Arkadaş Arama:

M 0

Rüyada Manav Görmek, Manava Gitmek Ne Demek?

Rüyada görülen manav, rızkı için çaba gösterecek olan bir kimsedir. Rüyada manavı görmek, verdiği meyveler için para almadığı takdirde hayırlıdır. Bazen de manavcı görmek, kazanç, menfaat, peşin mal ve gelecekte meydana helal rızka işaret eder. Rüyada manav görmek, kısmet ve rızka delâlet eder ve herkese iyiliğe, fırsata, adalete, sorun ve zahmetten kurulmaya işarettir.
Rüyada Manav Dükkânı Açmak; Rüya tabircileri rüyasında manav dükkânı açtığını gören kişinin hayırlı gelişmelerle karşılaşacağına ve dertlerinden kurtuluş yolu bulamayacağına işaret ediyor. Rüyada manav dükkânı açtığı görmek, kişinin yanında sevinç ve mutluluğunu paylaşan kimselerin her daim olacağı demektir.

Rüyada Manavdan Alışveriş Yapmak; kısmet geleceğine, iyiliğe ve güzelliğe işarettir. Rüyada manavdan alışveriş yaptığını görmeksağlık ve kısmete işarettir. Rüyada mahalle manavından alışveriş yaptığını görmek, nasip ve para kazanmaya delâlet eder ve yardıma ve fazilete işarettir. Manavcının kapalı olması, geçim konusunda darlık çekmeye delâlet eder.
Rüyada Manavdan Meyve Almak; Rüyasında manavdan meyve aldığını gören şahsın rüya tabiri rüyayı görenin zahmet ve sıkıntıyı atlatacağı, bereketli kazanç elde ettiği ve aynı zamanda karşılaşacağınız sorun veya zarardan kurtulacağı şeklinde açıklanmaktadır.
Rüyada Manav Dükkanı Görmek; Tatlı meyvelerin satıldığını görmek veya bu meyvelerden almak hayır ve menfaate; ekşi ve acı meyvelerin satıldığını görmek almak ise bunun aksi ile tabir edilir. Rüyasında dükkandan yahut manavdan meyve satın aldığını gören kimsenin feraha ereceğine, engelleri aşacağına ve istediği mülke sahip olacağına işarettir.
Rüyada manavda Çalışmak; dinini dünyasından üstün tutan; rızkının temininde zahmet çeken sabırlı bir insan olarak yorumlanır. Kirmani’ye göre, rüya sahibi halk sözleri ile faydalanır. Bir başka rivayete göre de: rüyada manav içinde çalıştığını görmek, iyilik ve güzelliğe işarettir. Bazı tabirciler manav mal ile tabir edilir, demişlerdir.

Rüyada Manavda Meyveler Görmek; zengin olacağınız anlamındadır. Manavda meyve görmeniz gördüğünüz meyveler miktarınca nimete sahip olacağınıza işaret eder. Manavda görülen meyveler aile rızkının çok olacağına, iş konusunda kariyerinizin yükseleceğine delildir. Rüya sahibinin saygınlık elde edeceğine delalettir.
Rüyada Manav Tezgahı Görmek
Üzerinde meyve ve sebzelerin bulunduğu manav tezgâhı görmeniz kazançlı bir alışveriş yapacağınıza delalettir. Rüyada pazar tezgâhı görmek sahip olacağı dünya mallarını alın teri ile hak edeceğine, evinde bereketin eksik olmayacağına delalet eder. Rüya sahibinin sıkıntı veren durumlardan kurtulacağına işarettir.
Rüyada Manav Reyonu Görmek; hayra yorumlanır. Rüya sözlüğü yazarlarına göre rüyasında manav reyonu gören şahsın yeni bir işe başlayacağına ve helal rızk elde edeceğine işaret ediyor. Manav reyonu, kişinin çevresinde ona yardım edecek ve sevinçlerini paylaşacak kimselerin her daim olacağı demektir. Rüya sahibinin kısa süre içerisinde ya yeni bir iş ya da kazançlı bir işe gireceği anlamına gelmektedir.
Rüyada Manava Gitmek; afiyette olmaya, rüya sahibinin yardım göreceğine rivayet edilir. Rüya sahibi için rızkın ve kazancın sürekliliği olarak tabir edilir. Aynı zamanda rüyada manava gitmek rüya sahibinin sahip olduğu zenginliğin sadakasını vermeyi ifade eder.

Rüyada Manavdan Sebze Almak; Rüyasında manavdan sebze aldığını gören erdem ve diyanet sahibi biri olduğuna ve ahiret sevabı elde edeceğinize tabir edilir. Manavdan sebze almak işinizin güzel, bereketli olacağına, söz sahibi olmaya ve kariyerinizin yükseleceğine rivayet edilir.