Arkadaş Arama:

L 0

Rüyada Lamba Görmek, Yakmak Ne Demek, Neye Yorumlanır?

İslami rüya tabiri yapanlara göre rüyada lamba görmek zilletten kurtulmaya, işlerin düzene gireceğine, mal ve nimet bulacağınız anlamına gelmektedir. Lamba görmeniz her konuda başarıdır. Rüyada görülen lamba kimi zaman da, hayırlı eşi ifade eder. Rüya sahibinin sıkıntılarından kurtulup ferahlayacağına işaret eder. Salimi’ye göre; rüyada lamba görmek eğer yanıyorsa para ve mülk ile tabir olunur.
Rüyada Lamba Takmak; Rüyada lamba taktığını gören ve ya rüyasında lamba aldığını gören büyük mevki sahibi olur, iş yerinde makam sahibi olur ve halk arasında saygın bir kişi olur.

Rüyada Lamba Yakmak
Rüyada ışık veren her şey gibi lamba da iyiye yorumlanır. Rüyada lamba yakmak, genç bir erkek için, hayırlı duruma düşeceğini gösterir. Rüyasında lambayı yakan kişi, istediği işte başarı kazanır. Rüyada lamba yakmak; bilerek ya da bilmeyerek birini sevindireceğinize veya ona yardım edeceğiniz anlamına gelir. Rüyasında bir lambayı yakan kimse, istediği işte başarılı olur.
Lambayı yakan orta yaşta ise, hayatta başarıya ulaşmak için tecrübe sahibi olduğuna delalettir. Genç bir kız ise hoş ve eğlenceli bir ziyafete gideceğine yorulur. Yaşlıların lamba yakması iyi bir işte beklenmedik derecede talihin açılacağına işarettir.
Rüyada vaktinde (karanlıkta) lamba yakmak, yüce, şöhretli ve faydalı bir çocuğa işarettir. Bazı yorumcular, rüyada yanan lambayı ibadet olarak tanımlamışlardır.
Rüyada Lamba Yaktığını Görmek; sıkıntıdan kurtulmaya, rahata kavuşmaya, rahatlamaya, hasta ise iyileşeceğine rivayet edilir. Bir kadının lamba yaktığını görmesi iyi ve zengin bir erkekle evlenmesi demektir. Rüyada lambayı yaktığını gören, ihsana ve ulu mevkie erer.

Rüyada Birini Lambayı Yakarken Görmek; başkaları tarafından önemli bir konuda bilgilendirileceğinize delildir. Rüya sahibi hasta ise iyileşir. Sıkıntısı varsa geçer, karanlıktan aydınlığa çıkan bir insan gibi kederinden kurtulur.
Rüyada Lamba Söndürmek
Rüyada Yanmış Lamba Görmek, ibadete, lamba söndürmek ise ibadette tembelliğe delalet eder. Lambayı söndürdüğünü gören, kendi eliyle iyi işlerinin hepsine sekte vurur. Yanmakta olan lambanın kendi kendine söndüğünü gören, hasta ise sıkıntısı artar. Tüccarsa zarar eder. Şiddetli bir rüzgâr esmesi sonucu (rüyada lamba söndürmek), devlet büyüklerinden birinin zulüm edeceğine işarettir.
Rüyada Lambaları Söndürmek; kimi tabircilere göre rüyada lamba söndürmek mal biriktirmek anlamındadır. Rüya sahibinin tasarruf ederek mal biriktireceğine delil sayarlar. Kimi tabircilere göre rüyada lambaları söndürmek, bekâr kimselerin boşboğazlığı yüzünden itibarından kaybetmeye işaret eder. Evli kadının lambaları söndürdüğünü görmesi bir kişinin çenesinin düşüklüğü yüzünden kıymetini kaybetmeye yorulur.
Bir kimse evinin lamba, mum ve kandilinin söndüğünü görse, o evin islerine bakan kimsenin isinin karışıklığına ve kötülüğüne, medh edilmemesine ve isinin güçleşmesine işarettir.

Bir kimse rüyada lamba söndürmeye çalıştığını görse, o kimse hak üzere bulunan bir kimsenin bir isini iptal etmeye çalışır, ancak iptal edemez. övElinde sönmüş bir lamba olduğunu görse, o kimse eğer vali ise işinden azledilir; tüccar ise, zarar eder; Salih bir kimse ise malı gider.
Rüyada sönmüş lamba görmek; hayal kırıklığına, lambanın kendi kendine söndüğünü görmek; hasta ise ölümünün yaklaştığına, işinde zarara uğramaya lambanın kırıldığını görmek; ölüme işarettir.
Rüyada Lamba Sönmesi; Dini rüya yorumcularının yaptığı tabire göre rüyada lambanın kendi kendine sönmesi hayırlı değildir. Rüyada mescit içinde lamba sönmesi, mescide devam eden âlim bir kimse vefat eder. Bazı yorumculara göre rüyada lambanın sönmesi ibadette tembellik olarak ifade edilir.

