Arkadaş Arama:

İ 0

Rüyada İmza Atmak ve Görmek


Rüyada imza atmak bir yükümlülük altına girmeye yorulur. Rüyada imza görmek ise bir işin sonucunu görmeye, semeresini almaya işarettir.
Rüyada imza atmak, iyi şeylere yorulur. Bu rüyayı gören kişi kısa süre içinde dertlerinden kurtulacak, feraha kavuşacak demektir. Elde edilmesi güç bir başarı olarak yorumlanır.

Rüyada imza görmek, güzel haberlere, defter tutan kimselere, iyiyi kötüyü birbirinden ayırt eden akıllı bir zata delâlet eder.
Rüyada imza attığını gören bekarsa zengin biri ile evlenmeye delâlet eder.
Rüyada imza atmak, sırlara vâkıf olmaya, insanların gerçek niyetlerini yüksek bir ferasetle (sezgiyle) kavramaya işarettir.
Rüyada kendi imzasını görmek veya bir şeyler imzalamak, bildiği bazı hususları insanlarla paylaşmaya, birine içini açmaya işarettir.

Bazen rüyada imza, kendinin veya çocuğunun ilim tahsil etmesine, medenî cesarete ve korkudan emin olmaya işaret eder.
Rüyada imza atma, hayır ve şerden başa gelecek şeylere işarettir. Rüyada güzel imza görmek, sevinç ve sürür duymaya, huzur ve mutluluğa işarettir.
Rüyada İmza Atmanın veya Görmenin Anlamı ve Yorumu
Rüyada karmakarışık imza, üzüntü ve kedere işarettir.
Rüyada kalemle imza attığını görmek, işlerin yoluna girmesine, hacetin yerine gelmesine, hayır ve menfaate, bol rızka, ihtiyaçtan kurtulmaya, iyi halinin devam etmesine işarettir.

Rüyada yeşil mürekkeple veya yeşil renk kalemle imza atmak, dindar kimse için din ve dünya hayatı için hayır ve esenliğe işarettir.
Okuma-yazması olmayan birinin rüyada imza atması, geçimini halkı aldatmak suretiyle elde etmeye işarettir. Boş bir sayfaya imza atmak, mirasa işarettir.
Rüyada sağ eliyle bir sayfayı imzalamak, hayır ve berekete, sevinç ve saadete işaret eder. Aynı zamanda bilgi ve becerisini insanlara aktarmaya işarettir.

Ne olduğu belirsiz şeyler imzalamak, insanlara hile yapmaya veya haram mala işarettir.
Rüyada kitap imzalamak, arzu ve isteklerin gerçekleşmesine; imzasının çirkin olduğunu görmek, işlediği günahlardan tövbe etmeye veya halka hile yapmaktan vazgeçmeye işarettir.
Rüyada güzel imza atmak üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya işarettir.
Rüyada imza atmaya çalıştığını, fakat bir türlü imza atamadığını gören kimse, içine düşeceği korku ve zahmetten sonra güzel bir şeye erişir.

Güzel imza attığı halde rüyada bunu başaramadığını görmek, korku ve sıkıntıya, üzüntü ve kedere, işsiz kalmaya veya ayıplanacak bir duruma düşmeye işarettir.
Rüyada kanla imza attığını gören kimse, faiz malı için senet yazar.
Birinin kendisi için bir kâğıt üzerine imza attığını gören kimse, muradına nail olur, hayır ve menfaate erer.

Rüyada Cumhurbaşkanı, devlet başkanı, yardımcısı veya bir bakanın kendisi için imza attığını görmek, büyük bir makama gelmeye, itibar kazanmaya, rızka ve sıkıntıdan kurtulmaya işarettir.
Rüyada imza atmak, doğruluk üzere olan ve işini düzgün yapan kimseye, şansın yaver gitmesine ve sevince işarettir.