, sermayeyi çoğaltacak ve bir servet yapacaktır. Hamuru kızartan kimse, muradına erer.
rüyada hamurcuyu görmek, rizk’a ve halkin islerine özen göstermeye veya insanlarin sevgisini kazanmaya ve onlara eli ve diliyle güzel muamele yapan devlet baskanligina isaret eder.