Rüyada Lambanın Sönük Yanması; birileri tarafından terk edileceğinize işarettir. Bir kimse evinin içindeki lambasının sönük olarak yanmasını görmesi, o evin işlerine bakan kimsenin işini yavaşlattığına yorulur. Bazı tabircilere göre rüyada lambanın sönük yanması işinin güçleşmesine işarettir.
Rüyada Gaz Lambası Görmek
Rüyada görülen gaz lambası, hayır yapmaktan hoşlanacağınızı gösterir. Rüyada gaz lambası görmek namuslu bir kadına, kimi zaman da, zengin bir erkeğe yorumlanır. Rüyada gaz lambası görmenin anlamı evlenmeye, iyi bir mevki edinmeye işaret sayılır. Kimi yorumculara göre rüyada gaz lambası görmek; şayet lambanın yandığını görse, rüya sahibinin sıkıntılarından kurtulup ferahlayacağına işaret eder.
Rüyada Lamba Işığı Görmek
Güzel ışık veren bir lamba, mutluluğun ve başarının işaretidir. Az ışık lamba, üzüntü ve sıkıntı anlamına gelir. Bir kimse rüyada lamba ışığının fazlalaştığını görse, eğer hastası varsa iyileşir. Işığı zayıf ve az olan küçük lamba, hamile kadın için kız çocuğa işarettir. Evinde lamba ışığı gören kimsenin kimsenin evinin ve halinin düzgünlüğüne işarettir. Bir kimse rüyasında lambadan ışık aldığını görse o kimse ilim ve yüksekliğe nail olur. Rüyada lambayı ışıksız görmek, üzüntü ve kedere ve kalp katılığına işarettir.
Rüyada Sokak Lambası Görmek
Rüyada billur veya camdan bir lamba görmek Allah’ın (CC) emirlerine uyarak ibadet etmeye ve namazda niyazda bulunmaya delalet eder. Kimi rüya tabircilerine göre rüyada sokak lambası görmek o bölgede bolluk olacağı anlamını taşır. Bazılarına göre; sokak lambası hayırlı bir eşe ve huzurlu bir aileye delalet eder.

Rüyada Trafik Lambası Görmek
Rüyada herhangi bir yolda yahut kavşakta trafik lambasının yandığını görmek üzüntüye, söndüğünü görmek ise sevince işarettir. Kimi tabirciler de bunun tersini tabir ederler. Genel anlamda rüyada trafik lambası görmek rüya sahibi için bir uyarı niteliğindedir. Rüyayı görenin vereceği bazı kararlarda dikkatli olması gerektiğine işarettir.
Rüyada Floresan Lamba Görmek
Rüyada floresan lamba gören kimsenin dini kuvvetli ve yolu kuvvetli ve Sırat-ı Müstakim (düz yol) olur. Kişinin floresan lamba görmesi, o kişinin hidayete ermesine ve maksadına nail olmasına işarettir. Rüyada floresan lamba görmek; sağlıklı ve uzun bir hayat sürmeye delalettir. Rüyayı görenin şimdiye kadar aydınlanmamış bir işi açığa kavuşturacağının kanıtıdır.
Rüyada Renkli Lamba Görmek
Ne şekilde ve hangi renkte görülürse görülsün rüyada lamba görmek hayırlara vesile olacak gelişmelere işaret etmektedir. Rüyada Rengine göre lamba görmenin anlamı şu şekildedir:

Mavi Lamba; İşlerinizde yüceleceğinize delalettir.
Kırmızı Lamba; hem erkekler hem kadınlar için hayra yorumlanır.
Pembe Lamba; rızkınızın artacağına işarettir.
Sarı Lamba; söz sahibi birinden menfaat elde edeceğiniz demektir.
Mor Lamba; dünyevî eğlencelerle vakit geçireceğinize alamettir.
Siyah Lamba; Lambaların miktarınca mal elde edeceğinize ve muradınıza ereceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Kırık Lamba Görmek;

Rüyada Lambanın çatlaması ya da kırılması; bir felakete yorumlanır.
Rüyada lambayı çatlak yahut kırık görmek, mevkiinde bir eksiklik olacağına işarettir. Bu rüya devletten gelecek faydanın eksileceğine yorulur.
Kırık lambanın yanması ise çok fayda göreceğine delalet eder.

Rüyada Lamba Kırılması; Rüyada lambanın kırıldığını gören işinden ayrılır. Bazen de rüya sahibi bir günah iste bulunur ve ondan tövbe eder. Lambanın kırılması bir felakete de işarettir.
Rüyada Lamba Vermek; Birisinin kendisine yanar lamba verdiğini gören, o kimse eliyle hayır ve fayda görerek büyük bir iş sahibi olur. Eğer lamba yanık değilse, o kimse kendisi için iyi bir mevki hazırlamaya çalışıyor demektir. Kendisinin başka birine bir lamba verdiğini görmek, birisi iyi bir ise yerleştirmeğe çalışıyor demektir.
Rüyada Lamba Bulmak; Rüyasında bir lamba bulduğunu veya satın aldığını gören, güç ve şeref sahibi biriyle evlenir.
Rüyada Elinde Lamba Görmek; lambayla ilerleyen kişinin hayatında bir iyilik olur. Bu sayede sorunlar bile hissedilmez hale gelir. Etrafına halkı toplayıp onlara hayır isleyen bir kimse ile tabir olunur. Elinde lambayla yürüyen kimsenin hayatında güzel bir şey olur demektir.