Arkadaş Arama:

L 0

Rüyada La İlahe İllallah Demek Ne Anlama Gelir?

Rüyada la ilahe illallah Muhammeden Resulullah demek imanın kuvvetine, sıkıntılı halin bitmesine maddi ve manevi rızka tabir edilir. Rüyada la ilahe illallah söylediğini gören kimse borcu varsa borcunu öder, sıkıntılı bir durumu varsa bu meşakkatli durumdan kurtuluşu anlamına gelir. Rüyada açıkça la ilahe illallah demek büyük hayır demektir. Rüyada Kelime-i Tevhid Getirmek: Rüyayı gören kişinin kurtuluşa ermesi anlamındadır ve rüya sahibin arzu ettiği ne varsa kabul olacağına alamettir.

Rüyanda La İlahe İllallah yazmak
rüyada La İlahe İllallah yazdığını gören kimse, borçlu ise borcunu öder, sıkıntılı bir hali varsa sıkıntısından kurtulur. Rüyada la ilahe illallah demek geçim sıkıntısının bitmesidir. Rüyada bir kağıt üzerine açıkça La İlahe İllallah yazdığını gören kimse dinde salah üzeredir.

Rüyada Deprem Olurken La İlahe İllallah Demek
Rüyada la ilahe illallah demek düşmanı yenmektir. Depremden, doğal afetlerden ve insan şerrinden muhafaza olur. Rüya tabircileri bu rüya için daima hayırla yorumlanacağına söylemişlerdir ve düşmanın ve zalimin şerrinden uzak olacağına ifade etmişlerdir. Ayrıca bakınız rüyada deprem görmek ne anlama gelir?

Rüyanda La İlahe İllallah Yazısını Görmek
Rüyada La İlahe İllallah yazısı görmek, iman kuvvetine, dinde salaha, takva ve veraya delalet eder. Rüyada la ilahe illallah muhammeden resulullah yazısını görmek, maddi ve manevi rızka, berekete ve hayıra işarettir.
Rüyada gökyüzünde yahut bulutlarda la ilahe illallah yazısı görmek düşman üzerine galip gelmeye, zafer ve izzete, sevinç, ferahlık ve şerefe erişmeye delalet eder.

Rüyada La İlahe İllallah Diyerek Uçmak
Rüya sahibinin arzu ettiği şeye kavuşmaya, itibar kazanmaya, hayır ve iyiliğe tabir edilir. Bazen de bu rüya tövbe etmeye ve istiğfara delalet eder. Bazı kere de bu rüya insanları Hakk’a davet etmeye işaret eder.

Rüyada korkup la ilahe illallah demek
Rüya sahibi korukları varsa bu korkulardan kurtulur. Dünyada da halk arasında muteber olur. Mevki ve itibar kazanır, güzel bir isim yapar. Müreffeh ve uzun bir ömür sürer. Ümidini kestiği işleri tekrar hayat bulur. Gurbette ise, memleketine selametle döner.

Ruyada La İlahe İllallah Diyerek Bağırmak
Rüyada kelime-i tevhidi bağırarak söylediğini gören kimse, borçlu ise borcunu öder, sıkıntılı bir hali varsa sıkıntısından kurtulur. Geçim sıkıntısı çekiyorsa bu sıkıntıdan kurtulacağına alamet sayılır. Tevhid Kelimesini açıkça söylediğini gören insan dinde salah üzeredir.

Rüyasında La İlahe İllallah Sesini Duymak
Bir kimsenin rüyasında la ilahe illallah duyması o kimsenin imanının çok kuvvetli olduğuna, bu kelimeyi her zaman tekrarlayarak daima iman tazelemesi gerektiğine delalet eder. Rüyanda la ilahe illallah zikrini denildiğini duymak, rüya sahibinin ibadete devam etmesine rızkın bereketleneceğine yorumlanır.

Rüyada Ölürken La İlahe İllallah demek
Rüyada la ilahe illallah diyerek ölmek rüya sahibinin uzun ve huzur için bir ömür süreceğini ifade eder. Bu rüya büyük hayır, saadet ve zenginlikle yorumlanır. Rüya sahibi güzel bir mevkiye gelir, hüküm ve güç sahibi olur. Allah’ın rızasını kazanır. Muhtaç ise, durumu düzelir. Azl edilmişse, yerine döner. Zengin ise serveti artar. Ahirete de Hakk’ın rızasına erişir.

