Arkadaş Arama:

K 0

Rüyada Kayısı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kayısı görmek, kazançlı işe, karlı ticarete, sevdiğine kavuşmaya yorulur. Kayısı sevinmeye, paraya, evlada, sağlık ve kuvvette yorumlanır. Rüyasında kayısı görenin her ne şekilde olursa olsun çalışmanın karşılığını alacağını ifade eder. Elma rüyası afiyetin, muhabbetin, sağlık ve sevincin işaretidir. Sağlık ve afiyet içinde bir hayat süreceğinizi ifade eder. Zorluk ve sıkıntıların biteceği anlamındadır.
Rüyada kayısı görmek demek elinizi attığınız her çalışmada mutlu ve başarılı olacaksınız demektir. Kayısı kurusu mutluluktur.

Bekar kişiler için paralı biriyle evliliktir. Sarı ve tatlı kayısı çok hayırlı mal ve paradır. Bazı kere de kayısı görmek, akrabaya, samimi dosta ve hayırlı evlada delâlet eder.

Rüyada Kayısı Yemek
Bir kimsenin rüyada tatlı bir kayısı yediğini görmesi, istek ve arzusuna kavuşmaya işarettir. Kayısı yemeniz şansınızın artacağı ve bahtınızın açılacağını ifade eder. Rüyada kayısı yemek sizin şanslı biri olduğunuzu gösterir.
Tatlı kayısı yemek sevgi ve arsusunundan isteğine kavuşmaya, tadı ekşi kayısı yemek sıkıntıya; kayısı ağacı zengin ve cömert insana, bu ağacın dibinden kayısı toplamak hasta bir kişiden mala sahip olmaya; kayısı bazen erkek kardeşe ve iyi dosta delalet eder. Rüyada kayısı görmek , çok iyi haberlere işarettir.
Bir kimsenin rüyasında mevsimi dışında sarı kayısı yediğini görmesi, altın para sadaka etmeye ve hastalıktan şifa bulmaya işaret eder.

Rüyada olgun, tatlı ve lezzetli kayısı yemek, mala, altına, paraya, mal ve mülke işaret etmektedir.
Mevsiminde tatlı kayısı yemek, varlıklı bir kimseden mal ve menfaat sağlamaya delildir.
Yeşil kayısı yemek, ele geçecek paraya ve hastalıktan kurtulmaya işaret etmektedir.
Sarı renkli kayısı yemek, kazancını arttırmak için yeni gelişmelere işarettir.

Rüyada mevsiminde yaş kayısı görmek hayırlıdır, menfaate, afiyete ve muhabbete işaret eder.
Kayısının mevsimi dışında görülmesi ise, zorluk, sıkıntı, üzüntü ve kedere işarettir. İmam Nablusi’ye göre, mevsiminde görülen taze yaş kayısı hayra ve afiyete, mevsimsizi üzüntü ve meşakkate delalet eder.

Rüyada Kayısı Görmenin Anlamı ve Yorumu
Rüyada ve mevsiminde taze kayısı görmek, altınlara delalet eder. Yeşil kayısı, ele geçecek para ile tabir olunur.

Bazen de dalında taze yeşil kayısı, hane halkı için sevinç ve mutluluk demektir. Bazı yorumculara göre de rüyada yeşil kayısı çalışmadan, zehmetsizce ve kolaylıkla ele geçecek rızk anlamına gelir.
Derler ki mevsiminde olgun kayısı görülmesi, mala, altın veya altın paraya işarettir.

Rüyada Kayısı Toplamak
Kayısı ağacından meyve topladığını görmek, zenginlik demektir. Bekar bir kimsenin rüyasında kayısı ağacından meyveler topladığını görmesi, zengin ve varlıklı bir kimseyle evlenmeye delalet eder.
Rüyada kayısı toplamak güler yüzlü, cesur, ailesine ve diğer insanlara karşı mert davranan bir kimseye işarettir.

Rüyasında ağaçtan kayısı toplayıp yediğini gören kimse, zengin fakat inançsız bir adamla arkadaş olur ve onun kazancından yer.
Rüyada ağaçtan kayısı toplamak, lezzet ve kazanca, zorluk ve meşakkatten kurtulmaya delalet eder.
Kayısının olgunlaşmakta olduğunu görmek, gelecekte birtakım mutlu gelişmeler yaşayacağınızın işaretidir.

Devlet idarecilerinin rüyalarında ağaçtan dalından taze kayısı toplayıp yediklerini görmesi, hükümetin halktan vergi toplayacağına işarettir.

