Arkadaş Arama:

K 0

Rüyada Kaçmak


Rüyada kaçmak, kötülüklerden korunmak ve sakınmaya, ermişliğe, kurtuluş, tövbe ve istiğfar etmeye, Cenabı Hakka dönmek olarak yorumlanır.
Bir kimse Rüyada korkmadığı halde kaçtığını görse, rüya sahibinin üzüntülü bir haber alarak hastalanacağı anlamına gelir.

Rüyada korkarak kaçmak, rüyayı görenin selamete çıkıp rahatlayacağına hükmedilir. Zira Musa Peygamber’de kaçtıktan sonra ferahlığa kavuşmuştur.
Kişinin rüyasında kaçtığını görmesi yanlış ve günahlı yoldan Allah’ın emirlerine ve Peygamberimizin sünnetlerine yönelmeye, tövbeye, emniyete işaret eder.
Rüyada düşmandan kaçmak güvende olmaya, Ehil olan kimselerin bir şeyden kaçması yetkili bir mevkiye geçmeye alamettir.
Herhangi bir korku ve ürperti duymaksızın kaçtığını görmek sıkıntıya, Askerin cepheden kaçması galibiyete, kafirin kaçması hezimete uğramaya delalet eder.

Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.
Rüyada kendinin kaçtığını görmek eskiden olan ve size çok sıkıntılar yaşatan bir olayın tesirinden kurtulamadığınız anlamındadır.
Rüyada koşarak kaçtığını görmek aklın sayesinde bütün sorunların üstesinden geleceksiniz demektir.
Rüyada koşarak kaçmak sorumluluklardan sıyrılmaktır.

Eğer bir yerden kaçmaya çalıştığınızı, fakat bunu başaramadığınızı gördüyseniz, birtakım sahtekar insanlar yüzünden sıkıntı yaşayacağınızın işaretidir.
Kaçtığı yere göre de yorumlanır. Evden kaçıyorsa hayatı ile ilgili değişikliktir.
Birinin kaçtığını görmek ayrılıktır. Evinden, alıştığı yerden kaçan insan büyük bir değişiklik yaşayacak ve hayatına yeni bir yön verecektir.

Rüyada kaçmak (firar) Cenabı i Hakka (CC) dönmek olarak yorumlanır.
Rüyasında bir düşmandan korkarak kaçtığını gören kimse, bir yerden, bir işten, bir kimseden korkusu varsa kurtulur.
Herhangi tehlikeli bir durumdan kaçtığını görmek, endişeli bir durumda bulunduğunuza, hapisten kaçan bir arkadaşınıza yârdim etmek maksadı ile onu sakladığınızı görmek, bir tehlikenin size doğru yaklaştığına işarettir.
Rüyada kaçmak ve saklanmak velayet, emniyet, tövbeye işarettir. Rüyada korktuğu bir düşmanından kaçtığını ve saklandığını gören kimse, korkudan emin olur.

Âlim bir kimsenin rüyada kaçması ve saklanması, o âlimin kadı olmasına işarettir.
Rüyada kaçtığını ve kaçma sebebinin ne olduğunu bilmediğini gören kimse, tövbe ve istiğfar eder. Rüyada askerin firari galibiyettir.
Kâfirlerin kaçması ise; firarın ta kendisidir.

Bir kimse rüyada kaçtığını ve kaçma nedenini bilmiyorsa, rüyayı görenin bilmediği bir günah işlediğine işarettir. Fakat rüya sahibinin bir zaman sonra tövbe edeceğine hükmedilir.
Bir askerin rüyada kaçtığını görmek ise, rüya sahibinin hayrına yorumlanır.
harpten kacmak, makatta ortaya cikan bir hastaliga veya islenmekte oldugu serre yeniden dönmesine isaret eder. savastan kacmak, günah islemeye ve allah-u teala’nin gazabina ve onlan savasa tesvik ettigini gören kimse, insanlarin arasinda koguculuk yapar ve onlan birbirine düsürür.