Arkadaş Arama:

K 0

Rüyada Kabak Görmek Ne Demek, Neye Yorumlanır?


Rüyada kabak görmek, itibarlı, şanlı, insanlara yakın, iyi idareci, âlim veya doktor olan bir kimseye işaret eder. Rüyada kabak aynı zamanda, hasta için şifadır. Bunun için kabak, rüyada görülen sebze ile ilgili şeylerin en hayırlı rüyası anlamına gelir.(Tamamlayıcı başlıklar için bakınız rüyada patlıcan, rüyada sebze görmek, rüyada kabak yemek.)
Rüyada kabak görmek hayırlı olacak şeylere işaret eder. Rüyayı gören için şan, şöhret, saygınlık, zenginlik, bolluk, rütbe, zafer, başarı ve şifa anlamına gelir. Rüyada kızartmalık kabak gören kişi, zamanında kaybettiği bir şeye yeniden kavuşacak demektir.

Rüyada Kabak Görmenin Anlamı ve Yorumu
Yeşil yemeklik kabak söz konusu olduğunda örneğin rüyanın görüldüğü mevsim önemlidir. Mevsiminde görülen kabak helal mala, işlerinizin düzeleceğine ya da makam sahibi olacağınıza, borçlarınızı ödeyeceğinize işaret eder. Eşi hamile olan birinin rüyada kabak görmesi, doğacak kız ya da erkek çocuğunun hayırlı olacağına işaret eder.
Rüyada yeşil kabak görmek
Rüyada iri ve yeşil kabak görülmesi, şeref ve makama işarettir. Mevsiminde, evinde yeşil kabak görmek, bol nimete ve bol mala işarettir. Evinde yeşil kabak görmek, hastalıktan kurtulmaya, günahlardan tövbe etmeye, hapisten kurtulmaya, iman ve hidayete, murada nail olmaya işaret eder.
Rüyada kabak toplamak
Kabak toplamak, muhterem, saygıdeğer insana, iyi yöneticiye, bilgine veya doktora işaret eder. Rüyada tarladan, bahçeden yahut bostandan kabak toplamak, sıhhate, geçimin iyi olmasına işarettir. Kabak toplamak bazen de kendisinden istifade edilecek mala işaret eder. Ne şekilde olursa olsun, rüyada kabak toplamak hayırlıdır ve iyidir.
Rüyada kabak tarlası görmek
Kabak tarlası malı çoğalacak olan kimse olarak tanımlanır. Bazen de rüyada kabak tarlası görmek zihin ve zekanın açılacağına hükmedilir. Bazı yorumcular ise rüyada görülen kabak tarlası, keder ve sıkıntının bitmesine işaret eder, demişlerdir. Ayrıca kabak tarlası, hafif ruhlu, güzel ve soylu bir kimse olarak da yorumlanır.

Rüyada beyaz kabak görmek
Rüyada beyaz kabak gören kimse, dininden, nefsinden sevgilisinden veya çocuğundan kaybettiği bir şey yine kendisine döner. Beyaz kabak görmek, bekarlar için evliliğe, evli kişiler için ise halk ile iyi geçinmeye ve saygın bir kişi olmaya yorumlanır.
Rüyada Kabak Toplamak
Rüyada kabak tarlasından kabak topladığını gören kimse, Yunus (A.S.)’in kıssasına binaen hastalığından kurtulur. Rüyada kabak topladığını gören kimse, topladığı miktarca mal elde eder. Bazen de rüyada kabak toplamak, zihin ve zekânın iyiliğine işarettir. Kabaktan yapılan kaplar hafif ruhlu, faydalı, güzel ve yüce kadınlara işarettir.
Hasta birinin rüyada kabak görmesi
Hasta bir kimsenin rüyada kabak görmesi, afiyete ermeye ve şifa bulmaya delalet eder. Rüyada kabak görmek, şanlı, yüce, itibarlı, insanlara yakın, iyi idareci, âlim veya doktor olan bir kimse ile tabir edilir.
Bir sırrın açıklanması veya kötü bir haber işaretidir. Bazı yorumculara göre de, iyi haberdir. Asma kabağı bol kazanca işarettir.

Sakız Kabağı
Rüyada sakız kabağı, vaktinde ve yeşil ise mal ve mülkle tabir olunur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada sakız kabağı toplamak, güzel söz işitmeye veya bir kadının kendisine meyi etmesine işarettir.
Rüyada helvaci kabagi ve benzeri büyük kabaklari görmek, seref ve ululuk ile tabir olunur. Evinde ve zamaninda kabak oldugunu görmek, nimet ve çok mala delalet eder. Eger gören hasta ise iyilesir, yolcu ise selametle geri döner. Günahkar ise tövbe eder, bir is bekliyorsa muradina erer.