Arkadaş Arama:

İ 0

Rüyada İncir Vermek Görmek


Rüyada incir vermek, helal mal, rızık, menfaat, çok nimettir. Rüyada birine incir vermek kolay elde edilen rızık ile tabir olunur. Bazen de zengin ve insanlara faydalı bir kimseye delalet eder. Rüyada incir ağacında birisine incir verdiğini görmek, hayır ve ihsan sahibi bir kimseye alamettir. Denilmiştir ki: Rüyada incir vermek, rızka, menfaate ve kolay geçime delalettir. Mevsiminde siyah incir vermek, hayırdır. Beyaz incir siyahtan daha hayırlı ve uğurludur.
Rüyada incir vermek hayır ile tabir olunur. Yeşili ise daha hayırdır. Mevsiminde incir yediğini yada birine verdiğini görmek rüya sahibi için hayra alamettir. Rüya tabircilerinin çoğu, incir rüyasının iyi olduğunda ittifak etmişlerdir. Bir kimsenin rüyasında incir vermesi, maldan para kazanacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada incir vermek, mala, inciri alan kimse için ucuzluğa ve çok nimete işaret eder. İncir verdiğini gören kimsenin nesli çok olur. Bazı tabirciler incir, sahibinin, zahmetsiz ve meşakkatsiz erişeceği ucuzluk ve bolluğa işaret eder.
İncirden cüzi bir şey vermek kolay elde edilen rızık. Rüyada yenen veya alınan her incir için rüyayı görenin eline altın ve gümüş geçer. Bazıları da, incir, altındır dediler.
Bazı tabirciler ise, inciri salih kimseler, hayırlı insanlar kolay elde edilen rızık, tam neşe ve bol nimetle tabir etmişlerdir. Mevsiminde siyah incir, hayırdır. Beyaz incir siyahtan daha da hayırlıdır. Mevsimsiz görülen incir, rüya sahibinin kıskançlığına işaret eder. Bazen de incir, yemine, incir siyah ise rüya sahibi yemininde yalancı olur. Bazen de incir, uğursuzluk, sıkıntı ve üzüntüye, yüksek bir yerden alçak bir yere düşmeye işaret eder.