Arkadaş Arama:

M 0

Rüyada Mantar Görmek

Rüyada mantar görmek; ileri gelen insanların sevgisini kazanmış vefalı bir kimseye, hanım tarafından rızka nail olmaya işarettir. Rüyada mantar yemek helal kazanca, zehirli mantar toplamak rüyayı görenin başı yanlış işler nedeniyle belaya girecek demektir. Rüyada mantar topladığını gören aşırı hırslı bir insan olduğu anlamına gelmektedir.
Rüyada yer mantarı: Bir kimsenin rüyada yer mantarı yediğini görmesi, helal mala ve rızka delâlet eder. Rüyada yer mantarı görmek, ileri gelen kimselerin sevdiği, kerem ve vefa sahibi bir adama delâlet eder. Bazı kere de yer mantarı, kendisinde hayır olmayan bir kadına delâlet eder.

Rüyada beyaz mantar: Bir kimsenin rüyada beyaz mantar yediğini görmesi, emre, nehye, işte acele etmeyip itidal üzere olmaya, uzun ömre, hasta için afiyet ve şifaya delâlet eder. Tıpa olarak mantar ise güçlü, koruyucu, yardım eden mevki sahibi birisine işaret eder.
Rüyada beyaz mantar yemek: Bir kimsenin rüyada beyaz mantar yediğini görmesi, emre, nehye, işte acele etmeyip itidal üzere olmaya, uzun ömre, hasta için afiyet ve şifaya delâlet eder.
Rüyada çesitli mantarlar görmek
Beklenmeyen ve ümit edilmeyen yerden rizka delalet eder, Mantarin zehirsiz olan çesidi mal, menfaat ve hayir; zehirli çesidi ise zarardir.

Mantar yemek ve almak kolay kazanç demektir. Mantarin yenilen cinsini görmek beklenmeyen yerden gelecek rizka delalet eder.
Bir baska rivayete görede: Rüyada mantar görmek, ileri gelen kimselerin sevdigi vefali bir kimsedir. Bazi tabirciler, mantar kendisinde hayir olmayan bir kadindir, dediler.
Eger mantar büyük olursa kadınlar tarafindan bir rizka isarettir. Rüyada mantar yedigini gören kimse helalindan mal kazanir. Rüyada zehirsiz mantar görmek, umulmadik yerden mal ve rizka isarettir. Zehirli mantar zarar ve ziyana işarettir.
Rüyada mantar toplamak; servete, helal mal ve rızka, kazanç ve malın artacağına, devamlı hayra, ele geçecek nimete yorulur. Mantar toplama ne şekilde olursa olsun feyiz ve berekete, bol ve geniş rızka delâlet eder. Mantar toplanması, hayır ve berekete delâlettir. Bazen bu rüya, bir miras peşinde koşmak anlamındadır.

Rüyada mantar toplanması, mal toplamaya kalkışmaya ve para biriktirmeye işarettir. Toplanan mantarlardan yemekse bol ve geniş rızka delâlet eder.
Rüyada Kırda, bahçede, dağda yada bir yerde mantar toplamak feyiz ve berekete delâlet eder. Ayrıca rüyada mantar görmek tabirine de bakabilirsiniz.
Yine rüyasında beyaz mantar topladığını gören rızkının peşinde koşmaya işarettir. Mantar topladığını görülmesi, devamlı hayra ve nimete sahip olmaya tabir edilir.

Kişinin yerlerde yada yere düşmüş mantarları toplaması, hayra ve ele girecek nimete yorumlanır. Bir kişinin rüyasında mantar toplaması, cömert ve kerim birisinden gelecek menfaate tabir edilir.
Rüyasında bolca ve çok sayıda mantar toplayan zenginliği işaret eder. Rüyada mantarları yerden kaldırarak ve topladığını gören, rızka, menfaata, mala, hayır ve iyiliğe delâlet eder.
Rüyada beyaz mantar toplamak
Bir kimsenin rüyada beyaz mantar toplaması, emre, nehye, işte acele etmeyip itidal üzere olmaya, uzun ömre, hasta için afiyet ve şifaya delâlet eder. Bir kimsenin rüyada beyaz mantar toplağını görse, helal mala ve rızka işarettir. Beyaz mantar, ileri gelen kimselerin sevdiği, kerem ve vefa sahibi bir adama delâlet eder.
Bekar birinin mantar toplaması
Bekâr bir kimsenin rüyada mantar topladığını görmesi, zengin ve güzel veya yakışıklı biriyle evlenmeye delâlet eder.

Fakir kimsenin mantar toplaması
Fakir birinin rüyada çayırlık veya otluk bir yerde mantar topladığını görmesi, zengin olacağına alâmettir. Aynı rüyayı zengin görmüş olsa, onunda zenginliğinin ziyâdeleşeceğine işarettir.
Rüyada Kırmızı mantar toplamak
Kırmızı mantar hayır, iyilik, sevgi ve nimettir. Rüyada kırmızı mantar topladığını görmek, medhedilmeye layık, şerefli ve aziz bir zattan gelecek mala işarettir. Başkasının kırımızı mantarı topladığını gördüyseniz buda, sevinç, huzur, ferah ve selâmet alâmetidir.
Rüyada mantar toplamaya gitmek
Bir kimsenin rüyada mantar toplamak için hazırlık yapması, arzu ve şehvete ve mal toplamaya kalkışmaya alâmettir. Rüyayı görenin kıymet ve meziyetinin yüce olmasına ve halk nezdinde itibara delâlet eder. Rüyada mantar çoplamaya çıkmak ileri gelen insanların sevgisini kazanmış vefalı bir kimseye, eşi tarafından rızka nail olmaya yorulur.

Rüyada çeşitli mantar toplamak nedir?
Bir kimsenin rüyasında çeşitli mantarlar toplaması; o kimsenin hiç beklenmedik bir yerden eline rızık geçeceğine işaretle tabir olunur. Burada görülmektedir ki, rüyada mantar toplanması; nasıl olursa olsun genel anlamda rızka işaret eder.
Rüyada yer mantari görmek, ileri gelen kimselerin sevdigi vefali bir kimsedir. Bazi tabirciler, yer mantari kendisinde hayir olmayan bir kadindir, dediler. Eger yer mantari büyük olursa kadinlar taratindan bir nzka delalet eder. Rüyada yer mantari yedigini gören kimse helalindan mal kazanir.