Rüyalarda Erkek yada Kız bir Bebeğin La İlahe İllallah Demesi
Rüya sahibinin emniyete kavuşmasına ve çocukları hakkında hayır görmesine işaret eder, önünde hayır kapıları açılır ve musibetten kurtulur.
Rüyasında bir bebeğin bu kelimeyi söylediğini görmesi güç işlerinin kolaylaşmasına ve selamete çıkmasına işaretle tabir edilirken, makamı yücelir, kıymeti artar.
Küçük çocuklardan meydana gelmiş bir zikir meclisi görmek; dindar, halka faydalı ve alim bir neslin yetişmekte olduğunu haber verir. Memleketin gelişeceğine, istikbalin emin olacağına delildir.

Rüyada yüksek sesle la ilahe illallah demek
CELAL yani Allah (C.C.) İsm-i Şerifiyle zikreden yahut zikrolunduğunu görenin, dini ve itikadı sağlam olur. Dünya ve ahirette, aziz kılınır. Cennet-i Rıdvan ile müjdelenir. Onunla nimetlenir. Hasta ise şifa bulur. Fakirse, zengin olur. Zengin ise, serveti ve şerefi artar. Bekarsa, dindar ve itaatkar bir kadınla evlenir. Borçlu veya hapis ise, kurtulur. Üzgün ise, feraha çıkar.

Rüyasında La İlahe İllallah Yazısını Okumak
La ilahe illallah yazısını okuyan, kısa zamanda rahata kavuşur, derdinden kurtulur. Rüyada la ilahe illallah demek sıkıntılardan kurtulmaktır. Cenab-ı Hakk’ı hürmetle zikrettiğini gören emeline nail olup, düşmanını yener. M mal ve nimet sahibi olur ve Allah (C.C.) onu korur. Zalimlerden kurtulur. Hayra erer veya define bulur. Zikirle iştigal etmek, hayır ve berekettir.

Rüyanda La İlahe İllallah Diyerek Tespih Çekmek
Rüyasında la ilahe illallah diyerek tespih çektiğini gören, bütün halkın selametini ister. Evinde tespih çekip “Lailahe İllallah” demek; müminlerin zaferine işarettir. Cenab-ı Hakk’ı evde övmek, tespih etmek; veya bunları işitmek; o bölgede büyük hayır ve bereket husulüne delalet eder.

Rüyada La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah Demek
Rüya sahibi, Müslümanlara hayırda bulunur ve bu rüya ne şekilde görülürse görülsün rüya rahibi için hayırdır. İki cihanda saadete, gufrana, rahmete, büyük kıymete, makama işarettir. Rüya sahibi, şeytan şerrinden, kabir azabından ve ateşten muhafaza olur.

Rüyayı gören kişi darlıktan ve kederden kurtulur. Allah’ın (C.C.) yardımına erişir. İbn-i Fuzale zikir rüyasının ancak hayırla yorumlanacağını beyan ediyor. Rüyada zikreden bir cemaat görmek; o mekan halkının dindarlığına işarettir. Herkes için feyiz, bereket ve nimettir. Bir toplulukla beraber zikreden, din büyüklerinin sohbetinde bulunur. İslama hizmet eder. Allah’ın (C.C.) lütfettiği nimetlerden o cemaatle beraber hissedar olur.

Rüyada La İlahe İllallah Diyen Birini Görmek
Her bakımdan büyük hayırdır. Rüya sahibinin bir üzüntüsü varsa üzüntüsünden hiç ümit etmediği şekilde kurtulur.

Rüyanda La İlahe İllallah Söylemek
‘La ilahe illallah’ – Allah’tan başka ilah yoktur- sözünü söylemek üzüntü ve kederden kurtulmaya, çektiği musibetin ecrine ermeye, kelime-i şehadetle ölmeye delalet eder. Bir kimse rüyada “Lailahe illallah” dediğini görse, kelime-i şahadetle ölür. Eğer bir musibette ise bunun ecrini görür. Üzüntü ve kederde ise bunlardan kurtulur ve ferahlığa kavuşur. Rüyada la ilahe illallah demek büyük hayırdır.

Rüyada Lâilâhe İllallah Anlamı ve Yorumu
Diyanet: Bir kimsenin rüyasında “Lâilâhe illallah” dediğini görmesi; o kimsenin son nefesinde son söz olarak kelime-i şehâdet getirerek vefat edeceğine, eğer başında bir musibet varsa bunun mükâfaatını göreceğine, eğer keder ve üzüntü içinde ise bunlardan kurtulacağına işaret eder. İmam Nablusi: Rüyada tehlil, hidayettir. Rüyasında “La ilahe İllallah” dediğini gören, kısa zamanda rahata kavuşur, sıkıntıdan kurtulur.