Arkadaş Arama:

H 0

Rüyada Hapishane Görmek

Rüyada hapishane görmek, gam ve ke derle yorumlanir.
Kirmani ye göre ; Fesatçi olmayan bir kimse için taninmis bir zindana girdigini görmek din ve menfaattir. Eger rüya sahibi fesat bir kimse ise, rüyasi keder ve sikintiya, malindan ve kudretinden eksilmeye delalet eder.

Devlete ait bir zindanda oldugunu görmek, kötü bir haber almaya, vehim ve kedere isarettir. Eger rüya sahibi yolcu ise, yolunda zahmet çeker, eger hasta ise hastaligi artar.
Zindandan çiktigini görmek, bütün bunlardan kurtulmaya yorumlanir.
Bazilarina göre: rüyada zindan, kabul olunan dua ile tabir olunur. Kendisini yeri yurdu ve kime ait oldugu bilinmeyen bir zindanda gören ve ondan çikamayan mezara girer.
Bir odada mahpus oldugunu gören hayra erer. Eve benzeyen bir yerde tutuklu oldugunu gören, bir kadinla evlenip ondan hem mala hem de evlada nail olur.

Bir kadin zindanda oldugunu görse, kocaya varir. Eger rüyayi gören evli bir kadin ise baska bir hayir görür. Kendisini iyi bir yerde, oradan çikmasi imkansiz olan bir halde kapali görmesi,din icaplarini kaza etmeye ve nimete delalet eder.
Hapisten ve zindandan kurtuldugunu gören, din ve dünyasinda mekruh ve istenmeyen hallerden kurtularak hayra erisir.
Bilinmeyen bir zindandan, hapishane veya dar bir kapidan çiktigini görmek, bütün islerinde ha yirdir. Zindandan çiktigini ve yine oraya dönmek istedigini gören, kötü bir is islemege niyet eder.
Tekrar .zindana girdigini görmek, yeniden günah isleyecegine delalet eder. Cafer i Sadik a göre; hapis ve zindan görmek, eger taniniyorsa, muradin olacagina, eger bilinmeyen bir hapishane veya zin dan ise, kedere ve gama delalet eder.

Zindan veya hapishaneden kaçtigini gören, ya zahmet ve eziyetten kurtulur veya ölür. Zinda na girip hemen çiktigini görmek, arzuladigi seye tamamiyla kavusmaya isarettir.
Bir baska rivayete görede: Hapishane siddetli ve mesakkatli hanima, siddet ve mesakkate se i bep olan seylere sükut etmeye ve manasiz söz söylemekten dilini menetmeye, düsman tarafindan meydana gelecek hileye isaret eder.
Hapishane itham edilmeye, büyük adamlara yaklasmaya, kabre, borca, hastalik veya azminde meydana gelen kusur ve tembellik sebebiyle yolculugu terkederek oturmaya, fakirlik ve rahatsizliga isaret eder.

Rüyada hapishaneye girmek uzun ömre ve dostlarla bir araya gelmeye isaret eder. Hapishane üzüntü ve kederdir. Rüyada hapishaneyi tercih eden kimse günahtan mahfuz olur.
Hapishaneden çiktigini gören kimse hastaliktan kurtulur. Hapis olan bir kimse rüyada hapishanenin kapilarinin açilmis oldugunu görse hapislikten kurtulur.
Rüyada, hapishane içerisinde isik giren bir pencere görse veya hapishanenin tavaninin gitmis ve yidizlarin meydana çikmis oldugunu görse, yine o kimsenin hapisten kurtulmasina isaret eder.
Rüyada hapishane görmek misafir için afiyet, hasta için ölümdür. Bazi tabirciler bir kimse rüyada zindanda oldugunu görse

Yusuf Aleyhisselamın kıssasına binaen o kimsenin dualarinin makbul olmasina üzüntü ve kederden kurtulmasina isaret eder.
Bir kimse rüyada yeri sekil ve hey eti meçhul bir hapishane oldugunu ve oradan çikmadigini görse o hapishane onun kabridir.
Bir kimse rüyada evi içerisinde prangaya vuruldugunu görse, o kimse iyilik elde eder ve hayirli olan seyleri çoluk çocugunda görür.

Rüyada bilmedigi bir evde hapsolundugunu gören kimse o evden bir kadinla evlenir ve ondan eline mal ve evlad geçerek istifade eder.
Kendisini prangaya vuruldugunu ve sikinti içerisinde bulundugunu gören kimse korktugundan ve kaçindigi seylerden kurtulur.
Rüyada bir hapishane yaptigini gören kimse hak ve dogru yolu gösteren bir zatla karsilasir ki, onun mahalle ve sehir halki o zata uymalari sebebiyle nefsani arzularim terkederek dogru yola dönerler.
Bazen hapishane kisiyi tasarruf ve hareketten meneden hastaliga, gururianmaya, batal ve bos seylere itimat edip aldanmay, bazen de cehenneme isaret eder. Bir kimse rüyada bir ölünün zindanda oldugunu görse, o ölünün Uzerinde ödenmemis kul hakki ve borcu olmasi sebebiyle cehennemde hapis bulunduguna isaret eder.
Hayatta olan bir kimse rüyada kendisinin hapishanede oldugunu görse, o kimse karada veya denizde yolculuk yapmak arzusunda ise yagmur veya rüzgar yahut düsman ya da bir korkudan dolayi kendisini yolculugundan menedecek bir engelin çikmasina isaret eder.
Eger yolculuk yapmak arzusunda degil ise kilise, küfür ve bid at evi veya meyhane ve genelevi gibi bir yere girer ve günah isler.
Rüyada hapis veya hapishane görmek hayirli de gildir. Rüyasinda bir suç isleyerek hapis oldugunu görmek, isinden veya memuriyetinden atilacagina isarettir. Hapishaneden tahliye edildigini görmek, yeni bir ise girmek için bir yere basvurduguna veya bir isten baska bir ise girmek için ayrildigina delalet eder. Rüyada hapishane görmek, islerinin bozulduguna isarettir. Bir polisin kendisine kelepçe vurarak hapishaneye veya adliyeye götürdügünü gören, baskalari tarafindan kötü bir iftiraya ugrar. Elinden kelepçelerinin çikarildigini görmek, iftira sonunda hakikatin anlasildigina delildir.
Bazı sorunlardan kurtulup sonunda mutlu olacağınız anlamına gelir.
Uğursuzluk ve mutlu olamamak anlamına gelir. Hapishaneden birinin çıktığını görmek, sevinmek anlamına gelir.
Rüyada hapiste olduğunuzu gördüyseniz, birtakım sorunlardan kurtulacağınız ve sonunda mutlu olacağınız anlamına gelir.
Uğursuzluk ve mutsuzluk anlamına gelir. Hapishaneden birinin çıktığını görmek, mutluluk anlamına gelir.
rüyada hapis olmak, zillet, üzüntü ve kederdir. bundan dolayi tanidigi bir valinin kendisini hapsettigini görse, üzüntüye düser. bir kimse kendisinin, kirecle yapilmis bir odaya hapsedildigini görse, ölür ve oda kabir olur. hapishane olarak kullanilmayan baska bir odada ayaklan bagli ve odanin kapisi da üzerine kapanmis olarak gören kimseye bir hayir isabet eder. eger o yerde kendisine azap edildigini görse, hayir ve akibet cihetiyle daha iyidir. bazilari da, hapis olmak zillet ve hakarettir, dediler. kadinin rüyada, sultanin kendisini hapsettigini görmesi, büyük bir adamla evlenmesine isaret eder.