Rüyada Kayısı Ağacı Görmek
İslami rüya tabirlerinde kayısı ağacı, insanların faydalandığı bir adama delalet eder. Rüyada kayısı ağacı görmek, insanlara yardımı ve faydası dokunan kimselere işaret eder.
Bazı yorumcular, kayısı ağacının görülmesini, dürüst fakat kendisinden faydalanılamayan bir adama işaret eder, demişlerdir.
Rüyada kayısı ağacı görmek, bütün insanlara faydalı bir adamdır, diyen yorumcular da vardır. Bazı tabircilere göre kayısı ağacı, şen; bazıları münafık bir adam, bazıları da zengin bir kadındır, dediler.
Rüyada kayısı ağacı kısmettir. Bekar olan birinin rüyasında kayısı ağacından meyve topladığını görmesi, zengin bir kimseyle evlenmesine delalettir.
Eğer kayısı ağacının meyvesinin yeşil olduğunu görse, gümüş paraya, sarı görse, altın paraya delalet eder.
Rüyada kayısı ağacının meyvelerinin yeşil olduğunu görmek, gümüş paraya, kayısının sarı renkte olması ise, altına delalet eder.

Rüyada Kayısı Ağacının Dalını Kırmak
Bir kimse rüyasında kayısı toplarken ağacın dalını kırdığını görse, rüya sahibinin iş yerinde arkadaşıyla kavga edeceğine işaret eder. Eğer nişanlı bir kimse bu tür bir rüya görürse, rüyayı görenin nişanlısıyla küseceğine hükmedilir. Şayet evli bir kimse aynı rüyayı görürse, rüya sahibinin eşiyle tartışacağına işaret sayılır.
Meyveli veya meyvesiz bir kayısı ağacının dalını kırdığının görülmesi, yakını ve dostu olan bir kimseyle sıkıntı yaşayacağına alamettir. Fakat, kayısı yemek şansınızın artacağı anlamına gelir.

Rüyada kuru kayısı görmek
Kurutulmuş kayısı, güzel bir haber alınacağına yorumlanır. Rüyada kuru kayısı görmek, hastalık, hüzün, düşmanlık ve meşakkatin biteceğine rivayet edilir.
Aynı zamanda rüyada kuru kayısı görmek gümüş paraya tabir edilir. Kuru kayısı ayırca güler yüzlü, cesur, fakat ailesine ve diğer insanlara karşı bonkör davranan kimse olarak ta tabir edilir.

Rüyada yeşil kayısı görmek
Yeşil kayısı, gümüş paraya işarettir. Rüyada görülen yeşil kayısılar, mevsimine, rengine ve tadına göre çeşitli çağrışım yapar. Bazı tabircilere göre yeşil kayısı hastalıktan şifaya yorumlanır. Bazen zengin ve varlıklı kimseyi ifade eder. Kimi zaman altın paraya; kimi zamanda gümüş paraya işaret sayılır.

Rüyada kayısı almak
Bir kimse rüyasında bolca kayısı saltın aldığını görürse, rüya sahibinin çok zengin olacağına işaret eder. Eğer bu tür bir rüyayı hasta olan bir kimse görürse, rüyayı görenin hastalığının azalacağına hükmedilir. Rüyada kayısı almak aynı zamanda para biriktirmeye, ev, araba, mal ve mülk sahibi olacağına işaret sayılır.

Rüyada kayısı bahçesi görmek
Bir kimse rüyasında kayısı bahçesi görürse, rüya sahibinin işlerinin yolunda gittiği ve altın biriktireceğine işaret eder. Yaprakları sararmış ve meyveleri bozulmuş kayısı bahçesi ise , rüya sahibinin işlerinde biraz düzelme olacağı ve gümüş biriktireceğine hükmedilir. Şayet bekar bir kimse kayısı bahçesini görürse, rüyayı görenin zengin biriyle evleneceğine işaret sayılır.
Rüyada görülen kayısıya ait ağacı, bazı yorumcular hastalıkla bir adam olarak tanımlamışlardır. Kimileri de münafık bir adama işaret saymışlardır.
Ekşi kayısı, hastalık, hüzün, düşmanlık ve meşakkate işarettir.
Rüyada kayısı çekirdeği görmek kolaylıkla erişilecek rızka delalet eder. Kayısı çekirdeği birikim anlamında gelmektedir. Bazı tabirciler de kayısı çekirdeği elinde miras malı bulunan zengin bir kimsedir, dediler.