Arkadaş Arama:

İ 0

Rüyada incir ağacı görmek ne demek? İncir ağacı görmek ne anlama gelir!


Rüyada incir ağacı görmek, insanların ferahlandığı, geçim kolaylığı, büyük, zengin ve halka faydalı kimse anlamına gelir. Rüyada incir ağacına çıktığını gören, öyle biri ile dost olur, sohbet eder. Rüyada incir ağacı, iş yaşamında başarya ulaşmak demektir. Bazı tabircilere göre; incir ağacı insanın evi, maaşı, medarı olan riskidir. Ocağına incir ağacı diktiğini gören sıkıntıya düşer. Rüyada İncir dalı, uzun ve bereketli bir ömre delalettir.
Rüyada incir ağacı satın almak

İncir ağacı satın aldığını veya bu ağaca sahip olduğunu gören, kazançlı bir ise sahip olur. Bu yüzden rızkı artar. İncir ağacını satın aldını görmek insanlara faydalı bir kimse anlamını taşır.
İncir ağacının altında oturmak
Rüyada incir ağacının altında oturduğunu veya ağacın gövdesine dayandığını görmek, hayır ve ihsan sahibi bir kimseye iltica etmeye alâmettir. İncir ağacının altında oturduğunu yahut ağacın gövdesine da yandığını gören, halka hayrı, hasenatı, menfaati çok olan bir adama sığınır yahut dayanır. Ağacın gölgesinde oturduğunu görmek, halk ile iyi geçinmeye delâlet eder.
Bahçede incir ağacını görmek

Rüyada evin bahçesinde birkaç incir ağacı olduğunu görmek, rızka, menfaate ve kolay geçime işarettir. Budanmış incir ağaçları rüyasını gören bol rızk elde eder.
Rüyada incir ağacı dikmek
İncir ağacı diken kimse yeni bir is girişiminde bulunur. İncir ağacını diktiğini gören para ve mal sahibi olur. Birinin incir ağacını diktiğini görmek rüyası da bu şekilde tabir edilir. Rüyada İncir ağacının kökünden meyveler çıktığını görmek, ilimde ve rütbede yüksek bir mevkide bulunan büyük zatlardan ilim ve fıkıh tahsil etmeye işarettir.
Rüyada incir ağacından inmek yada düşmek

Rüyada İncir ağacından indiğini veya düştüğünü gören, zengin ve hayır sahibi bir adamla bozuşur. Rüyada bir incir ağacından incir toplayarak indiğinigörmek ise, bu rüya o bölgenin Allah’ın adaleti ile dolacağına işaret eder. Artık o bölgede hayır ve bereket çok olur.
Rüyada incir ağacının yapraklarının dökülmesi
Rüyada incir ağacının yapraklarının döküldüğünü görmek, malının ziyanına, o yapraklardan topladığını görmek, o maldan hissedar olacağına işaret eder.

Rüyada incir ağacı sulamak
Rüyada incir ağacını suladığını görmek, hizmet ve yardım edeceğine alamettir. Ümit, sıhhat ve afiyete yorulur. Güzel yüzlü, güzel huylu, yumuşak ve tatı sözlü bir kimse anlamına gelir.
İncir ağacından incir toplamak
Rüyada incir ağacından incirleri toplayıp yediğini görmek, helâl rızka, sıhhat ve afiyete, sürür ve feraha yorumlanır. Övülmeye lâyık ve iyi bir kimseye yorulur.